ربیعی در یک نشست خبری:

روحانی به برخی کشور‌های منطقه نامه ارسال کرده است

13 آبان 1398 ساعت 22:55


سخنگوی دولت گفت: کارنامه عملکرد آمریکا در منطقه ما نشان می‌دهد که آمریکا برای هیچ کشوری دموکراسی نیاورده است. مردم ما دموکراسی را در پای صندوق‌های رای و در جریان یک مبارزه پیگیر علیه یک نظام دیکتاتوری به کف آورده‌اند.
علی ربیعی در نشست خبری، گفت: ۱۳ آبان از چند جهت برای ما و برای امروز و نسل آینده اهمیتی تاریخی دارد. مناسبت‌های تاریخی در طول زمان معنای عمیق تری را به نمایش می‌گذارند. وی عنوان کرد: امروز شکل دیگری از کاپیتولاسیون را شاهد هستیم. عمده اقدامات اخیر واشنگتن در خروج از توافقات بین المللی از جمله برجام و زیرپا گذشتن حقوق ملت‌ها و دولت‌های جهان ناشی از همین احساس است که تا به امروز ادامه داشته و به طرز حیرت انگیزی دولت آمریکا به خود اجازه می‌دهد قوانین بین الملل را زیر پا بگذارد و بدترین جنایت‌ها را علیه ملت‌ها بدون بیم از پیگرد بین المللی مرتکب شود. 

واردات گندم بخاطر تکمیل ذخایر راهبردی بود
وی در ادامه درباره علت واردات گندم با توجه به اعلام خودکفایی در تولید این محصول بیان کرد: ما ١٤ونیم میلیون تن مصرف گندم داریم که همه مصارف صنعتی و شیرینی پزی ١٣ونیم میلیون تن است و در برنج هم تولیدات رو به افزایش بوده است و یکی از سیاست‌های آقای روحانی خودکفایی گندم بود بحث ما پرشدن دخایر استراتژیک بود و اگر اجازه واردات داده شد برای این بود وگرنه خودکفا هستیم.
وی درباره صادرات و واردات در دولت کنونی نیز گفت: در امر صادرات و واردات در یکی دو سال اخیر بعداز شوک تحریمی ٩٧واردات مان از صادرات مان پیشی گرفته و تراز تجاری به نفع ما مثبت بوده است و ما باخام فروشی مبارزه کردیم. 

نامه روحانی به برخی کشورهای منطقه
وی درباره نامه‌هایی که رییس جمهور به برخی کشور‌های منطقه ارسال کرده نیز اظهارکرد: رئیس جمهور نامه‌هایی ارسال کردند که صلح و ثبات منطقه جان مایه نامه‌ها بوده است، ایران معتقد است مسائل دو جانبه زیادی با کشور‌های منطقه داریم و فشار‌های آمریکا نباید باعث جدایی کشور‌ها شود. سخنگوی دولت درباره FATF نیز بیان کرد: مسئله ما لوایحی است که خود دولت ایران داده است؛ این لوایح متضمن منافع ماست و از ایجاد مسائل و مشکلات برای ما جلوگیری خواهد کرد.


کد مطلب: 111442

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcay6n6u49n6y1.k5k4.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir