وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح:

کمک چین در حمایت از دولت سوریه بسیار موثر بود

17 شهريور 1397 ساعت 20:49


وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشورمان با بیان اینکه کمک چین در صحنه بین‌المللی در حمایت از دولت سوریه بسیار موثر بود، گفت: بحمدالله امروز تروریست‌ها به مرحله شکست نهایی در سوریه نزدیک شده‌اند.
امیر سرتیپ امیر حاتمی در ادامه سفر خود به چین، با معاون کمیسیون مرکزی نظامی چین در پکن دیدار و پیرامون مسائل منطقه و همکاری‌های دوجانبه گفت‌وگو کرد. وی در دیدار ارتشبد ژانگ یو شیا که هیئت همراه و مقامات عالی دفاعی چین حضور داشتند با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) درخصوص جایگاه چین در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: بحمدالله روابط دو کشور طی سالیان اخیر از رشد و توسعه خوبی برخوردار بوده و این روند در حوزه دفاعی راهبردی است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت پیچیده جهان افزود: در این اوضاع پیچیده منطقه غرب آسیا به یکی از کانون‌های اصلی بحران در جهان تبدیل شد و تروریست‌ها با افراط‌گرایی و تجزیه‌طلبی و با حمایت فرامنطقه‌ای موجب تشدید این بحران شدند.
وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه وضعیت به گونه‌ای بود که گروه‌های تروریستی موفق شدند حدود ۹۰ درصد خاک سوریه را به اشغال خود درآورند، تصریح کرد: ملت، دولت و نیروهای مسلح سوریه و دوستان آنها شامل ایران، روسیه و حزب‌الله در صحنه وارد شدند و با هماهنگی یکدیگر تروریست‌ها را سرکوب کردند.
حاتمی با بیان اینکه کمک چین در صحنه بین‌المللی در حمایت از دولت سوریه بسیار موثر بود، خاطرنشان کرد: بحمدالله امروز تروریست‌ها به مرحله شکست نهایی در سوریه نزدیک شده‌اند. وی با انتقاد از سیاست‌های سردمداران آمریکا در منطقه ادامه داد: آنها با نقض مقررات بین‌المللی، راه‌اندازی جنگ تجاری، بی‌توجهی به معادلات از جمله خروج از برجام و معاهده پاریس برخلاف نظم و امنیت عمومی رفتار می‌کنند.
در ادامه این دیدار، همکاری‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین برای ایجاد صلح، ثبات و امنیت مورد بررسی قرار گرفت و بر ضرورت تلاش نیروهای مسلح دو کشور برای اجرایی کردن بیانیه جامع شراکت راهبردی دو کشور در بخش دفاعی تاکید شد. دو طرف همچنین در این دیدار پس از مرور محورهای همکاری نظامی و دفاعی، بر توسعه آن از طریق ادامه رایزنی‌ها تاکید کردند. فارس


کد مطلب: 105954

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcbssb8arhbg9p.uiur.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir