قالیباف:‌

نماینده‌ها با انبوهی از مشکلات مواجه هستند

6 خرداد 1399 ساعت 22:54


منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم گفت: نهاد مجلس باید در این موضوع وارد میدان شود و از تک تک نماینده‌ها در حوزه های انتخابیه خود حمایت کند تا همه قدرت نهاد مجلس، پشتیبان نماینده در حوزه انتخابیه باشد.
محمدباقر قالیباف در نشست هم افزایی برای مجلس قوی، کارآمد و انقلابی در مجموعه سرچشمه تهران، گفت: وقتی از تحول حوزه های انتخابیه حرف میزنیم، نماینده‌ها تنها هستند و یک فرد است.
وی افزود: نماینده‌ها با انبوهی از مشکلات مواجه هستند. یک نماینده از سطح محلی رأی میگیرد اما در مجلس و پس از تاییدیه اعتبارنامه، دیگر نماینده مردم ایران خواهد بود.
قالیباف تاکید کرد: ما با کمک حق استیضاح، حق سوال و حق قانونگذاری، سازوکارهای یک نماینده در سطح ملی را فراهم کرده‌ایم اما آیا واقعا یک نماینده برای سطح محلی خود، چنین ظرفیتی دارد؟
منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم اظهار داشت: در شهرستان‌ها، مردم توقع دارند که همه امورات شان توسط نماینده منتخب حل شود. اگر حل نشود، نماینده تضعیف می‌شود و اگر نماینده تضعیف شود، قوه مقننه تضعیف خواهد شد.
وی تاکید کرد: نهاد مجلس باید در این موضوع وارد میدان شود و از تک تک نماینده ها در حوزه های انتخابیه خود حمایت کند تا همه قدرت نهاد مجلس، پشتیبان نماینده در حوزه انتخابیه باشد. قالیباف با بیان اینکه باید علاوه بر نهادها و سازمان‌های دولتی، ظرفیت نهادهای غیردولتی و مردمی و جهادی را به رسمیت بشناسیم، گفت: مجمع استانی نمایندگان با همین ترکیب یعنی ظرفیت های مردمی و حاکمیتی و خصوصی باید در سطح استان بتوانند موضوعات را حل و فصل کنند. اگر حل نشد، باید به صحن علنی مجلس بیاید و ما کارگروه هایی درست کنیم تا در سطح ملی به موضوعات توجه شود.


کد مطلب: 113887

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcfcmdyew6dyca.igiw.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir