امیرحسین شریفی:

جشنواره فیلم فجر جایگاهی برای سوء استفاده‌های مالی و قدرت نمایی برخی‌هاست

27 مرداد 1397 ساعت 22:50


تهیه‌کننده سینما در رابطه با بلاتکلیفی مدیریت سینمای کشور با جشنواره فیلم فجر گفت: متأسفانه جشنواره فیلم فجر جایگاهی برای سوء‌استفاده‌های مالی و قدرت‌نمایی برخی مدیران شده است و مسئولان و مدیران سینمای کشور هیچ تدبیری برای اعتلا و رشد و ارتقای این جشنواره ندارند و مرتباً آن را کوچک‌تر و خنثی‌تر کرده و کم‌کم به سمت نابودی و اضمحلال می‌برند.
امیرحسین شریفی افزود: جشنواره‌ای که قرار بود مهمترین رویداد سینمایی کشور باشد اینک میهمانی و محفلی شده برای اینکه مدیران سینمایی به رفقای شان از بودجه بیت‌المال جایزه بدهند و چند روزی کنار هم تفریح کنند؛ جشنواره‌ای که قرار بود در ایام‌الله دهه مبارکه فجر نمادی از انقلاب اسلامی باشد متأسفانه بدل به جشنواره‌ای شده که در آن هیچ فیلم ارزشمندی که نماد انقلاب و اسلام و مقاومت باشد نمی‌بینیم و همه این‌ها برای ما دردآور است.
وی ادامه داد: متأسفانه برای بسیاری از فیلم‌های با ارزش در این رویداد ارزش و احترام قائل نمی‌شوند؛ باندبازی و رفیق بازی در این جشنواره حرف اول و آخر را می‌زند و متأسفم که همه ساله ما شاهد آن هستیم که فیلم‌های ارزشمند و ارزشی مورد بی‌مهری مسئولان و دست اندرکاران این رویداد قرار می‌گیرند چراکه حتی انتخاب افراد به عنوان هیأت انتخاب و داور هم اصولی نیست و همه چیز این جشنواره از صفر تا ۱۰۰ باندبازی شده است.
شریفی سپس با تأکید بر اینکه من نمی‌دانم چرا باید جشنواره انقلاب در دست عده‌ای افراد خاص باشد اظهار داشت: این جشنواره برای همه سینماگران است و سینماگران و هنرمندان متعهد و ارزشی هم باید جا برای حضور و عرض اندام در این رویداد داشته باشند نه اینکه مرتباً طرد شوند و مورد بی‌مهری و ستم فراوان قرار بگیرند.
تهیه‌کننده فیلم سینمایی «سیب سرخ حوا» در بخش دیگری از این گفت‌وگو خاطرنشان کرد: مسئولان و مدیران سینمای کشور باید برای برگزاری جشنواره فیلم فجر سیاست و برنامه‌ریزی درازمدت داشته باشند؛ اینکه در حال حاضر کمتر از ۶ ماه تا برگزاری این رویداد سینمایی زمان داریم و هنوز دبیر این جشنواره مشخص نشده است نشان از عدم برنامه‌ریزی مناسب مدیران و مسئولان سینمایی دارد.
این سینماگر در خاتمه این گفت‌وگو افزود: امیدوارم مسئولان برای یکبار هم که شده تکلیف خودشان را با جشنواره فیلم فجر به عنوان مهمترین رویداد سینمایی کشور روشن کنند و نگذارند این جشنواره در بلاتکلیفی به سر ببرد. سینماپرس


کد مطلب: 105706

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcgzn9q3ak9zu4.rpra.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir