۲ هزار طرح اشتغال‌زایی بنیاد برکت در استان گلستان

18 خرداد 1398 ساعت 23:19


بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تا بهمن‌‌ماه امسال ۲ هزار طرح اشتغال‌زایی را در استان گلستان ایجاد و به ‌بهره‌برداری می‌رساند. درپی بازدید محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از مناطق سیل‌زده‌‌ استان گلستان، ایجاد و راه‌اندازی ۲ هزار طرح اشتغال‌زایی در این مناطق مورد تأکید و در دستور کار قرار گرفت.
بنابر این گزارش، بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) مأمور و موظف به ایجاد این تعداد طرح اشتغال‌زایی در تمامی شهرها و مناطق استان گلستان شد. عملیات اجرایی ۲ هزار طرح اشتغال‌زایی از تیرماه سال‌جاری و با جذب تسهیلگران مورد نیاز آغاز و تمامی طرح‌ها تا بهمن ۹۸ به بهره‌برداری خواهد رسید.
برای راه‌اندازی این تعداد طرح اشتغال‌زایی، بالغ بر ۱۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده و با بهره‌برداری از آن‌ها، بیش از ۵۶۰۰ فرصت شغلی در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته‌ استان گلستان ایجاد خواهد شد.
براساس این گزارش، رسته‌هایی که در آن‌ها شغل ایجاد خواهد شد، با توجه به ظرفیت، پتانسیل و مزیت‌های شناسایی‌شده در هر منطقه توسط تسهیلگران بنیاد برکت مشخص و معرفی می‌شوند. در انتخاب این رسته‌های شغلی علاوه بر مزیت‌های منطقه‌ای، اولویت‌ها و ظرفیت‌های جوامع محلی نیز مدنظر قرار می‌گیرد. با این حال، مشاغلی همچون پرورش دام سبک و سنگین و بوقلمون و دیگر مشاغل و کسب‌وکارهای خرد، در اولویت خواهند بود.
لازم به توضیح است، بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در راستای محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم و کم‌برخوردار، نهضت اشتغال‌زایی را در این مناطق در دستور کار قرار داده است.


کد مطلب: 109258

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdccpoqs42bqxi8.ala2.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir