ائتلاف آمریکایی - سعودی در یمن جنایتی دیگر را رقم زد

کشتار کودکان در دوشنبه خونین عمران

5 تير 1397 ساعت 22:08


در ادامه جنایات ائتلاف آمریکایی - سعودی علیه مردم مظلوم یمن، شمار قربانیان حمله جنگنده‌های عربستان سعودی به محله «البرید» در شهر «عمران» یمن به ۹ کشته و ۱۹ زخمی رسید که اغلب آنها زن و کودک هستند.
جنگنده‌های سعودی، طی ۶ نوبت، چند منزل مسکونی در خیابان «القشلة» در عمران را هدف قرار دادند که طی آن ۲۸ شهروند یمنی کشته و زخمی شدند. شبکه المسیره، ویدئوی از این جنایت جدید عربستان در شهر عمران پخش کرد که حاوی تصاویری دردناک است.
«محمد عبدالسلام» سخنگوی رسمی انصارالله نیز درپی این حمله در پستی توئیتری نوشت که ائتلاف متجاوز عربستان همچنان در حال جنایت است و آخرین آنها هدف قرار دادن محله البرید با پوشش بین‌المللی و آمریکایی و در سایه اهمال سازمان ملل است. وی تاکید کرد که بر شدت توحش متجاوزان سعودی در سایه سکوت جامعه بین‌الملل و کشورهای مستکبری که در حال جنایت علیه بشریتند، افزوده شده است.
عبدالسلام همچنین نوشت: این جنایات تنها موجب افزایش پایداری و قدرت بازدارندگی ما می‌شود. شمار زیادی از ساکنان شهر عمران نیز در اعتراض به این جنایت ائتلاف سعودی، تظاهرات کردند.
از سوی دیگر جنگنده‌های سعودی با هدف قرار دادن یک اتوبوس حامل آوارگان در «الحدیدة»، ۲۰ سرنشین آن را به خاک و خون کشیدند. خبرنگار شبکه «المسیرة» اعلام کرد که جنگنده‌های سعودی، یک اتوبوس حامل آوارگان را در مسیر میان دو منطقه «الجراحی» و «زبید» هدف قرار دادند که به کشته و زخمی شدن ۲۰ نفر منجر شد. جنگنده‌های سعودی ساعاتی پیش از این جنایت، جاده اصلی شهرستان زبید را بمباران کردند که طی آن یک شهروند کشته و یک نفر دیگر زخمی شد.
ائتلاف عربستان و امارات بعد از مدت‌ها طرح و نقشه و عملیات زمینی، اواخر خرداد ماه، عملیاتی زمینی، دریایی و هوایی موسوم به «پیروزی طلایی» را با هدف اشغال بندر الحدیده، شروع کرد که هدف از این عملیات، اشغال شهر حدیده و بندر و فرودگاه مهم آن بود تا از این طریق تنها شریان حیاتی نیروهای انقلابی و انصارالله یمن را قطع کند.
در این میان در اقدامی قابل توجه، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا واکنش موشکی یمنی‌ها به حملات هوایی، دریایی و زمینی عربستان سعودی را محکوم کرد و گفت که واشنگتن «قویا» در کنار شرکای سعودی خود است. حمایت‌های همه‌جانبه واشنگتن و متحدانش از «ائتلاف عربی» (سعودی و اماراتی) علیه یمن، در بیانیه تازه وزارت خارجه آمریکا علیه واکنش موشکی یمنی‌ها متبلور شد. در حالی که تجاوزهای نظامی ائتلاف عربستان سعودی و امارات عربی متحده در مناطق مختلف یمن از قبیل بندر الحُدیده ادامه دارد، یمنی‌ها بار دیگر به ریاض واکنش موشکی نشان دادند. مرکز اطلاعات وزارت دفاع سعودی و مراکز دولتی در ریاض، هدف شلیک تعدادی موشک بالستیک «برکان اچ ۲» بود.
یکی از فرماندهان همپیمان با ائتلاف متجاوز به یمن، با تسلیم داوطلبانه در جبهه ساحل غربی، واقعیت ماجرای این نبرد و داستان متلاشی شدن یک به یک گردان‌های مزدور را روایت کرد. «احمد محمد عبده زید» یکی از فرماندهان ائتلاف عربستان است که از اهالی ناحیه «جهران» در استان «ذمار» است که پس از جدایی از نیروهای «طارق عفاش» و بازگشت از جبهه نبرد ساحل غربی، خود را به سرویس‌های امنیتی یمن و جنبش انصارالله تسلیم کرده است.


کد مطلب: 104931

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcfmjdyyw6dx1a.igiw.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir