امیر دادرس:

آمریکایی‌ها در پی حل مشکلات داخلی خود باشند

5 مهر 1399 ساعت 21:24


جانشین فرمانده کل ارتش با اشاره به دشمنی‌های آمریکا علیه ملت ایران گفت: آمریکا در حال فروپاشی است؛ بهتر است که مقامات آمریکایی به دنبال حل مشکلات خودشان باشند. امیر محمدحسین دادرس جانشین فرمانده کل ارتش در حاشیه آیین افتتاحیه دوره هشتم دکترای فرماندهی عملیات مشترک و مرکب و دوره سی و یکم کارشناسی ارشد مدیریت دفاعی دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش در جمع خبرنگاران،گفت: استفاده از تجارب گرانبهای دوران دفاع مقدس همواره مورد تأکید فرمانده معظم کل قوا قرار دارد و نیروهای مسلح از جمله ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز تمام تلاش خود را برای استفاده از این تجارب گرانبها به کار گرفته‌اند.
وی افزود: نیروهای مسلح کشورمان بر لبه دانش و فناوری حرکت می‌کنند و تجهیزات و فناوری‌هایی داریم که گاهی در دنیای مدرن امروز هم موجود نیست، اما بیان آن‌ها به مصلحت نیست. این آمادگی که در قبال آن احترام نظام بین الملل را در پی دارد یعنی قدرت و اقتدار، یک واقعیت گویا و غیر قابل انکار است.
جانشین فرمانده کل ارتش درباره تلاش‌های مقامات آمریکایی برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، گفت: آمریکایی‌ها از ابتدای انقلاب هرآنچه توانسته‌اند انجام داده‌اند؛ آیا چیزی بیش از این می‌توانستند انجام دهند؟ آن‌ها به جای این تلاش‌های بیهوده بهتر است، مشکلات داخلی کشورشان را حل کنند. کشور آن‌ها در حال فروپاشی است؛ بهتر است به دنبال حل مشکلات خودشان باشند. امیر دادرس تأکید کرد: آمریکایی‌ها بهتر است به دنبال راه حلی برای عدم همراهی بین المللی با خودشان باشند و به بی‌اخلاقی‌های رفتاری خود توجه کنند؛ این بی‌اخلاقی‌ها چه پیامی برای آیندگان در کشور آمریکا به همراه خواهد داشت؟ من گاهی اوقات دلم برای مردمی که در آمریکا زندگی می‌کنند، می‌سوزد که چنین حاکمانی دارند.
وی خاطرنشان کرد: اگرچه ممکن است امروز در داخل کشور با مشکلاتی روبه‌رو باشیم، اما ما نظامی داریم که رهبرش امام‌گونه و با اخلاق، حاکم بر سرنوشت سیاسی و اجتماعی مردم است. اما رهبران آمریکا افتخارشان در بی اخلاقی است.
جانشین فرمانده کل ارتش با اشاره به هزینه‌های گسترده دشمنان در فضای مجازی برای تحت تأثیر قرار دادن افکار عمومی مردم جهان گفت: آنچه ما از آمریکایی‌ها می‌دانیم و آنچه در فضای مجازی بیان می‌شود، بسیار متفاوت است. رفتار رئیس جمهور آمریکا چندش‌آور است؛ او تابحال بنا بر اعلام خود آمریکایی‌ها بیش از ۲۰ هزار دروغ از تریبون رسمی گفته است و افتخار او دستگیری پناهندگان مکزیکی و جدا کردن فرزندان آن‌ها از والدین‌شان است. امیر دادرس ادامه داد: رئیس جمهور آمریکا روابط نامشروع و ناصحیح با فرزندش را به‌ عنوان یک افتخار اعلام می‌کند، این آن چیزی است که در فضای مجازی به‌عنوان یک الگو معرفی می‌شود؛ پس لازم است که همه ما در عرصه مجازی با سواد رسانه‌ای وارد شویم و توجه کنیم که سمت و سوی اخبار چیست. وی با بیان اینکه قدرت آمریکا رو به افول است، افزود: امروز کشورهایی که در هژمونی آمریکا بودند از او فاصله گرفته‌اند و ما شاهد ظهور قدرت‌های جهانی جدید هستیم و یک‌جانبه‌گرایی درحال از بین رفتن است.


کد مطلب: 115499

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcgyn9qyak9qt4.rpra.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir