کودک آمریکایی محروم از بیمه درمانی

نقض حقوق کودکان در آمریکا هر روز ابعاد جدیدی می‌گیرد چنانکه آمارهای رسمی نشان می‌دهد، از آگوست ۲۰۱۱ تاکنون، ۸۹ هزار کودک...

10 تير 1391 ساعت 22:09


نقض حقوق کودکان در آمریکا هر روز ابعاد جدیدی می‌گیرد چنانکه آمارهای رسمی نشان می‌دهد، از آگوست ۲۰۱۱ تاکنون، ۸۹ هزار کودک آمریکایی فقط در ایالت پنسیلوانیا پوشش بیمه خدمات درمانی خود را از دست‌ داده‌اند.
آمریکا در حالی ادعای حمایت از حقوق بشر از جمله در قبال کودکان را سر می‌دهد که خود از ناقضان حقوق کودکان است چنانکه در کنار صد‌ها مورد نادیده گرفتن حقوق کودکان از آگوست ۲۰۱۱ تاکنون، ۸۹ هزار کودک آمریکایی فقط در ایالت پنسیلوانیا پوشش بیمه خدمات درمانی خود را از دست‌ داده‌اند در حالی که از این تعداد کودک، بسیاری درگیر بیماری‌های سختی هستند و به طور اشتباه از خدمات پوشش بیمه‌ای آن‌ها محروم شده‌اند.
سازمان رفاه پنسیلوانیا، اواخر تابستان به صد‌ها هزار نفر از خانوارهای این ایالت ایمیل‌هایی ارسال کرد مبنی بر آنکه ۱۰ روز زمان دارند تا اسناد مورد نیاز را به منظور حفظ نام فرزندانشان در لیست پوشش بیمه درمانی ارائه دهند و اگر تا زمان معین اسناد مذکور را ارائه ندهند و اگر این مدارک را ارائه دهند اما سازمان رفاه پنسیلوانیا موفق به پردازش این اسناد نشود، بیمه درمانی فرزندان خانوارهایی که به آن‌ها ایمیل ارسال شده است، قطع خواهد شد.
طبق قانون فدرال آمریکا، خانوار‌ها می‌بایست سالانه شرایط لازم برای بهره‌مندی از بیمه درمانی را ارائه دهند و این قانون در ایالت پنسیلوانیا هر شش ماه یکبار است.
در دیگر گزارش‌ها آمده است که بر اساس نتایج تازه‌ترین تحقیق و مطالعه مرکز کنترل سلامت و بیماری‌های آمریکا، یک نفر از میان هر ۷ آمریکایی یعنی چیزی در حدود ۱۵. ۱ درصد جمعیت آمریکا در سال ۲۰۱۱ از پوشش بیمه خدمات درمانی محروم بودند.
حدود ۴۶ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از جمعیت آمریکا در حین این تحقیق و بررسی اعلام کردند که از پوشش بیمه خدمات درمانی محرومند و ۵۸ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر نیز اعلام کردند که در سال گذشته هیچ بیمه خدمات درمانی نداشتند.
علاوه بر این طبق گزارش محققان آمریکایی، خانواده‌های کم‌درآمد و فاقد بیمه آمریکایی به طور متوسط تنها می‌توانند از عهده پرداخت ۱۲ درصد هزینه‌های درمانی خود برآیند و در پرداخت هزینه‌های سنگین درمان خود با دشواری‌های فراوان مواجه هستند، تا جایی که برخی خانواده‌های آمریکایی تنها به دلیل بروز بیماری یا تصادفی، ورشکسته می‌شوند. 

۲۵۷۰ کودک محکوم به حبس ابد
دیده‌بان حقوق بشر مستقر در آمریکا در مورد قانون مجازات حبس ابد بدون آزادی مشروط برای کودکان هشدار داده و از دولت فدرال و ایالت‌های این کشور خواسته است تا صدور این حکم را متوقف کنند.
بر اساس اعلام این سازمان حقوق بشری، در حدود ۲۵۷۰ کودک محکوم به حبس ابد در زندان‌های آمریکا حضور دارند که مجازات آنان غیرقابل بخشش و بدون آزادی مشروط اعلام شده است.
دیده‌بان حقوق بشر مدعی است آمریکا تنها کشور جهان است که افراد زیر ۱۸ سال در آن به مجازات حبس ابد بدون آزادی مشروط محکوم می‌شوند.
در این گزارش ۴۷ صفحه‌ای آمده است که تقریبا هر زندانی جوان محکوم به حبس ابد با خشونت‌های فیزیکی یا تجاوزهای جنسی از سوی هم‌سلولی‌هایش و حتی افسران در زندان مواجه می‌شود.
آمارهای زندان‌های داخل این کشور نشان می‌دهد زندانیان کم سن و سال در زندان‌های بزرگسالان محبوس هستند و آن دسته از زندانیانی که جثه ضعیف‌تری دارند بیشتر مورد آسیب و سوءاستفاده قرار می‌گیرند.
دیده‌بان حقوق بشر همچنین اعلام کرده است که این گزارش طی شش سال تحقیقات گسترده و مصاحبه با این دست زندانیان و افسران ویژه مجازات در زندان‌ها تهیه شده است. این گزارش نشان‌دهنده وضعیت وخیم و غیرانسانی زندانیان محکوم به حبس ابد در آمریکاست.
بنا بر صحبت‌های برخی از این زندانیان، آنان در سنین خیلی پایین و در حالی که از نظر جسمانی بسیار کوچک بوده‌اند به زندان‌های مخصوص افراد بزرگسال آورده شده‌اند.
بسیاری از آنان به دلیل ترس از تجاوز و دوری همیشگی از خانواده‌ها اقدام به خودکشی می‌کنند. براساس این گزارش، در ۳۸ ایالت آمریکا نوجوانان زیر ۱۸ سال به مجازت حبس ابد بدون آزادی مشروط محکوم می‌شوند و به زندان بزرگسالان انتقال می‌یابند.
دیده‌بان حقوق بشر در این گزارش آورده است: امکاناتی از قبیل تحصیل و پیشرفت که برای دیگر زندانیان وجود دارد، از زندانی‌های محکوم به حبس ابد در زندان‌های آمریکا دریغ می‌شود.


کد مطلب: 74974

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcayon0.49ny015kk4.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir