سرلشکر سلامی:

جهاد در سپاه بی‎وقفه و غیرمنقطع جاری است

21 مرداد 1399 ساعت 22:01


فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: روند رخدادها و حوادث عالم و به خصوص مواجهه انقلاب اسلامی با مستکبران نشان می‎دهد، جهاد پایان ناپذیر است.
با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، جانشین، معاون هماهنگ کننده و تعدادی از معاونان فرماندهی کل در ستاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه جلسه مشترک هیئت رئیسه فرماندهی و نمایندگی برگزار شد.
سردار سرلشکر حسین سلامی در این جلسه با بیان اینکه سپاه یک نهاد منتظر جهاد نیست، اظهار داشت: در سپاه جهاد بی‎وقفه و غیرمنقطع جاری است. سپاه تنها نهادی است که از ابتدای تشکیل تا به امروز هرگز از جهاد خارج نشده است. این لباس جهاد بر اندام سپاه پوشیده است و آنطوری که روند رخدادها و حوادث عالم و به خصوص مواجهه انقلاب اسلامی با مستکبران نشان می‎دهد، این جهاد فعلاً پایانناپذیر است.
وی ادامه داد: سپاه یک شجره‎ای است برآمده از یک میدان گسترده از جهاد؛ اما نکته مهمی که وجود دارد این است که شکل این جهاد مدام تغییر میکند و هرچه زمان پیش میرود، نقش خود پاسداران در استمرار این مسئله گسترش پیدا میکند و نقش سلاح‎ها کمتر میشود.
وی با اشاره به اینکه قلب، فؤاد، بصر و اُذُن سپاه است که آن را بهعنوان یک هویت حقیقی منحصر به فرد از دیگران متمایز میکند، گفت: سپاه قلبی دارد که بهوسیله آن می‌‏اندیشد؛ یعنی صاحب عقلانیت، اندیشه و تفکر و آن هم با ماهیت انقلابی و اعتقادی است. سپاه زبانی دارد که آن زبان، زبان اسلام و انقلاب است. سپاه انبساط دهنده عملیاتی تفکر راهبردی ولی فقیه است که در دامنه آن قله ایستاده و آن چشمه جوشان حکمت را بر کالبد جامعه و در درون خودش جاری می‎کند.
سردار سلامی ادامه داد: سپاه دارای گوشی است که می‎شنود؛ گوش سپاه به روی واقعیت‎ها بسته نیست؛ لذا یک قوه عاقله قوی، یک بصیرت عمیق، یک گوش شنوا وجود دارد و اینها خصوصیات یک موجود زنده‎ای است که در جستوجوی حقیقت است و به همین دلیل می‎توانیم سپاه را معیار مجسم حقیقت بدانیم.
وی افزود: سپاه میزان است؛ این میزان بودن سپاه درجه تفاضل اوست؛ یعنی اعتقاد ما این است که سپاه یک نهاد مرجع انقلابی است که نه تنها حافظ انقلاب، بلکه الهام بخش و الگوساز است.
فرمانده کل سپاه با اشاره به موقعیت و جایگاه حوزه نمایندگی در سپاه ادامه داد: حوزه نمایندگی مظهر بیان سپاه است؛ یعنی وقتی معاونت سیاسی با هادیان سیاسی برای ناوبری سیاسی سپاه و جامعه تلاش می‎کند، این کلام سپاه است که دارد منتقل و منتشر می‎شود.
وی افزود: خود حوزه نمایندگی در سپاه هم همین ویژگی‎های سپاه را دارد و یک دستگاه مرجع است؛ یک دستگاه مختصات مرجعی است که دیگران موقعیت خودشان را در انقلابی بودن، ولایی بودن، اعتقادی بودن و مکتبی بودن با آن می سنجند.
فرمانده کل سپاه در پایان گفت: نمایندگی موظف به تبلیغ و ترویج معارف دین در سپاه است و چون سپاه باید آینه معارف اسلامی باشد، این کار بسیار مهمی است. سپاه یک نهاد الگوست، میزان نماد انقلاب و آینه تمام‎نمای فضائل انقلاب است؛ به تعبیر امروزی، برند انقلاب اسلامی است؛ لذا هر کجایی که نگاه می‎کنیم، باید فضیلت‎ها و ارزش‎ها در عمل و کلام موج بزند.
حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی نیز در این جلسه با بیان اینکه "باید شکرگزار درگاه الهی باشیم، چراکه بر ما منت نهاد و توفیق حضور در بهترین و بی‎بدیل‌‏ترین نهاد سنگرنشین انقلاب، نهاد ولایتمدار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را عنایت فرمود"، گفت: همکاران بنده و بنده در این دوران تمام تلاشمان این است که همان خواسته و همان اصل اساسی را که حضرتعالی بارها بر آن تکیه داشته اید دنبال کنیم و آن هم تحقق تدابیر و مطالبات رهبر معظم انقلاب (مدّ ظلّه العالی) است. بزرگترین اصل ما رفع دغدغه‎های حضرت آقاست که خودِ او نعمتی بی‎بدیل برای امت اسلامی است.
وی خاطرنشان کرد: قلمروی مشخص شده برای نمایندگی توسط حضرت آقا در این سه بخش پاسداران، بسیجیان و خانواده آنهاست که این قلمروی سنگین علاوه بر خود نهاد سپاه، وظیفه سنگینی برای ما ایجاد کرده است.
نماینده ولی فقیه در سپاه ادامه داد: همه چیز در سپاه شدنی است؛ همه چیز با اراده انسان‎های بزرگ تحقق یافتنی است که سپاه خیلی از ناشدنی ها را شدنی و خیلی از غیرممکن ها را ممکن و محقق ساخت .


کد مطلب: 114884

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcdjo0foyt0fj6.2a2y.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir