چرا دادستان کل به جمعه سیاه فوتبال ورود نمی‌کند؟

اظهارات تهدیدآمیزی که بوی خون می‌دهد

7 ارديبهشت 1398 ساعت 22:05


دقایقی پس از به صدا در آمدن سوت پایان و در شرایطی که جمع کثیری از هواداران دو تیم روی سکوها و بیرون از استادیوم جو ملتهبی را ایجاد کرده بودند، یکی از اعضای باشگاه سپاهان با اظهارات خود برای دیدار نیمه‌نهایی جام حذفی خط و نشان کشیده و به نوعی برای پرسپولیسی‌ها رجزخوانی کرد! برخی از مسئولان سپاهان هم در واکنش به این اظهارات مقصر را عوامل دیگر قلمداد کردند!
مسعود تابش مدیرعامل باشگاه سپاهان پس از دیدار با پرسپولیس با تشبیه وضعیت استادیوم آزادی به جهنم بازی در این ورزشگاه را دشوار اعلام کرده و در ادامه گفت به هرحال ما هم سوم خرداد میزبان پرسپولیس هستیم. وی با این اظهارات به نوعی درباره اتفاقات احتمالی در اصفهان هشدار داد و پیش‌بینی کرد که شاید طرفداران اصفهانی به تلافی اتفاقات تهران تصمیماتی داشته باشند.
اما اوج رجزخوانی و خط و نشان کشیدن برای پرسپولیسی‌ها را سیاوش یزادنی بازیکن تیم سپاهان انجام داد. آنجا که مقابل دوربین‌های روشن خبرنگاران و گزارشگران تلویزیونی اعلام کرد: من به هواداران پرسپولیس توصیه می‌کنم که به اصفهان نیایند چون تأمین امنیت جانی آنها مشخص نیست با چه کسی خواهد بود و واقعاً با خداست!
البته رضا فتاحی سرپرست تیم فوتبال سپاهان هم با اشاره به رجزخوانی لیدر پرسپولیس و در واکنش به این موضوع که برخی از بازیکنان سپاهان گفته‌اند با این وضعیت هواداران پرسپولیس برای بازی حذفی به اصفهان نیایند گفت: وقتی از یک هفته پیش لیدر باشگاه پرسپولیس آن صحبت‌ها را انجام می‌دهد بازیکن ما هم این حرف‌ها را می‌زند. همه اینها به خاطر همان کاری است که لیدر پرسپولیس انجام می‌دهد. شما نگاه کنید ۵ سال پیش فینال جام حذفی در این ورزشگاه برگزار و تیم سپاهان در ضربات پنالتی برنده شد آیا آن زمان چنین اتفاقاتی افتاد؟
مهدی کیانی بازیکن باتجربه سپاهان هم پس از بازی گفت: باید یک برنامه‌ریزی دقیق شود که این اتفاق‌ها نیفتد وگرنه خدایی نکرده ممکن است که در بازی جام حذفی و در اصفهان این مسائل جبران شود!
قطعاً در مدت زمان باقی مانده تا دیدار جام حذفی با ورود دادستانی به این ماجرا به ویژه با برخورد قاطع با افرادی که برای تیم رقیب رجزخوانی کرده‌اند می‌توان از بروز دوباره اتفاقات اینچنینی جلوگیری کرد. حرف‌هایی که سیاوش یزدانی به زبان آورده و رسماً پرسپولیسی‌ها را تهدید کرده از یک‌سو و مسائلی که مسئولان باشگاه سپاهان درباره تحرکات لیدر پرسپولیس ظرف یک هفته اخیر داشته قطعاً از طریق مراجع قضایی قابل پیگیری است. البته ناگفته نماند این اتفاقات تلخ و این رجزخوانی‌ها در ادامه تهدیدهای برخی هواداران تراکتورسازی علیه بازیکنان پرسپولیس در کانال‌ها و شبکه‌های مجازی است که خبر از یک روز پرتنش و حاشیه‌ای در دیدار تراکتورسازی و پرسپولیس می‌دهد و چیزی که بیش از همه مشهود است انفعال فدراسیون فوتبال درخصوص این ماجراهاست! مشرق‌نیوز


کد مطلب: 108622

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcgx79qxak9z34.rpra.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir