سو‌ءاستفاده از اخلاق ورزشی مردم

می‌توان ادعا کرد یکی از پربیننده‌ترین برنامه‌های سیما که طرفداران خودش را به واسطه برخورد...

6 بهمن 1395 ساعت 9:14


می‌توان ادعا کرد یکی از پربیننده‌ترین برنامه‌های سیما که طرفداران خودش را به واسطه برخورد منصفانه در ابتدای راه به دست آورده بود دچار حواشی‌ای شده که بیم آن می‌رود با ریزش مخاطب عجیبی مواجه شود! برنامه نود شاید به دلیل سبک متفاوت اجرا و ایده‌های خلاقانه فردوسی‌پور خیلی راحت توانست دیگر برنامه‌های ورزشی سیما را جا گذاشته و سبک جدید در برنامه ورزشی تلویزیونی ایجاد کند اما انگار قصد دارد با همان سرعت از چشم مخاطبان میلیونی‌اش بیفتد. برنامه نود بعد از اقدام خوب تحسین‌برانگیز در جهت راه‌انداختن کمپین‌های مردمی برای کمک به مرزبانان ربوده شده یا حتی کمپین مدیریت آب و کمک به محیط‌زیست حالا رفته رفته به سمت‌هایی کشیده می‌شود که رنگ و بوی سیاسی به خود می‌گیرد.
عادل فردوسی‌پور که مدام از سیاست‌زدایی از ورزش می‌گوید علاقه عجیبی به سیاسیون داشته و بامناسبت و بی‌مناسبت چهره‌های سیاسی را پشت تریبون می‌آورد، از سیدحسن خمینی و ظریف تا شایعه حضور رئیس‌جمهور در این برنامه ورزشی! به مردم مخابره می‌شود، تا آنهایی که برای جذابیت این برنامه و تفاوت آن دیدن نود را انتخاب کرده‌اند نسبت به عقیده‌شان رفته رفته دچار تشکیک شوند.
فردوسی‌پور در برنامه ورزشی از بررسی سانحه سقوط هواپیمای آنتونوف تا انتقاد از عدم استعفای مقصران پلاسکو را بررسی کرده و کسی هم به او نگفته که اگر قرار بود برنامه‌هایی با این مضمون از سوی مخاطبان برای دیده شدن برگزیده شود، ساعت‌ها و شبکه‌های مختلف دیگری نیز وجود داشت اما مردم به اعتبار ورزشی بودن این برنامه پای صحبت‌های او تا پاسی از بامداد می‌نشینند.
بسیاری از مخاطبان و دوستداران نود تاکید می‌کنند که ترجیح می‌دادند وزیر ورزش را به جای وزارت خارجه و تحلیل درباره فساد درورزش را می‌دیدند تا تحلیل‌های غیرمربوط ورزشی! بدیهی به نظر می‌رسد که اگر این برنامه دوست دارد همچنان جزو پربیننده‌ها باشد باید روال خود را تغییر دهد.

مائده شیرپور


کد مطلب: 98302

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcb5fb9.rhbwgpiuur.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir