سعودی در تدارک رقم زدن جنایتی جدید است

کشتار یمنی‌ها با مصادره کشتی‌های حامل غذا و سوخت

6 خرداد 1399 ساعت 22:54


رژیم صهیونیستی که جنگ در برابر مقاومت یمن را باخته است به دنبال اجرای جنایتی جدید است چنانکه یک منبع در بندرگاه «الحدیده» یمن گفت که ائتلاف متجاوز سعودی، تا کنون، بیش از ۲۰ کشتی حامل بیش از پانصد هزار تُن سوخت و مواد غذایی را توقیف کرده است.
یک منبع در بندرگاه «الحدیده» یمن از تداوم توقیف کشتیهای حامل فرآورده‌های نفتی و مواد غذایی این کشور خبر داد.این منبع به شبکه خبری المسیره گفت که نیروی دریای ائتلاف متجاوز سعودی، تا کنون، بیش از ۲۰ کشتی حامل بیش از ۵۰۰ هزار تُن سوخت و مواد غذایی را توقیف کرده است.
وی تأکید کرد که یکی از کشتی‌ها، بیش از دو ماه است که توقیف شده و از میان کشتیهای توقیف شده، سه کشتی حامل ذرت و شکر است.در همین ارتباط، «امین الشباطی» سخنگوی رسمی شرکت نفت یمن از تداوم تجاوزات ائتلاف عربستان سعودی علیه ملت یمن خبر داد و گفت: «با توجه به شیوع ویروس کرونا، ائتلاف متجاوز [سعودی] همچنان به دزدی کشتی‌های حامل فرآورده‌های نفتی و مواد غذایی در دریا ادامه می‌دهد».
وی تأکید کرد که سازمان ملل و ائتلاف متجاوز سعودی، مسئول هر گونه قطع خدمات اساسی و ضروری به ملت یمن در دوران شیوع کرونا هستند.این مسئول یمنی پیشتر از دزدی یک کشتی حامل فرآورده‌های نفتی متعلق به یمن خبر داده بود که اخیرا آزاد شد.شرکت نفت یمن ۱۹ فروردین ماه گذشته اعلام کرد که ائتلاف سعودی-آمریکایی کشتی «بهیا داماس» را پس از ۱۴۶ روز توقیف در سواحل یمن آزاد کرد. این کشتی حامل ۲۴ هزار و ۸۵۴ تن بنزین بود.الشباطی در واکنش به آزادی این کشتی، گفت که عربستان سعودی برای توقیف این کشتی، هیچ توجیهی نداشته است.تجاوز نظامی ائتلاف سعودی که با حمایت کشورهای غربی به ویژه آمریکا در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با نام «طوفان قاطعیت» آغاز شد و پس از مدتی به عملیات «احیای امید» تغییر نام داد.جنگنده‌های سعودی در کنار نقض گسترده توافق الحدیده،۱۶ بار نیز مناطق دیگر یمن را بمباران کردند. مناطق مختلفی در استان الحدیده واقع در غرب یمن شاهد حملات عناصر وابسته به ائتلاف سعودی بود. همزمان جنگنده‌های این ائتلاف نیز ۱۶ مرتبه استان‌های صعده و حجه در خاک یمن و استان «جیزان» در خاک عربستان را بمباران کردند.


کد مطلب: 113895

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdceox8znjh8zvi.b9bj.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir