سیاست مجازی

لزوم آرای شفاف مجلس

16 شهريور 1397 ساعت 20:52


محمدرضا بادامچی نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نوشت: ‌مردم کارفرمای نمایندگان مجلس هستند و باید از عملکرد وکلای خود به صورت دقیق مطلع شوند. ‎شفافیت آرای نمایندگان و نحوه مشارکت آنان در فرایند تصویب لوایح و طرح‌ها، نکته عزیمت دموکراسی و ضرورت مغفول کشور ما است. بنده با افتخار طرح مربوطه را امضا کرده‌ام و برای تصویب آن تلاش خواهم کرد.

پاسخ وزیر ارتباطات به توئیت رشیدپور
محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نسبت به توئیت رضا رشیدپور واکنش نشان داد. رضا رشیدپور، مجری تلویزیون نوشته بود: «بیش از ۹۵ درصد روستاهای سیستان و بلوچستان تلفن ندارند. این توهم و سیاه‌نمایی نیست. آمار ارائه شده توسط جناب آذری‌جهرمی است.»
وزیر ارتباطات در واکنش به این توئیت نوشت: «۱۴ درصد روستاهای سیستان و بلوچستان فاقد امکانات ارتباطی هستند و صرفا ۵ درصد آن‌ها دارای ارتباطات کامل (تلفن ثابت، همراه و اینترنت) هستند. مابقی از یک یا دو ابزار ارتباطی بهره‌مندند. در یک سال ابتدایی دولت دوازدهم ۲هزار و ۲۱۵ روستا از تلفن ثابت و اینترنت خانگی برخوردار شدند.»

چین تنها راه فرار ما از تله آمریکا
صادق الحسینی کارشناس اقتصادی نوشت: ‌فرمان سیاست اقتصادی خارجی ما رهاست. سفارتخانه‌ها از افراد کلیدی خالی شده‌اند. سریعا باید مشهورترین و موفق‌ترین سفرای ۴۰ سال اخیر را با یک معاون اقتصادی مسلط، در ۵ سفارت خانه کلیدی مستقر کنیم. خط مقدم مبارزه ما، دیپلماسی در ۵ کشور است: چین، ‎روسیه، ‎ترکیه، ‎پاکستان و ‎ایتالیا. التهاب ارزی نشان از بی‌توجهی شدید به جایگاه استراتژیک ‎چین در معادلات ارزی و فراموشی نقش حیاتی آن در ‎تحریم‌ قبلی دارد. ایران در چین سفیر ندارد! چین تنها راه فرار ما از تله آمریکاست. ایران مزیت‌های بزرگی دارد: معامله یوانی نفت ایران در بورس چین، فروش یوانی نفت در تهران، چابهار.


کد مطلب: 105928

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdccipqs42bqxo8.ala2.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir