مداوای گزینشی بیماران در بریتانیا همچنان قربانی می‌گیرد

مرگ دردناک قربانیان کرونا در خانه‌های سالمندان انگلیس

20 ارديبهشت 1399 ساعت 22:50


یکی از پیامدهای بحران کرونا آن بود که نشان داد حقوق بشر غربی صرفا یک ادعای خارج از واقعیت است که نمود آن را در انگلیس می توان مشاهده کرد چنانکه کمیسیون کیفیت مراقبت انگلیس گزارش‌هایی را دریافت کرده که بر اساس آنها بیمارستان‌ها در موارد متعدد بیماران کرونایی سالخورده را بدون آن که خودشان از بیماری مطلع باشند، به خانه سالمندان بازگردانده‌اند.
در ادامه افشای وضعیت بحرانی سالمندان در غرب، روزنامه انگلیسی «دیلی میل» گزارش داد بیمارستانهای این کشور با بازگرداندن بیمارانی که مبتلا به «کووید-۱۹» بودند به خانه سالمندان، بدون آن که به مدیران این مراکز بگویند این افراد بیمار هستند، احتمالا قانون‌شکنی کرده‌اند.
به کمیسیون کیفیت مراقبت (سی‌کیوسی) گفته شده چند بیمارستان مراجعان خود را با وجود این که شک داشتند و یا حتی می‌دانستند بیمار هستند، برگردانده‌اند و متاسفانه این اقدام باعث شده در خانه‌های سالمندان این بیماری شیوع بیشتری پیدا کند و جان ساکنان آسیب‌پذیر را بگیرد. کارکنان این مراکز هم که از بیمار بودن افراد اطلاع نداشتند، از تجهیزات حفاظت شخصی کافی استفاده نمی‌کردند یا تدابیر لازم برای کنترل بیماری اتخاذ نمی‌شد.بعد از این که کمیسیون مذکور از طریق مدیران مراکز مراقبتی مطلع شد که بیمارستانها بدون آن که به این بیماران درباره ابتلایشان بگویند آنها را به خانه سالمندان بازمی‌گرداندند، در حال تحقیق بر روی چند مورد است. «کیت ترونی»، بازرس ارشد این نهاد گفت: چند مورد از این اتفاق را داشته‌ایم و باعث شده ویروس به ساکنان دیگرِ مراکز مراقبتی منتقل شود. در مواردی که به نظر می‌رسد بیمارستان اطلاعات را فاش نکرده، در حال بررسی هستیم تا ببینیم آیا بیمارستان‌ها مقررات را نقض کرده‌اند و آیا ما می‌توانیم وارد عمل شویم. این مسئله برای ما واقعاً جدی است.
این کمیسیون همچنین قصد دارد درباره مرگ و میر ناشی از کمبود پزشکانی که به این مراکز سر می‌زنند، تحقیق کند. آخرین داده‌های دفتر آمار ملی بریتانیا نشان می‌دهد میزان مرگ و میر فعلی در مراکز مراقبتی ۴ برابر بیشتر از میانگین ۵ سال است و تنها یک سوم این موارد با ویروس کرونا ارتباط دارد.
هشدارهای این دیدبان بعد از آن اعلام شده که «بوریس جانسون»، نخست‌وزیر بریتانیا اعتراف کرد که از وضعیت این مراکز به شدت متاسف است. به گفته کارشناسان، این مراکز به کانون جدید بیماری کرونا تبدیل شده‌اند.انگلیس با بیش از ۲۱۱ هزار مبتلا، چهارمین کشور درگیر این بیماری در جهان بعد از آمریکا، اسپانیا و ایتالیا است. تاکنون بیش از ۳۱ هزار نفر هم بر اثر ابتلا به بیماری کرونا در این کشور جان خود را از دست داده‌اند. در همین حال بانک مرکزی انگلیس از احتمال کوچک شدن اقتصاد این کشور به میزان ۱۴ درصد خبر داد. بانک مرکزی انگلیس در گزارشی هشدار داد که اقتصاد این کشور ممکن است با بدترین وضعیت خود از زمان جنگ جانشینی اسپانیا در سه قرن پیش مواجه شود. این بانک در سناریو بدبینانه خود رشد اقتصادی منفی ۳۰ درصدی را در نیمه نخست امسال برای پنجمین اقتصاد بزرگ جهان پیش بینی افزوده است در سه ماهه دوم سال رشد اقتصادی احتمالا منفی ۲۵ درصد خواهد بود.
این بانک هم چنین نرخ بیکاری انگلیس را ۹ درصد پیش بینی کرده که در صورت تحقق، دو برابر رشد نرخ بیکاری فعلی است. هم چنین ۸۰ درصد شاغلین تحت تاثیر شیوع کرونا با کاهش درآمدهای خود یا تعدیل موقتی مواجه شده اند. به گفته بانک مرکزی انگلیس، انتظار می رود روند بازگشت اقتصاد به سطوح عادی خود از نیمه دوم سال به تدریج آغاز شود. اندرو بیلی، رییس بانک مرکزی انگلیس در همین رابطه گفت: انتظار داریم با پیامدهای بلندمدتی بر روی اقتصاد مواجه شویم اما تاثیر آن ها در بسیاری از سناریوها کم خواهد بود. بیلی با اعلام آمادگی بانک مرکزی برای حمایت همه جانبه از اقتصاد این کشور افزود: حضور نیرومند ما این سیگنال را به بازارها ارسال خواهد کرد که حفظ ثبات اقتصادی تا چه اندازه برای ما اهمیت دارد.


کد مطلب: 113687

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcdjs0f5yt0f96.2a2y.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir