به فیلم رفتن آقای روحانی در نماز جمعه توجه نکنید

فیلم رفتن آقای روحانی رئیس جمهور پس از اقامه نماز جمعه آن هم با عجله و بدون خداحافظی را اکنون بسیاری از مردم دیده‌اند، اما این حاشیه را نباید

28 دی 1398 ساعت 22:10


فیلم رفتن آقای روحانی رئیس جمهور پس از اقامه نماز جمعه آن هم با عجله و بدون خداحافظی را اکنون بسیاری از مردم دیده‌اند، اما این حاشیه را نباید توجه کرد.
البته در این فیلم نمی‌توان قضاوت کرد که او چرا با عجله نماز جمعه را ترک کرد، شاید صحنه قبل این فیلم منتشر نشده و تنها همان بخشی که او چنان می‌کند، پخش شده است، اما هر چه هست، نباید در دام چنین حاشیه ای افتاد چرا که متن و عمق نماز جمعه به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی بسیار مهمتر و حساس تر است. پس بهتر خواهد بود که به این حاشیه بی ارزش توجهی نشود.
نماز جمعه تهران به امامت حضرت آیت الله خامنه‌ای در شرایط حساس کنونی در نگاه نخست چند پیام مهم داشت که البته این پیام‌ها را دشمنان و عوامل نفوذی داخلی آن دریافت کردند.
تشییع میلیونی سردار دل‌‌ها حاج قاسم سلیمانی که تنها در ۵ شهر کشور با ۲۵ میلیون جمعیت همراه بود، با سرنگونی مشکوک و پرابهام هواپیمای مسافربری اوکراین به حاشیه رفت، همه رسانه‌‌های معلوم الحال خط خبری خود را از همان لحظه سقوط بر روی این حادثه متمرکز کردند و با وارد کردن اتهام تقصیر به ایران یک فضای مسموم علیه جمهوری اسلامی شکل دادند.
دو روز پیش از برگزاری نماز جمعه تهران، به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی، خبر این اتفاق مهم منتشر شد، رسانه‌‌های خارجی برای روز جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ لحظه شماری می‌کردند، حتی پیش از رسیدن این روز، شبکه‌‌های ماهواره‌ای و رسانه‌‌های محور دشمن، بر روی این تصمیم متمرکز شدند وگزارش‌‌ها و تحلیل‌‌های زیادی ارائه دادند، محور هم بر این اساس بود که فرمانده کل قوا پس از حوادث اخیر در نماز جمعه تهران چه خواهند گفت؟!
همه رسانه‌‌های دنیا ناخودآگاه، مجبور به پوشش نماز جمعه تهران شدند و این اقدام باعث شد، رسانه‌‌هایی که سابقه دشمنی دیرینه با ایران دارند، سخنان رهبر معظم انقلاب را پوشش دهند، هر چند شیطنت‌‌های زیادی برای آن صورت گرفت، اما با همه آن نتوانستند بر روی رکبی که خورده‌اند، سرپوش بگذارند. حضور میلیونی مردم تهران در نماز جمعه به امامت حضرت آیت الله خامنه‌ای همان بخشی است که بار دیگر دشمنان را علاوه بر عصبانیت، شگفت زده کرد، پس از حوادث اخیر در پی سقوط هواپیما، آمریکایی‌‌ها، صهیونیست‌‌ها و سعودی‌‌های کودک کش، تصور نمی‌کردند، مردم اینگونه به میدان بیایند.
این دو موضوع یعنی پوشش رسانه‌ای گسترده و حضور میلیونی مردم در نماز جمعه تهران، اقتدار و قدرت مردمی ایران اسلامی را با رهبری حضرت آیت الله خامنه ای به دنیا نشان داد که رسانه‌‌های دنیا ناخواسته آن را پوشش گسترده دادند، انگار دست الهی آنها را مسحور کرده بود. حتی کارشناسانی هم که به تحلیل نماز جمعه پرداختند مجبور به اعتراف شدند. سخنان رهبر معظم انقلاب درباره سردار سلیمانی و البته نیروی قدس سپاه پاسداران بخش مهم دیگر فرمایش‌‌های ایشان بود. رسانه‌‌های دوست و دشمن به این بخش مهم سخنان رهبر معظم انقلاب پرداختند و رهبر انقلاب در واقع بار دیگر یادآوری کردند که سردار سلیمانی کیست و رفتار آن چند صد نفر چقدر بی ارزش است و از سوی دیگر حضور وصف ناپذیر مردم در تشییع پیکر سردار شهید بار دیگر زنده شد.
پس از آن، هدف قرار دادن پایگاه آمریکایی‌‌ها در عراق بود که از سوی رهبر معظم انقلاب با تعابیر مقتدرانه ای توصیف شد در واقع سخنان ایشان تلاش رسانه ای و تحلیل‌‌های بعضی از مسئولین و شخصیت‌‌های آمریکایی برای بی اهمیت جلوه دادن حمله موشکی را خنثی کرد.
در ادامه خطبه، رهبر معظم انقلاب درباره موضوع مذاکره، پاسخ منطقی به برخی سخنان چند روز پیش بعضی از مسئولین دادند و با تحلیل درست اشاره کردند که مردم ایران همان‌‌هایی هستند که در تشییع پیکر شهید حاج قاسم سلیمانی پیام مقاومت و جهاد علیه دشمنان به ویژه آمریکا و صهیونیست‌‌ها را به دنیا دشمنان رساندند.
سقوط هواپیما نیز از توجه تیزبین و دقیق رهبر معظم انقلاب دور نبود، ایشان ضمن ابراز همدردی و تسلیت به خانواده‌‌های بازماندگان شهدای سقوط هواپیما، فرمودند که این اتفاق ابهاماتی دارد که باید دقیق به آن رسیدگی شود.
تا زمانی که بررسی دقیق و کارشناسی درباره چرایی این حادثه انجام نشده است، نمی‌توان با قاطعیت درباره آن سخن گفت، متأسفانه در چند روز گذشته برخی از مسئولین سخنانی را درباره آن مطرح کردند که بیشتر برای جلب رضایت اروپا، آمریکا و کانادا بیان شد، چرا که اعتقاد دارند آنها باید درباره این موضوع قانع شوند و پاسخی که آنها را راضی می‌کند به آنها داده شود.
قدر مسلم خطبه‌‌های نماز جمعه ۲۷ دی ماه ۱۳۹۸، خطبه‌‌هایی از جنس سخنان یک رهبر و فرماندهی آگاه، بصیر، اندیشمند و آینده نگر بود که توانست فضایی که به خاطر حوادث چند روز گذشته به واسطه پروپاگاندای رسانه‌ای غرب و برخی مواضع و سخنان داخلی ملتهب شده بود، آرام کند.
آرامش در چنین شرایطی بهترین نسخه ای است که باید از سوی همگان در جامعه تجویز شود. عصبانیت دونالد ترامپ رئیس جمهور رژیم آمریکا از سخنان حضرت آیت الله خامنه‌ای دلیل تاثیرگذاری بیانات ایشان در خنثی کردن بسیاری از دسیسه‌‌هایی است که برای ایران اسلامی تدارک دیده شده است. 

نویسنده: محمد صفری


کد مطلب: 112487

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcaaun6049n6y1.k5k4.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir