انقلاب بدون توقف

جمهوری اسلامی ایران به واسطه انقلابی که علیه رژیم گذشته بپا کرد استقرار یافت و مردم نیز به خاطر آرمان‌های بزرگ و متعالی انقلاب اسلامی در پیر

19 بهمن 1396 ساعت 1:54


جمهوری اسلامی ایران به واسطه انقلابی که علیه رژیم گذشته بپا کرد استقرار یافت و مردم نیز به خاطر آرمان‌های بزرگ و متعالی انقلاب اسلامی در پیروزی و ماندگاری انقلاب نقش اساسی داشته و دارند.
انقلاب اسلامی بدون نقص و اشکال نیست، اما نکات و ویژگی‌های مثبت آن، سوار بر ایرادات و اشکالاتی است که به واسطه برخی ضعف‌ها به وجود آمده است. اما همین اندازه اشکالات نیز باید به حداقل برسد و تنها راه جلوگیری از خطاها، ایرادات و ضعف‌ها، انتقاد و اعتراض سازنده نیروهای انقلاب به ضعف‌ها است.
چرا نباید نیروهای انقلابی خود از روند برخی ضعف‌ها و اشکالات انتقاد کنند و اعتراض خود را نشان دهند و در چنین فضایی، اجازه اعتراض به افراد و گروه‌هایی داده شود که قصد آنها دشمنی با جمهوری اسلامی ایران است؟
باید ساز و کاری تهیه شود که فرصت اعتراض دشمنانه از فرصت‌طلبان و سوء‌استفاده‌گران گرفته شود و نیروهای انقلابی این وظیفه را برعهده بگیرند، نیروهای انقلاب که اکثریت افراد جامعه را تشکیل می‌دهند، به این واسطه که اعتقاد دارند باید از اصل نظام اسلامی دفاع کرد، هیچگاه اعتراضات خود را به دشمنی و رفتار براندازانه تبدیل نخواهند کرد. مردم ایران اسلامی که برای این انقلاب هزینه زیادی پرداخت کرده‌اند، هیچ مشکلی با نظام اسلامی ندارند بلکه اعتراض و انتقاد به برخی مدیران و مدیریت‌هایی است که باعث ایجاد ضعف در خدمت‌رسانی در زمینه‌های گوناگون است.
در جریان آشوب‌های دی‌ماه دیدیم که مردم خود با حضور میلیونی در خیابان‌های شهرهای گوناگون کشور، بساط آن آشوب و فتنه را برچیدند و اجازه ندادند عده‌ای آشوب‌طلب و فتنه‌گر بار دیگر کشور را مدتی درگیر اغتشاش کنند. زمانی که نیروهای انقلاب مطالبه‌گر و معترض نسبت به وضعیت نابسامان برخی مدیران و مسئولین نباشند، جای خالی آنها را دشمنان و معاندان پر می‌کنند و به نام مطالبه‌گری خواسته‌های مردم، وارد میدان می‌شوند.
رسانه‌ها به ویژه صداوسیما باید در این زمینه پیشقدم باشند، رسانه ملی می‌تواند بازتاب دهنده خواسته‌ها و اعتراضاتی باشد که مردم خواهان رسیدگی به آنها هستند و این امر باعث می‌شود مسئولین نیز به خاطر چنین اقدامی پاسخگو شوند و در راستای رفع ضعف مدیریتی خود برآیند و یا در صورت ناتوانی، استعفا دهند و میدان را به فردی بسپارند که توانایی اداره آن پست و مقام را دارد.
صدا و سیما در دهه فجر برنامه‌ای را با نام «بدون توقف» هر روز از شبکه سه تلویزیون پخش می‌کند که، نشان دهنده ورود انقلابیون در قامت اعتراض و روشنگری است. در این برنامه حسن رحیم‌پورازغدی در کنار چند جوان به پرسش‌های آنها بدون هیچگونه واهمه پاسخ می‌دهد و علاوه بر این که تأکید می‌کند باید از اصل نظام دفاع کرد، اعتقاد دارد که اعتراض هم باید نمود.
او در توئیتی نوشته است؛ «من عقیده دارم گاهی لازم است انسان اعتراض کند، اگر هم به زندان بیفتد، بیفتد، من کاملا آمادگی دارم در جمهوری اسلامی به زندان بیفتم، یعنی هم آمادگی دارم اگر جنگ بشود در دفاع از جمهوری اسلامی دوباره به جبهه بروم و بجنگم و هم آمادگی دارم به دلیل نهی از منکر در جمهوری اسلامی به زندان بیفتم. برای هر دو آمادگی دارم، چون معتقدم از اصل این سیستم باید دفاع کرد. سیصد هزار شهید دادیم و هزار سال انتظار کشیدیم. مزایای این سیستم از همه سیستم‌های دیگر دنیا بیشتر است.»
و هم اکنون که در آستانه ۲۲ بهمن قرار داریم، مردم انقلابی ایران اسلامی نیز چنین گفتمانی را می‌پسندد، اعتراض و انتقاد نسبت به وضعیت برخی شیوه‌های اداره کشور به هر سه قوه دارند، اما هیچگاه خواهان سرنگونی انقلاب خود نیستند و این رفتار بارها در بزنگاه‌های گوناگون اثبات شده است، اگر غیر از این می‌بود، دشمن لحظه‌ای درنگ نمی‌کرد و برای سرنگونی نظام اسلامی وارد عمل می‌شد.
باید پایه‌های ارتباط مردم با مسئولین، نظام و حاکمیت انقلاب اسلامی را هر چه بیشتر قوت بخشید و از دور شدن مردم از آرمان‌های انقلاب جلوگیری کرد، انقلابیون در این میان وظیفه بیشتر و سنگین‌تری دارند، آنها باید بدون چشم‌داشت وارد میدان کارزار شوند. سم خطرناکی که انقلاب را تهدید می‌کند سهم‌خواهی برخی از افرادی است که برای انقلاب هیچ تلاشی نکرده‌اند و از سفره انقلاب نوشخوار می‌کنند و وارد عرصه شده و با فشاری که ایجاد کرده‌اند، نارضایتی را دامن زده‌اند.
مردم انقلابی «بدون توقف» بار دیگر با توجه به شرایطی که از سوی دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته، در ۲۲ بهمن ۹۶ راهپیمایی بزرگ و میلیونی خود را برگزار خواهند کرد و معادلاتی که دشمنان برای انقلاب اسلامی طراحی کرده‌اند، بر هم خواهند زد، اما باید از حضور میلیونی مردم در حمایت از انقلاب برای رفع مشکلات استفاده کرد. انقلاب اسلامی بدون توقف به راه خود ادامه خواهد و این راه با وجود مردم و مسئولین متعهد و همراه انقلاب هموارتر خواهد بود.

نویسنده: محمد صفری


کد مطلب: 103165

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcd9s0fkyt0zf6.2a2y.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir