Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/siasater/public_html/languages/lang-fa.php:1) in /home/siasater/public_html/includes/view/language_services.php on line 98
 سیاست روز - شش سرمربى در لیست انتظار - نسخه قابل چاپ

سريال اخراجي‌ها تازه شروع شده است

شش سرمربى در لیست انتظار

15 شهريور 1390 ساعت 21:17


در شرايطي كه ۵ هفته از فصل يازدهم ليگ برتر فوتبال ايران سپري شده كمتر كسى فكر مى كرد كه در ليگ يازدهم به اين زودى ها سريال تعويض مربيان آغاز شود اما كرمانى‌ها اين كار را كردند تا به نوعى كار را براى ديگر مديران و ديگر تيم‌ها آسان كرده باشند.
اولین اولتیماتوم لیگ یازدهم به احمد سنجری، سرمربی مس سرچشمه که این تیم را از لیگ دسته اول به لیگ برتر هدایت کرد داده شد. سه شکست در سه بازی ابتدایی لیگ برتر خیلی زود سرمربی مس سرچشمه را در تنگنا قرار داد. برای مدیران باشگاه مس سرچشمه که با عبور از مسیرهای پرپیچ و خم مجوز حضور در لیگ برتر و حفظ این تیم در کرمان را دریافت کرده اند، قرار گرفتن این تیم در قعر جدول لیگ برتر پذیرفتنی نبود و برای فرار از جمع تیم های فانوس به دست زود تر از حد انتظار دست به کار شدند و اصغر شرفی سکاندار جدید این تیم شد .

اخراج پرماجرای مرفاوی
بعد از احمد سنجری، صمد مرفاوی هم از سرمربیگری مس کرمان اخراج شد و عجیب اینکه برهانی نژاد هم تنها با گذشت پنج هفته صندلی مدیرعاملی این باشگاه را ترک کرد و حمید اسماعیل زاده به عنوان سرپرست موقت باشگاه انتخاب شد. قطع همکاری صمد مرفاوی با باشگاه مس کرمان و سایر تغییر و تحولات اساسی در این باشگاه با جنجال های بسیاری همراه شده است. در حالی که پس از باخت خانگی مس مقابل فجر سپاسی، شعار «حیا کن، رها کن » علیه صمد مرفاوی سر داده می شد، به او اطلاع داده می شود گزارشگر بازی عامل تحریک تماشاگران بوده است...

مس کرمان برای جانشینی مرفاوی ،بلاژویچ را برگزید
البته باشگاه مس کرمان باید ابتدا تکلیف قرارداد صمد مرفاوی را مشخص کند بعد با سرمربی جدید قرارداد ببندد که همین امر مشکلاتی را در راه ثبت قرارداد بلاژویچ ایجاد کرده است. به گزارش تابناک ـ بی تردید مرفاوى آخرين مربى بركنار شده ليگ يازدهم هم نخواهد بود چرا كه در حال حاضر شرايط برخى از تيم ها به گونه اى است كه هر آن احتمال بركنارى آنها مى رود .

لطفا منتظر بمانيد
در کنار اخراج زودهنگام سنجری و مرفاوی، چند مربی دیگر لیگ برتری هم روی لبه تیغ قرار دارند و چه بسا قبل از پایان نیم فصل به تعداد مربیان اخراجی افزوده شود. مهدی دینورزاده، سرمربی داماش گیلان که با وجود در اختیار داشتن بازیکنان اسم و رسم دار عملکرد قابل دفاعی نداشته بیشتر از سایر مربیان در معرض خطر اخراج قرار دارد. خبر اخراج قریب‌الوقوع دینورزاده و سپردن سرمربیگری داماش به مهدی مهدوی کیا در حالی در محافل خبری مطرح شده که این تیم طی پنج هفته گذشته چهار امتیاز کسب کرده و با قرار گرفتن در مکان شانزدهم جدول حال و روز چندان خوشی ندارد...
شهردارى تبريز كه با يسيچ در اوايل ليگ نتايج نسبتاً خوبى را كسب كرد پس از باخت مقابل سپاهان، در بازى مقابل تراكتورسازى نشان داد كه ظرفيت شكست را ندارد. آنها در دربى آذربايجان تن به يك شكست پر گل دادند و با حساب ۵ بر يك مغلوب تيم تراكتورسازى شدند. ديدارى كه براى طرفداران تيم شهردارى تبريز نتيجه اش فراتر از يك بازى معمولى در ليگ بود. يسيچ با اين شكست حالا شرايط حساسى در شهردارى تبريز پيدا كرده است و هيچ بعيد نيست كه با يك نتيجه بد ديگر جايش را به يك سرمربى ديگر دهد.شرايط غلامحسين پيروانى در صنعت نفت هم چندان شرايط مناسبى نيست.
آبادانى ها مدت هاست كه از نتايج تيمشان راضى به نظر نمى رسند و اين مى تواند يك زنگ خطر براى كسى باشد كه حضورش در بين نفتى‌ها در ابتداى فصل هم با اما و اگر بسيار صورت پذيرفت. صنعت نفت بعد از شكست ۳ بر يك در مقابل پيروزي حالا شرايط ويژه اى را پيدا كرده است، شرايطى كه بهتر از همه غلامحسين پيروانى مى تواند آن را درك كند. فجرسپاسى شيراز هم با على كلانترى ليگ را چندان خوب به پيش نبرده است و اگر آن ۳ امتياز بازى با مس كرمان نبود، اصلاً پيش بينى درباره شرايط آينده اين تيم غير ممكن به نظر مى رسيد .
على كلانترى سرمربی فجرسپاسی خودش اعتراف كرده است كه شاگردانش هنوز موقعيت خود را به طور كلى در ليگ احساس نكرده اند و اين مى تواند در صورت تداوم در آينده اى نزديك تاوان سنگينى براى على كلانترى و تيمش داشته باشد. البته بخت با آنها یار بود که مقابل مس به برتری رسیدند .
استيلي شانس آورد که مقابل نفت آبادان به اولین پیروزی رسید البته فعلا حميد استيلي خطري را متوجه خود نمي‌بيند اما در صورت ادامه ناکامی های پيروزي و با اعلام هیئت مدیره این تیم، این مربی هم روی لبه تیغ قرار می گیرد .
اما فولاد و مجيد جلالى در شرايط خاصی قرار دارند . اين تيم ۷ امتيازى تا امروز بازى هاى خوبى را در مقابل حريفانش انجام داده است، اما چنين به نظر مى رسد كه اين نتايج نتوانسته نظر مديران اين تيم را برآورده نمايد. چرا كه بعد از بازى با استقلال مديران اين تيم حرفهايى را به زبان آوردند كه مى‌شد از لابه لاى آنها موقعيت متزلزل مجيد جلالى را به خوبى متوجه شد، حرفهايى كه جلالى را نيز وادار به واكنش كرد و او نيز حرفهايى را به زبان آورد كه آينده كار در اين تيم اهوازى را در هاله اى از ابهام قرار داد !
هر چند بازیهای پنج هفته ابتدایی لیگ برتر ، حداقل زمان ممكن برای قوام یافتن تیم‌های باشگاهی و رسیدن به هماهنگی تاکتیکی محسوب می‌شود اما اخراج ناگهانی و زود هنگام مربیان در فوتبال نتیجه گرای ایران که پایه های صندلی مدیریت باشگاه ها با نتایج حاصل شده ارتباط مستقیمی دارد، چندان هم تعجب برانگیز به نظر نمي رسد. و احتمالا در هفته های آینده شاهد برکناری مربیان دیگری باید بود.


کد مطلب: 67949

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdceoo8p.jh8fei9bbj.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir