از ما به ما می‌رسد

19 مرداد 1397 ساعت 22:44


یمن بار دیگر روزی خونین را در کارنامه بشریت به ثبت رساند. ائتلاف سعودی – آمریکایی که ادعای جنگ برای حمایت از بشریت را سر می‌دهند اقدام به بمباران بخش‌هایی از یمن کردند که در نتیجه آن اتوبوس دانش‌آموزان را هدف قرار دارند که ده‌ها شهید و زخمی بر جای گذاشت. کودکان یمنی در حالی در خون خود غلطیدند که با توجه به امکانات و تجهیزات ائتلاف سعودی - آمریکایی قطعا این کشتار را نمی‌توان یک اشتباه دانست بلکه اقدامی از پیش طراحی شده برای انتقام‌گیری از یمن بوده است.
یمنی که در طول سه و سال و نیم نه تنها تسلیم سلطه گری و زیاده خواهی ائتلاف سعودی نشده بلکه هر روز بر مقاومت آن افزوده شده تا جایی که پاسخ‌های موشکی ارتش و نیروهای مردمی یمن، عربستان و امارات را که میلیاردها دلار خرید تسلیحاتی داشته‌اند به ستوه آورده است. یمنی‌ها با هدف قرار دادن ناوگان نظامی آنها نشان دادند که اگر اراده کننده بستن تنگه باب‌المندب برای آنها کار دشواری نیست. ایستادگی یمنی‌ها چنان بوده که ائتلاف سعودی برای پنهان‌سازی عمق شکست خود به فرافکنی و دشمن‌سازی ظاهری پرداخته و با برجسته‌سازی نام ایران تلاش دارد تا چنان وانمود سازد که با قوی‌ترین نیروی نظامی منطقه یعنی ایران درگیر است حال آنکه واقعیت امر آن است که آنها در برابر یمنی شکست خورده‌اند که ۲۰ میلیون نفر از جمعیت ۳۰ میلیونی آن در فقر و گرسنگی به سر می‌برند و از حداقل امکانات نیز محروم هستند.
حال این سوال مطرح می‌شود که ریشه این همه جنایت از کجا آمده که ائتلاف سعودی دست به کشتار کودکانی می‌زند که تنها جرمشان یمنی بودن است؟ پاسخ به این پرسش را در چند لایه می‌توان جست‌وجو کرد. بخشی از این جنایت برگرفته از خیانتی است که برخی از مقامات یمنی مانند منصورهادی رئیس‌جمهوری مستعفی و فراری یمن به ملتشان دارند آنهایی که برای کسب قدرت چشم به سعودی داشته و به خاطر منافع شخصی در برابر ملتشان قرار گرفتند. بعد دیگر عاملان این جنایت را باید در کم‌کاری جهان اسلام دید.
وقتی آمریکا در افغانستان اقدام به کشتار مردم بی‌گناه می‌کند و یا در فلسطین ارتش صهیونیستی قتل‌عام غزه را صورت می‌دهد، وقتی در سوریه و عراق تروریسم و حامیانشان هر روز مردم بی‌گناه را به خاک و خون می‌کشند و یا در آفریقا به عناوین مختلف مسلمانان قتل‌عام می‌شوند و در غرب هر روز مسلمانان به جرم مسلمانان بودن بازخواست و شکنجه روحی و جسمی می‌شوند در حالی که جهان اسلام راه سکوت درپیش گرفته قطعا ائتلاف سعودی - آمریکایی از جنایات خود در یمن دست بر نمی‌دارد. اسفناک‌تر آنکه در نشست سازمان همکاری اسلامی در جده به جای محکومیت این جنایات از سعودی در یمن حمایت و حتی ایران و مقاومت منطقه که علیه تروریسم می‌جنگند محکوم می‌شوند.
در این شرایط است که کشورهای غربی از این همه تفرقه جهان اسلام استفاده کرده تا از کشورهایی مانند عربستان برای کشتار در جهان اسلام بهره گیرند و هم سلاح خود را به فروش برسانند. سازمان ملل نیز صرفا به بیان بیانیه و ابراز تاسف بسنده می‌کند.
به صراحت می‌توان گفت که از ما به ما می‌رسد و کشتار کودکان یمن نتیجه همان سکوت کرکننده در برابر کشتار کودکان فلسطینی است که در سایه بی‌ارادگی و سکوت جهانی به ویژه جهان اسلام صورت می‌گیرد. 

نویسنده: علی تتماج


کد مطلب: 105580

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcg7n9qzak9zn4.rpra.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir