آیت‌الله جنتی در پنجمین اجلاسیه مجلس خبرگان:

سران قوا پاسخگو باشند

13 شهريور 1397 ساعت 22:49


رئیس مجلس خبرگان خطاب به رئیس دستگاه قضا گفت: در برخورد با مفاسد اقتصادی به سراغ دانه‌درشت‌ها بروید.
احمد جنتی، در افتتاحیه پنجمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری گفت: در ماه‎های اخیر تلاش گسترده رسانه‎ای صورت گرفته تا ناکارآمدی دستگاه‎های مختلف به صورتی هماهنگ به پای رهبری معظم انقلاب نوشته و ثبت شود، این در حالی است که در موارد متعدد، رهبر معظم انقلاب بیشترین اختیارات را به دستگاه‌ها اعطا فرموده و بیشترین پیگیری را برای تحقق آن به عمل آورده‎اند.
وی در همین زمینه به اعطاء اختیارات خاصه به دستگاه قضاء برای برخورد ویژه و سریع با مفسدان اقتصادی از سوی رهبر انقلاب اشاره کرد و افزود: قرار دادن خطوط قرمز ویژه در مذاکرات هسته‎ای، هنگام امضاء برجام و همچنین تصویب کنوانسیون‎هایی خارجی برای جلوگیری از تحمیل خسارت به کشور که ایشان در سخنرانی اخیر خود اعلام کردند که تیم مذاکره کننده نتوانستند بخشی از خطوط قرمز را ترسیم شده را رعایت و محقق کنند و همچنین تشکیل کارگروه ویژه اقتصادی به ریاست دولت و رئیس جمهور و حضور سایر قوا با اختیارات ویژه که مصوبات آن فراتر از قوای دیگر قابلیت اجرایی شدن داشته و راهی آسان و مهم برای حل بسیاری از مشکلات اقتصادی مردم است از جمله این اقدامات است.
رئیس مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: تشکیل کارگروه ویژه بررسی آسیب‎های اجتماعی با حضور سران سه قوه و دیگر دستگاه‎ها و پیگیری مستمر نتایج جلسات این کارگروه برای سامان دادن به معضلات فرهنگی و اجتماعی، برگزاری جلسات متعدد با هیأت دولت، تعیین تکالیف و وظایف برای دولت، پیگیری انجام وظایف محوله برای حل مشکلات اقتصادی مردم و ارائه راهکارهای عملیاتی و حساب شده از اقداماتی بوده که رهبر انقلاب انجام داده است.
آیت‌الله جنتی با بیان اینکه پیگیری و نظارت ویژه بر مسائل منطقه و عبور ایران از خطرات متعدد منطقه‌ای از جمله تلاش‌ها برای ایجاد ناامنی در کشور با اتخاذ راهبردهای دقیق و حساب شده منطقه ای و پیگیری اجرای آن، توسط رهبر انقلاب انجام شده، افزود: در حقیقت سیاست گذاری، راهبری و پیگیری اصلی اداره کشور بر عهده رهبری معظّم انقلاب بوده و برای مقابله با مشکلات، ایشان حداکثر اختیارات را به دستگاه‎های مختلف اعطا فرموده‎اند و اکنون این دستگاه‎های ذی ربط هستند که باید پاسخگوی مسائل کشور باشند.
رئیس مجلس خبرگان رهبری، خروج آمریکا از برجام را مورد اشاره قرار داد و گفت: هر چند که اروپا اعلام کرد از این توافق خارج نمی‌شود، ولی عملاً اروپا به اهرمی برای پیگیری خواسته های آمریکا یعنی مذاکره بر سر مسائل موشکی و منطقه ای تبدیل شد.
آیت‌الله جنتی تصریح کرد: اروپا مدعی باقی ماندن در برجام است، ولی بسته ای را اخیراً ارائه داد که حتی انتقاد وزیر خارجه را هم برانگیخت.
وی تصریح کرد: طبق فرمایش رهبر انقلاب باید اروپا حسن نیت خود را اثبات کند.
آیت‌الله جنتی با بیان اینکه امریکا تلاش دارد اعلام کند که گزینه مقابل مذاکره، جنگ است، تصریح کرد: رهبر انقلاب صراحتا فرمودند که «مذاکره نمی‎کنیم و جنگ هم نخواهد شد.» ایشان علت عدم وقوع جنگ را غیرقابل کنترل بودن خسارات و دامنه جنگ احتمالی برای آمریکا عنوان کردند و این ادعا را صرفا حربه ای تبلیغاتی برای تحمیل مذاکره بر مردم ایران اعلام کردند.
وی با بیان اینکه قوه قضائیه باید با مفسدان دانه درشت از هر جناح و دسته و در هر مقامی را احضار کند، ادامه داد: برخورد سریع و قاطع با مفسدان و رانت جویان داخلی، می‎تواند به مردم برای تحمل شرایط دشوار اقتصادی روحیه بدهد و این حس را به مردم منتقل کند که حاکمیت جمهوری اسلامی درد مردم را فهمیده و با آن همراه است.
آیت‌الله جنتی با بیان اینکه مردم ناراضی هستند و حق هم دارند، تصریح کرد: سران سه قوه با مردم حرف بزنند و بگویند که مشکلات را حل خواهند کرد. تسنیم


کد مطلب: 105892

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdccopqsi2bqx48.ala2.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir