ظلم پايدار نخواهد ماند

جمعه ۱۱تير ماه ۱۳۹۵- ۲۵ رمضان ۱۴۳۷- روز جهاني قدس است. قرار است ملت‌‌هاي جهان در اين روز...

10 تير 1395 ساعت 1:22

مولف : اسد الله افشار


جمعه ۱۱تير ماه ۱۳۹۵- ۲۵ رمضان ۱۴۳۷- روز جهاني قدس است. قرار است ملت‌‌هاي جهان در اين روز به خيابان‌ها بيايند و جنايت‌هاي جنگي و كشتارهاي بي‌رحمانه رژيم صهيونيستي عليه يك ملت بي‌دفاع را محكوم كنند.

«مقاومت» اصلي‌ترين و عزتمندانه‌ترين راه آزادي فلسطين
اين حقيقت كه "مقاومت" اصلي‌ترين و عزتمندانه‌ترين راه آزادي فلسطين است روز به روز بيشتر نمود پيدا مي‌كند. تجربه بيهوده بودن دو دهه مذاكرات سازش ثابت مي‌كند دستاوردهايي كه نصيب فلسطيني‌ها شده، در سايه مقاومت و انتفاضه بوده است و مقاومت ، تنها زبان و منطقي است كه صهيونيست‌ها آنرا مي‌فهمند.
آمريكايي‌ها بارها صراحتاً به تعهد خود براي حفظ برتري رژيم صهيونيستي اذعان كرده‌ و تأكيد نموده‌اند در اين باره از هيچ اقدامي فروگذار نخواهند كرد. آنها علاوه بر اينكه در مجامع بين‌المللي بطور كامل جانب صهيونيستها را مي‌گيرند و كليه قطعنامه‌هاي شوراي امنيت عليه سياست‌هاي اشغالگرانه و ضد بشري رژيم صهيونيستي را وتو كرده‌اند، زرادخانه اين رژيم را نيز با انواع تسليحات مرگبار پر كرده‌اند تا به تعهدشان براي بقاي رژيم صهيونيستي و حفظ برتري نظامي آن عمل كرده باشند. با توجه به اين واقعيتها، ساده انديشي است كه تصور شود آمريكا به رژيم صهيونيستي براي گردن نهادن به خواسته برحق فلسطيني‌ها فشار خواهد آورد و اين رژيم غاصب، قانون شكن و متجاوز را به پذيرش شرايط يك صلح عادلانه مجاب مي‌كند.

رسالت جوامع انساني
حداقل رسالت هرانسان آزاده و با وجدان اين است كه كارنامه رذيلانه رژيم صهيونيستي را براي مردم حاضر دنيا بازگو نمايد و بر آگاه سازي ملتها بيفزايد و افشاگري را در سرلوحه آگاهي ديگران قرار دهد و آيه شريفه "ولاتزال تطلع علي خائنه منهم الاقليلا منهم، قرآن مجيد" را در برابر ديدگان مردم قرار دهد، در طول ۶۸ سال از پيدايش اين رژيم سفاك، روزي بدون تخريب و تهاجم و تجاوز در كارنامه آنها سراغ نداريم.

جنگ نرم مستقیم آمريكا و اسرائيل با ايران
هم اکنون ما در جنگ نرم مستقیم با آمريكا و اسرائيل و هم‌پيمانان آنها به‌سر مي‌بريم كه جنگي حتي سخت‌تر و فرسايشي‌تر از ۸ سال دفاع مقدس است.از اين روی بايد با تمامي قوا و ابزارهاي كارآمد موجود در مقابل اين هجمه نرم ايستادگي كرد چراکه هم اکنون بنی‌اسرائیل پس از قطع امید از تسخیر «ارض نیل تا فرات» به تسخیر «قلوب اهالی نیل تا فرات» روی آورده است.غول‌های رسانه‌ای صهیونیست هم اینک تمام مساعی و تلاششان را بکار بسته‌اند تا با سوق دادن افکار عمومی به سمت و سوی مسائل فرعی و دست چندم، «ارزش‌ها را بی‌ارزش» و «آرمان‌ها را دست نیافتنی» جلوه دهند! درست است كه ما با اسرائيل مرز مشترك نداشته و ظاهراً از جانب اين رژيم خطري را احساس نمي‌كنيم ولی واقعيت امر حاكي از تهاجم وسيع اين رژيم به شكل نرم است.

ائتلاف عربی- صهیونیستی
در هنگامی که کشورهای عربی و اسلامی ، مساله فلسطین را از فهرست اولویت‌های سیاست خارجی خود کنار گذاشته‌اند، اسراییل توانسته با برخی از این کشورها همچون عربستان، امارات، مصر و همچنین ترکیه، همکاریهای امنیتی و سیاسی خود را افزایش دهد. این افزایش همکاری، با هدف مقابله با محور مقاومت به ویژه ایران و حزب‌الله لبنان انجام می‌شود. در این راستا، اسراییل خود را پیروز بزرگ این همکاری و ائتلاف می‌داند، زیرا که اولاً کشورهای عربی و اسلامی را به جان ایران انداخته است، ثانیاً ذهن این کشورها را به خطری همچون حزب‌الله معطوف کرده و دشمنی اسراییل با حزب‌الله را با این کشورها تقسیم کرده است، ثالثاً خطر بالقوه ‌این کشورها برای اسراییل از بین رفته است، رابعاً هویت کشور جعلی اسراییل بیش از پیش رسمیت داده می‌شود ولی مقاومت نشان داده که توفنده‌تر از همیشه به پیش می‌تازد.

بزرگترین ناقض حقوق بین‌الملل
اشغالگران با توسل به نسل کشی، قتل فلسطینی‌ها بدون محاکمه، آدم ربایی، تخریب خانه‌ها و مزارع فلسطینی‌ها، ایجاد دیوار حائل، کوچ اجباری فلسطینی‌ها، تصاحب و تصرف خانه و اموال فلسطینی‌ها، شهرک‌سازی در زمینهای متعلق به فلسطینی‌ها در اراضی اشغالی، بازداشت روزانه و زندان کردن بدون محاکمه آنها برای دوره‌های طولانی، اعمال فشار علیه غیرنظامیان به ویژه زنان و کودکان، اخراج فلسطینی‌ها و «نفی بلد»، ممانعت از دستیابی به فلسطینی‌ها به حقوق اولیه آنها به همراه طیف وسیعی از فشارهای روزمره علیه فلسطینی‌ها پرونده‌ای قطور و تاریخی از موارد نقض حقوق فلسطینی‌ها را به وجود آورده است. بدین ترتیب اشغالگران صهیونیست بزرگترین ناقض حقوق بین‌المللی محسوب می‌شوند که اصل موجودیت و استمرار جنایات آنها به منزله استمرار نقض حقوق انسان‌ها محسوب می‌گردد.

جان كلام
حالا ديگر مي‌توان ثانيه‌ها را براي حضور در راهپيمايي روز قدس شمرد. حضوري که امسال خيلي‌ها برايش لحظه شماري مي‌کردند وقتي قاب تصاوير ارسالي ازحوادث در فلسطين ، قدس ، غزه و.... را مي‌ديدند که با خون کودکان و زنان و مردان مقاوم فلسطين گلگون مي‌شود . حالا نه فقط ايران که همه دنيا و همه وجدان‌هاي بيدار منتظر غريو ميليون‌ها ايراني است که از هر کيش و آيين و از هر جريان سياسي مي‌خواهند غم خونبار فلسطنيان را در آخرين جمعه ماه مبارک رمضان فرياد بکشند. فردا سي و هشتمين سالگرد روز جهاني قدس درحالي در سراسر ايران و ديگر کشورهاي اسلامي برگزار مي‌شود که مردم بي‌دفاع فلسطين در محاصره نيروهاي رژيم صهيونيستي و زير حملات هوايي جنگنده‌هاي ارتش رژيم اشغالگر، روزه‌هاي خود را به شهد شهادت افطار مي‌کنند . قدس نه تنها امسال كه هرسال به خون اين شهيدان رنگين شده از اين رو جمعه فرصتي ديگر است براي اعلام حمايت از فلسطين و از زنان و کودکان مظلوم اين سرزمين ، اينکه ما هستيم و از آن‌ها همچون هميشه حمايت خواهيم کرد و خواهيم گفت که ظلم پايدار نخواهد بود حتي اگرحاميانش روز به روز افزون شود و كشورهايي چون تركيه، عربستان و ديگركشورهاي خود فروخته عربي در كنار اين رژيم اشغالگر منحط قرارگيرند. ما معتقديم كه؛ "ان تنصرالله ينصركم ويثبت اقدامكم".


کد مطلب: 96231

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdca6uno.49nie15kk4.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir