در ۲ ماهه امسال محقق شد؛

وصول ۱۵ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی

18 خرداد 1398 ساعت 23:18


سرپرست سابق سازمان امور مالیاتی با اشاره به وصول ۱۵ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی در دو ماهه اول امسال گفت: اگر این روند در ماه‌های بعدی هم ادامه یابد هدف ۱۴۰ هزار میلیارد تومانی بودجه ۹۸ برای درآمدهای مالیاتی محقق می‌شود.
محمدقاسم پناهی اظهار داشت: طرح جامع مالیاتی که اجرای آن از سال‌ها پیش آغاز شده است یک طرح نظام یکپارچه مالیاتی است و اقدامات گسترده‌ای برای پیاده‌سازی آن اجرا شده است. وی افزود: در سال ۹۸ اهتمام جدی ما تکمیل این طرح بود و سیستم جدید سنین در برنامه الکترونیکی سازمان امور مالیاتی بارگذاری شد و بخش فنی توانست این سامانه جدید را پشتیبانی کند و خوشبختانه همکاران من در سازمان مالیاتی با سرعت بسیار زیاد توانستند این سامانه را پیاده‌‌سازی کنند.
سرپرست سابق سازمان امور مالیاتی با اشاره به وصول ۱۵ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی در دو ماهه اول امسال، تصریح کرد: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۲ درصد افزایش نشان می‌دهد. درآمد دولت مالیات بر ارزش افزوده در سال گذشته به ۷۰ هزار میلیارد تومان و درآمد شهرداری‌ها به ۲۲ هزار میلیارد تومان رسیده است. اگر این روند در ماه‌های بعدی هم ادامه یابد هدف ۱۴۰ هزار میلیارد تومانی بودجه ۹۸ برای درآمدهای مالیاتی محقق می‌شود. مالیات بر ارزش افزوده به یکی از پایه‌های درآمدی دولت تبدیل شده و حتی این درآمد از درآمد مالیات‌های مستقیم هم فراتر رفته است.


کد مطلب: 109276

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdccmoqse2bqxi8.ala2.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir