جذاب‌تر از پایتخت؛ سریال شهردار تهران

انگار هنوز قصه پرغصه شهردار جدید پایتخت و انتخابی که شورای شهری‌های لاکچری کردند تمامی ندارد و هر روز...

13 فروردين 1397 ساعت 22:12


انگار هنوز قصه پرغصه شهردار جدید پایتخت و انتخابی که شورای شهری‌های لاکچری کردند تمامی ندارد و هر روز اخبار ضد و نقیضی از بهشت به گوش پایتخت‌نشینان می‌رسد.
ماجرا از اینجا شروع شد که چند روز مانده به پایان سال جدید شهردار تهران به بهانه مریضی استعفای خود را تقدیم شورایی‌ها کرد و اعضای شورا جلسه فوق‌العاده‌ای را تشکیل دادند.
آن‌موقع کناره گیری نجفی به دلیل حاشیه‌های دوران کوتاه مدیریتش رد شد و حتی گمانه‌زنی‌های جانشینش هم تکذیب شد. درست در همان روزها و حتی قبل‌تر از آن از اسحاق جهانگیری معاون فعلی رئیس‌جمهور به عنوان شهردار آینده تهران نام برده می‌شد که این اخبار طی یکی دو روز گذشته به سرعت در حال پخش است.
هرچند که در تعطیلات نوروزی ابتدا مشاور شهردار اعلام کرد که نجفی مایل به کناره‌گیری نیست و شورایی‌ها حاضر به پذیرش این استعفا نیستند. و بعد هم این ماجرا را به فشار بر روی اصلاح‌‌طلب‌ها ربط داد و سعی در مظلوم‌نمایی داشت. اما می‌توان گفت دلیل این استعفا بیشتر به خاطر عدم هماهنگی بین بنفش‌پوشان و بنفش‌دوستان است.
در هر حال بهتر است چه جناب شهردار و چه اعضای شورای شهر و چه حامیانشان بگویند در این چند ماهی که آقای نجفی شهردار تهران بوده چه کار مثبت و رو به جلویی برای مردم تهران انجام داده‌اند. تا ما هم در مراسم تودیع ایشان برایشان کف بزنیم.
ولی از همه اینها گذشته، شهردار شدن جهانگیری خیلی تماشایی خواهد بود. از داستان ماموران سد معبر فومن که پای‌شان به مناظره‌های انتخابات پارسال برای کوبیدن شهردار وقت تهران باز شد تا تولید برق از زباله‌ها که کاندیدای پوششی بر آن اصرار داشت، می‌تواند یک سریال جذاب باشد برای دیدن آدم‌هایی که دیکته‌های نوشته و ننوشته‌شان پر از غلط و غلوط است، اما همچنان ژست شاگرد ممتازها را می‌گیرند و مراقب درجه‌های لباس ژنرالی‌شان هستند. حتی جذاب‌تر از پایتخت!

نویسنده: محسن رجبی


کد مطلب: 103784

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcaaen6y49nw01.k5k4.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir