جشن صهیونیست‌ها از سازشکاری امارات و بحرین چندان دوام نیاورد

تشکیل رهبری واحد مقاومت مردمی فلسطین

23 شهريور 1399 ساعت 22:52


جشن صهیونیست‌ها از خیانت امارات و بحرین به فلسطین چندان دوام نیاورده و همزمان با تظاهرات هزاران نفری ساکنان اراضی اشغالی برای برکناری نتانیاهو، رهبری واحد برای مقاومت مردمی در فلسطین در اولین بیانیه خود، روز سه‌شنبه هفته جاری را روز مخالفت خروشان مردمی با توافق عادی‌سازی روابط میان امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی اعلام کرد.
فلسطین به رغم تصور صهیونیست‌ها، ارتجاع عربی و آمریکا که تصور می‌کردند سازکاری امارات و بحرین زمینه ساز سازشکاری فلسطینی‌ها خواهد شد، این روزها گرایش به مقاومت را در پیش گرفته و با رویکرد به رهبری واحد در برابر اشغالگران هم پیمان شده‌اند. «عزام الاحمد» عضو کمیته اجرایی و مرکزی سازمان آزادیبخش فلسطین «ساف» از نزدیک بودن اعلام رهبری واحد برای مقاومت مردمی فلسطین خبر داد.
رهبری واحد برای مقاومت مردمی فلسطین اولین بیانیه خود را صادر و روز سه‌شنبه (۱۵ سپتامبر) را روز مخالفت خروشان مردمی با توافق عادی‌سازی روابط میان امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی اعلام کرد و افزود، پرچم فلسطین در تمام روستاها، شهرها و اردوگاه‌های فلسطینی در داخل و خارج به همین منظور برافراشته خواهد شد.در ادامه این بیانیه از اسرای آزاد شده، خانواده‌های شهدا و خانواده‌های شهدایی که پیکر فرزندان آنها پس داده نشده، خواسته شده که تجمعاتی در رد توافق ذلت‌بار مذکور در نقاظ مختلف برگزار کنند.همچنین از فلسطینی‌های مقیم کشورهای مختلف و آزادگان جهان درخواست شده در برابر سفارت‌های آمریکا، رژیم صهیونیستی، امارات و بحرین دست به برگزاری تجمع در اعلام محکومیت این توافق بزنند.
فرماندهی مقاومت مردمی فلسطین همچنین روز جمعه (۱۸ سپتامبر) را روز عزا اعلام کرد که در محکومیت توافق آمریکا، رژیم صهیونیستی، امارات و بحرین پرچم‌های عزا بر فراز تمام خانه‌ها، ساختمان‌ها و میدان‌ها پرچم‌های سیاه برافراشته خواهد شد، ناقوس‌های کلیساها به صدا در خواهد آمد و در خطبه‌های نماز جمعه به خیانت‌های کشورهای مذکور به مسأله فلسطین پرداخته خواهد شد.از سوی دیگر ساکنان غزه در اعتراض به سازش بحرین و امارات با رژیم صهیونیستی، تصاویر حکام این دو کشور عربی را به آتش کشیدند.
رویکرد مقاومتی فلسطینی‌ها در حالی فضای بحرانی برای صهیونیست‌ها ایجاد کرده که در ادامه چالشهای سران این رژیم، پلیس رژیم صهیونیستی برای متفرق کردن تظاهرات‌کنندگان مقابل اقامتگاه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم در قدس اشغالی، با آنها درگیر شد.
خبر دیگر از فلسطین آنکه حماس در سالروز توافق «اسلو» اعلام کرد، همانطور که این توافق موفق به خط زدن حق بازگشت آوارگان فلسطینی نشد، اقدامات مشابه نیز به جایی نخواهد رسید.حماس در بیست و هفتمین سالروز توافق «اسلو» بیانیه‌ای صادر کرد.در این بیانیه آمده است: روند عادی‌سازی که برخی کشورهای عربی در پیش گرفته‌اند، خنجری به پشت ملت فلسطین است. در این میان عُمان در بیانیه‌ای ضمن استقبال از عادی‌سازی روابط بحرین با رژیم صهیونیستی این تصمیم بحرین را در چارچوب حق حاکمیتی آن دانست.
اما یک منبع دیپلماتیک مغرب اخبار رسانه‌های صهیونیستی درباره افتتاح خط هوایی مستقیم بین این کشور با رژیم صهیونیستی را تکذیب کرد. همچنین مقامات محلی استان «الحدیده» در مخالفت با سازش امارات با رژیم صهیونیستی نام یک خیابان در این استان را تغییر دادند. همچنین مردم بحرین با وجود استقرار نیروهای امنیتی در خیابان‌ها دست به تظاهرات زده و مخالفت خود را با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی اعلام کردند. عبداللطیف الزیانی وزیر خارجه بحرین مدعی شد که توافق این کشور با رژیم صهیونیستی در راستای بازگرداندن حقوق فلسطینی‌ها و برقراری ثبات و امنیت در منطقه بوده است.آیت‌الله عیسی قاسم سازش با رژیم صهیونیستی را شوم و شری بزرگ دانست و اعلام کرد، این سازش با اراده، قدرت و حاکمیت ملت ها به یقین ساقط خواهد شد. همچنین فعالان کمپین مخالفت با عادی‌سازی روابط با رزیم صهیونیستی توماری را به منظور درخواست برای تبدیل مقر اتحادیه عرب به سالن عروسی تهیه کرده‌اند. محمد عماس از بیت المقدس یکی از فعالان کمپین مخالفت با عادی‌سازی، توماری را به منظور درخواست برای تبدیل مقر اتحادیه عرب به سالن عروسی تهیه کرده و این تومار تاکنون به امضای بیش از دو هزار نفر رسیده است.


کد مطلب: 115328

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdchimnz623nzxd.tft2.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir