Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/siasater/public_html/languages/lang-fa.php:1) in /home/siasater/public_html/includes/view/language_services.php on line 98
 سیاست روز - خداحافظ ای همنشین همیشه - نسخه قابل چاپ

خداحافظ ای همنشین همیشه

آنوقت ها كه بچه بوديم، وقتي مادربزرگ مي خواست از خانه مان برود،‌كيف و چادرش را قايم مي‌كرديم يا جلوي در را مي گرفتيم كه نرود...

8 شهريور 1390 ساعت 2:28

مولف : مهدي رجبي


آنوقت ها كه بچه بوديم، وقتي مادربزرگ مي خواست از خانه مان برود،‌كيف و چادرش را قايم مي‌كرديم يا جلوي در را مي گرفتيم كه نرود. كلي اصرار و التماس مي‌كرديم و گريه مي كرديم كه شايد دلش نرم شود باز هم پيشمان بماند.
اما معمولا مادربزرگ در آغوشمان مي گرفت و مي‌گفت: " رفتني بايد بره" و بعد هم قول مي داد كه باز هم به زودي ميهمان خانه ما بشود.
حالا شده است حكايت همين ماه مهرباني كه دارد مي رود. همين ماه رمضاني كه به يك چشم بر هم زدني تمام شد و دارد می رود. چمدان هایش را هم بسته است. دیگر رفتنی شده است و دلش بی قرار رفتن است.
به قول مادربزرگ رفتني بايد برود.
چقدر زود گذشت. چقدر زود تمام شد. به قول قیصر امین پور ناگهان چقدر زود دیر می شود. و باز هم به قول قيصر:
عید است و دلم خانه ویرانه ، بیا
این خانه تکاندیم ز بیگانه ، بیا
یک ماه تمام میهمانت بودیم
یک روزه به مهمانی این خانه بیا
ماه رمضان دارد می رود و ما به این فکر می کنيم که چقدر دلمان برایش تنگ می شود.
می رود و ما می مانيم و حسرت روزها و شب های با او که قدرش را ندانستيم. روزها و شبهایی که از الآن تا یازده ماه بعد باید بدون او سر کنم.
راستی سال بعد وقتی که برمی گردد کاش باز هم باشيم. کاش باز هم باشم و در کنار سفره مهمانی اش بنشینم.
كاش باز هم سفره پر از سِحر و راز سحري را تجربه كنيم و طعم خرماي افطار را بچشيم.
این روزها آسمان هم مدام خیس است و می بارد. شاید برای اینکه پشت سر ماه ميهماني خدا آب بریزد تا زودتر برگردد. نه چشم های ورم کرده ابرها نشان از بی‌قراری آسمان دارد. آسمان هم طاقت دوری اش را ندارد. درست مثل دل ها و چشم های آسمانی آنها که او را درک کردند.
يادش بخير. پارسل هم اين روزها آسمان مي باريد و زمين را براي آمدن عيد شست و شو مي داد. درست مثل دل هاي ما كه با باران رحمت رمضان پاك مي شد.
کاش وقتی دوباره برمی گردد ما هم باشيم.
خداحافظ سحرهای پر از برکت و عشق و صفا . خداحافظ سفره‌های افطاری پر از نور. خداحافظ شب‌های قدر پر از بوی قرآن. خداحافظ رمضان مهربانی و شیریني.
بياييد در اين آخرين افطار فطرت هاي پاك، در اين آخرين شب سفره پر از مهر حضرت مهرباني، براي منتظَر چشم انتظار دعاي فرج دعا كنيم.
دعا كنيم تا بيايد و لايقش باشيم تا با او سفره افطارمان را بچينيم و ربنا بخوانيم.
بياييد دعا كنيم تا عيد فطر سال آينده نماز عيد بر همه مان واجب شود و به او اقتدا كنيم و با قنوت او بخوانيم: اللهم اهل الكبرياء و العظمه
التماس دعا


کد مطلب: 67849

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcdnj09.yt05o6a22y.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir