امیر حاتمی:

راهبردِ قوی‌شدن را تکلیف و واجب می‌دانیم

2 بهمن 1398 ساعت 0:46


وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: بر اساس تدبیر حکیمانه فرمانده معظم کل قوا مبنی بر قوی شدن، این راهبرد را به عنوان یک تکلیف بر خود واجب می‌دانیم. امیر سرتیپ حاتمی در مراسم تکریم و معارفه مدیر عامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع با اشاره به فرمایش‌های تاریخی مقام معظم رهبری در خطبه‌های اخیر نماز جمعه تهران، گفت: معظم له در فرازهایی از فرمایش خود با تأکید بر مقوله «قوی ماندن و قوی شدن» آن را رمز عبور از چالش‌ها و مشکلات دانستند که این نشان از اهمیت قدرت در همه زمینه‌های ملی بویژه قدرت نظامی و دفاعی است. وی افزود: برای قوی شدن باید تمام مؤلفه‌های قدرت از جمله قدرت اقتصادی، فرهنگی، علمی، دفاعی و نظامی را فراهم ساخت و در واقع قدرت دفاعی است که توان مقاومت و ایستادگی در برابر زیاده خواهی‌های دشمنان را فراهم کرده و قادر خواهیم بود از منافع ملی دفاع کنیم. وزیر دفاع اظهار داشت: قدرت دفاعی، بستر ساز قدرت و دفاع اطمینان بخش در همه زمینه‌ها است و در واقع پیشرفت سایر مؤلفه‌های قدرت در نظام اسلامی را به وجود می‌آورد. وی، دفاع راهبردی در همه سطوح را یکی از اولویت‌های اصلی وزارت دفاع عنوان کرد و افزود: سرمایه انسانی راهبردی و تسلیحات راهبردی دو وجه تکمیل کننده دفاع راهبردی قلمداد می‌شوند.
وزیر دفاع با اشاره به تاریخ دشمنی آمریکا علیه ملت بزرگ ایران اسلامی خاطرنشان کرد: توطئه‌های فرهنگی و اقتصادی، ایجاد بحران‌های اجتماعی، تحریم‌ها و تروریست سازی در منطقه و در نهایت ترور سردار سپاه اسلام سپهبد شهید قاسم سلیمانی در راستای تضعیف جمهوری اسلامی و در نهایت شکست ایران در جبهه نظامی است. امیر حاتمی اضافه کرد: آنها اگر ذره‌ای احساس برتری نظامی نسبت به جمهوری اسلامی داشتند، به هیچ وجه سایر روش‌ها و شیوه‌های براندازی را علیه ملت بزرگ ایران به کار نمی‌گرفتند. وزیر دفاع تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران ثابت کرده است که براساس قدرت و اقتدار درونی هرگونه تهدیدی در هر سطحی را پاسخ خواهد داد و بر اساس تدبیر حکیمانه فرمانده معظم کل قوا مبنی بر قوی شدن، این راهبرد را به عنوان یک تکلیف بر خود واجب می‌دانیم.
وی ضمن تقدیر از تلاش‌های مجاهدانه مدیر عامل سابق سازمان صنایع هوایی خطاب به امیر سرتیپ دوم خواجه‌فرد مدیر عامل جدید سازمان هوایی، ارتقای بهره وری، افزایش کیفیت محصولات، کاهش فاصله ایده تا محصول، تعامل با شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه‌ها، پایش نیروی انسانی و بهره گیری از نیروهای نخبه نیروهای مسلح در عرصه هوایی و زمانبندی دقیق انجام پروژه‌های در دست اجرا را خواستار شد. وزیر دفاع با تأکید بر کاهش قیمت تمام شده تسلیحات دفاعی، گفت: شما به عنوان شریک مجاهدت نیروهای مسلح در سنگر طراحی، ساخت و تولید تسلیحات با کیفیت، باید نهایت دقت خود را به کار بندید تا دقیقاً نیازمندی آنها در حوزه رزم را برطرف کنید. 


کد مطلب: 112534

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcdsx0foyt0fk6.2a2y.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir