پرويز شیخ طادی:

شرایط برای دیده نشدن بچه‌حزب‌اللهی‌ها فراهم شده است

8 آبان 1392 ساعت 0:41


شیخ طادی کارگردان سینما گفت: امیدواریم که این اتفاق در این دولت بروز نکند ولی تا امروز شرایط به گونه ای جلو رفته است که برای دیده نشدن بچه حزب اللهی ها همه شرایط فراهم شده است و تلاش شده است آرام آرام نقش این گروه کم رنگ شود.
اعضای خانه سینما روز گذشته در مجمع عمومی شورای جدید کانون کارگردانان را تشکیل و اعضای آن را انتخاب کردند، پرویز شیخ طادی رئیس کانون کارگردانان ایرانیان که چندی پیش از سوی ارشاد مجوز فعالیت خود را دریافت کرده است حاضر به شرکت در این مجمع نشد و در گفت و گو با خبرنگار «آوینی فیلم» دلایل حضور نیافتن در این مجمع را بازگو کرد.
شیخ طادی گفت:ما و اعضای کانون کارگردانان ایرانیان از سوی وزارت ارشاد مجوز فعالیت داریم و کانونی مستقل هستیم و اعضای خانه سینما تلاش می کنند کانون کارگردانان جدیدی را تاسیس کنند که لزومی برای حضور یافتن ما نبود.
وی تصریح کرد: کانون کارگردانان ایرانیان با مجوز اخذ شده از سوی وزارت ارشاد و با استراتژیک رقابت و رفاقت به فعالیت خود در فضای سالم و بدون استرس ادامه خواهد داد و تا امروز نیز فعالیت‌هایی انجام داده ایم.
رئیس کانون کارگردانان خانه سینمای ایرانیان تشکیل این کانون جدید در خانه سینما را قابل پیش بینی خواند و افزود: با نگاه بر تاریخ در می یابیم که با تغییر دولت ها این روند وجود داشته است و تعادل و توازن برقرار نمی شود و این متاسفانه لطمه به هنرمندان می زند.
وی ادامه داد: متاسفانه با تغییرات در دولت ها همه امکانات برای گروه خاصی متمرکز می شود و از جناح خاصی نیز حمایت صورت می گیرد و این کاملا اشتباه است. هر دفعه این اختلاف‌افکنی ها باعث کینه بین اعضای سینما و هنرمندان شده و فاصله هنرمندان از یکدیگر را بیشتر می کند.
شیخ طادی از روند پیش روی دولت یازدهم ابراز نگرانی کرد و اضافه کرد: امیدواریم که این اتفاق در این دولت بروز نکند ولی تا امروز شرایط به گونه ای جلو رفته است که برای دیده نشدن بچه حزب الهی ها همه شرایط فراهم شده است و تلاش شده است آرام آرام نقش این گروه کم رنگ گردد و حزب اللهی ها را منزوی کنند و این استراتژیک فرهنگی برای فعالیت یک کشور خطاست واین گونه برداشت می شود که در تلاش هستند انقلاب و جمهوری اسلامی را کمرنگ کنند.
رئیس کانون کارگردانان خانه سینمای ایرانیان از فعالیت های کانون کارگردانان ایرانیان و شرایط موجود در این کانون گفت: شورای های مختلفی در این کانون تشکیل شده است که هریک با توجه به تخصص و حرفه خود می توانند سطح کیفی این حوزه را افزایش دهند شورای فیلم نامه با دیگر اعضا می توانند برای به‌کار‌گیری و استفاده از فیلمنامه های خوب فعالیت کنند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد:در بخش های دیگر اعم از تولید و تدوین نیز هنرمندان با مراجعه به این کانون می توانند اثار خود را معرفی و مورد بازبینی قرار دهند و به طور رایگان از کمک های این کانون بهره مند شوند . این خدمات بدون هیچ هزینه خواهد بود و در جهت بالا بردن سطح کیفی کار بوده و ضمن این که برای هنرمند هزینه ای در نظر ندارد سود نیز خواهد داشت و به روند تولید اثار نیز کمک شایانی خواهد کرد.


کد مطلب: 84320

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcgzw97.ak9tx4prra.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir