دست شما بود مملکت را هم هوا می‌کردید باد ببرد!

هسته‌ای را که هوا کردند رفت، به ازای هیچ! دست اینها باشد موشکی که چیزی نیست، همه کشور را هم هوا می‌کنند می‌رود...

11 مرداد 1397 ساعت 1:48


هسته‌ای را که هوا کردند رفت، به ازای هیچ! دست اینها باشد موشکی که چیزی نیست، همه کشور را هم هوا می‌کنند می‌رود! ککشان هم نمی‌گزد.
اکنون که برجام ذات واقعی خودش را نشان داده، همانگونه که منتقدین آن پیش‌بینی می‌کردند و به همین خاطر با الطاف خفیه نیز روبه‌رو می‌گشتند، همان تازیانه‌های رگبار محبت‌آمیز دولتیان و آن طیف سیاسی اصلاح‌طلب را می‌گویم، همان‌ها، یعنی هواداران برجام، این که شکست خوردند و نمی‌خواهند بار مسئولیت این شکست را بر دوش بگیرند به کنار، مقصر می‌تراشند برای این شکست خود.
ماجرای ضرب‌المثل «دزد حاضر بز حاضر» را حتماً شنیده یا خوانده‌اید؛ گفته‌اند؛ «سارقی بزی دزدیده بود. کسی او را نصیحت می‌کرد و او را از عواقب دزدی بر حذر می‌داشت که؛ در روز قیامت باید حساب و کتاب پس بدهی. در آن روز بز حاضر می‌شود و به زبان می‌آید و علیه تو شهادت می‌دهد. دزد گفت: من هم فوری همان جا شاخ بز را می‌گیرم و تحویل صاحبش می‌دهم؛ دزد حاضر بز حاضر!
از آن پس اگر کسی برای کار اشتباهی که مرتکب می‌شود، دلیل‌تراشی کند و اصرار بر انجام آن داشته باشد، این مَثل حکایت حال او می‌شود.
با افاضات جناب والا علی مطهری آقازاده محترم با آن پدر گرامی، علامه بزرگ شهید مطهری آشنا هستید. ما هم با این ضرب‌المثل که می‌گوید از فضل پدر تو را چه حاصل موافقیم، حساب پدر از پسر جدا است، ارادت ما به شخصیت شهید علامه مطهری هیچ کاسته نشده و نخواهد شد. علی ایحال، جناب مطهری سخنی گفته است بس نقض و پرمغز. چنین گفته است بخوانید؛
«مسئول وضعیت جاری کشور آنهایی هستند که با هوا کردن موشک تلاش کردند برجام اجرا نشود که البته به هدف‌شان هم رسیدند.»
آقای مطهری! آنهایی که موشک ساختند و هوا کردند تقصیرشان چیست که دولتیان عرضه ندارند مثل آنها موشک هوا کنند؟! باز گلی به جمال دشمنان که آنها خودشان چنین ادعایی ندارند و نمی‌گویند پیشرفت‌های موشکی ایران باعث شد برجام ناقص الخلقه به دنیا بیاید.
مفت و مجانی به دشمن خوراک می‌رسانند که تو هم خود را وارد این ماجرا کن و هم صدا با من فریاد بزن! یا نه؟! شاید هم برعکسش درست باشد، یعنی آنها، دشمنان را می‌گوییم به یکسری ساده‌لوح یا نفوذی توصیه کرده‌اند که موشکی را دلیل ناکامی برجام اعلام کنید مردم را هم تحریک کنید که چنین بگویند.
آخر مرد ناحسابی! هسته‌ای‌مان را که دادید رفت، هیچ! موشکی را به ازای چه چیزی می‌خواهید بدهید برود؟! برای توافق هسته‌ای یونجه هم به ما ندادند تا خوراک دام کنیم! موشکی را هم اصلاً برای خوشایند دشمن بدهید برود چطور است؟! اسمش را هم می‌گذاریم خوش‌خدمتی، یا پیش‌دستی، یا بادمجان دور قابچین، از اینجور اصطلاحات زیاد است در زبان شیرین فارسی، تا یادمان نرفته، چند قطعه فرش نفیس دستباف ایرانی دسترنج قالیبافان زحمت‌کش هم بدهید به آنها بد نیست، خوششان می‌آید از خوش رقصی!
وای اگر صاحب مملکت بودید شما! چه بلایی سر ایران می‌آمد؟ به گمانم همه مملکت را هوا کرده و به باد می‌دادید همچون قاجار یا همین پهلوی کم نداد به دیگران!
نمی دانم جناب مستطاب علی مطهری دامه التوفیقات در آن ۸ سال جنگ در جبهه‌ای، پشت جبهه‌ای جایی بوده است یا نه؟ نداشتن سلاح و موشک را با گوشت و تن خود حس کرده است یا نه؟ آخر آدم عاقل و بالغ که سبقه نمایندگی مجلس را هم دارد و دست بر قضا آقازاده نیز هست، یک عامل قدرت کشور را اینگونه به باد می‌دهند؟
آی مردم! به هوش باشید که می‌خواهند وطن‌فروشی کنند با جلوه دادن وخامت حال و روز اقتصادی کشور. همه این وضع و اوضاع کنونی که می‌بینید بزک است. فریب نخورید، باید بارانی ببارد که نزدیک است، آنگاه این سرخ‌آب سفیدآب‌ها که ماسیده بر روی سیمای آن خواهید دید که پشت این چهره که بوده و چه بوده.

نویسنده: سیاوش کاویانی


کد مطلب: 105453

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcfttdymw6dxja.igiw.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir