زمانی که سیاسیون و مسئولین نیز به قدرت نظامی افتخار می‌کنند

باور به قدرت موشکی

19 مرداد 1398 ساعت 22:12


برخی که تا پیش از این اعتقاد داشتند اگر هم موشکی آزمایش میشود نباید شعارهای تحریک کننده بر روی موشک ها نوشته شود اکنون از عملکرد موشکی نیروهای مسلح دفاع جانانه میکنند.
در جریان مذاکرات هسته ای که به توافق انجامید دولت تدبیر و امید تلاش بسیاری داشت تا تنش های میان ایران و آمریکا افزایش نیابد به همین خاطر به برخی نهادها و منتقدین انتقاد می‌کرد تا آنها را به سکوت وادار کند.
همزمانی مذاکرات هسته ای با بحران غرب آسیا اجازه نمی داد که حاکمیت جمهوری اسلامی ایران نسبت به تحولاتی که با مدیریت آمریکا و اسرائیل در منطقه در جریان بود بی تفاوت باشد.
سوریه از یک سو،عراق از سوی دیگر و یمن نیز در مظلومیت کامل زیر حملات دشمنان قرار داشتند.
جمهوری اسلامی ایران سال ها است که به توانمندی موشکی بالایی دست یافته است که دشمنان را وحشت زده کرده است.
موشک های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در رده های گوناگون خود هر یک توانایی پاسخ به حملات دشمنان و حمله به مواضع آنها را دارد و از قابلیت های ویژه‌ای برخوردار است.
قدرت نظامی با پشتوانه مردمی اکنون در دنیا حرف اول را می زند و این قدرت در جمهوری اسلامی ایران به شکل کامل وجود دارد که البته کم نظیر است.
شاید برخی کشورها از نظر تجهیزات و تسلیحات نظامی، اول باشند اما از پشتوانه مردمی برخوردار نیستند و یا اگر هم باشند درصد بسیار ناچیزی است. حمایت مردمی از نیروهای مسلح خود مؤلفه ای است که جمهوری اسلامی ایران آن را کامل به دست آورده است.
جمهوری اسلامی ایران توانست چنین قدرت نظامی را در جریان ۸ سال دفاع مقدس به دست بیاورد و آن را رشد دهد تا به مرحله کنونی برسد که حتی آمریکا ابرقدرت جهان نیز از رویارویی با ایران واهمه دارد. سیاست مدارا و گفت وگو باعث شده بود تا آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی دیگر از رژیم های سرسپرده عربی برای ایران خط و نشان بکشند اما راهبرد حمایت ایران از مقاومت در منطقه، معادلات آمریکا را بر هم زد تا جایی که باعث شکست سیاست های آن در سوریه و عراق شد و پیروزی جنایتکاران سعودی و اماراتی در یمن را نیز ناکام گذاشت.
آمریکا پس از خروج رسمی از توافق هسته‌ای سعی کرد تا آستانه تنش های خود با ایران را بالا ببرد به گونه‌ای که باعث شود ایران از خود واکنش نشان داده و آمریکا نیز پاسخ واکنش را بدهد.
اما حتی زمانی که پهپاد فوق پیشرفته آمریکایی در آسمان کشورمان با یک فروند موشک سوم خرداد ساقط شد نتوانست به برخورد قاطع ایران پاسخ دهد.
آمریکایی‌ها که عاجز از پاسخ نظامی به ایران بودند انگلیس را وادار به توقیف غیر قانونی نفتکش ایرانی در تنگه جبل الطارق کردند، اقدامی که در دنیا به نام دزدی دریایی شناحته می‌شود.
انگلیس و آمریکا تصور آن را نداشتند که ایران مقابله به مثل خواهد کرد، چرا که از وجود نیروی دریایی خود در خلیج فارس و دریای عمان اطمینان داشتند.
نفتکش انگلیسی پس از هشدار رهبر معظم انقلاب اسلامی، در آب های خلیج فارس توقیف شد تا برای انگلیس و آمریکا ثابت شود که جمهوری اسلامی ایران به خاطر قدرت و اقتداری که دارد واهمه ای از آنها ندارد و میتواند نفتکش انگلیسی را مقابل چشمان سربازان نیروی دریایی انگلیس بر روی عرشه ناو نیروی دریایی بریتانیا توقیف کند و به آنها هشدار بدهد که مداخله نکنند.
چنین واکنش هایی علاوه بر این که باعث وحشت دشمن میشود، قدرت جمهوری اسلامی ایران را به طرف مقابل نشان می دهد و این اطمینان را به مردم کشورمان نیز میدهد که جای هیچگونه نگرانی برای تأمین امنیت کشور وجود ندارد.
در کنار این اتفاقات مهم، قدرت نظامی پشتوانه‌ای قوی برای دولت های مستقر است تا بتوانند در عرصه های سیاسی و دیپلماتیک با اقتدار و قدرت بیشتری وارد شوند و لحن سخنان و رفتار خود را با دشمن بر اساس سیاست هجومی تنظیم کنند که اکنون پس از سرنگونی پهپاد فوق پیشرفته آمریکا و توقیف نفتکش انگلیس در میان مسئولین و دولتمردان دیده می شود.
سیاسیون اکنون به خوبی پی برده اند که برای یک دیپلماسی موفق نیازمند وجود و عرض اندام نیروهای مسلح هستند تا بتوانند با پشتوانه آنها در دیپلماسی خود موفق تر عمل کنند.
جمهوری اسلامی ایران دارای نیروی مسلحی با پشتوانه مردمی، مکتبی و آگاه از مسائل سیاسی روز دنیا و کشور است که باعث شده تا به خوبی بتواند شرایط و موقعیت را بسنجد و بر اساس آن تصمیم بگیرد و عمل کند.
اکنون نیز حمایت رئیس جمهور از اقدام سپاه پاسداران در سرنگون کردن پهپاد آمریکایی قابل تقدیر است چرا که آقای روحانی بارها در سخنرانی های خود از این واکنش با افتخار همراه با قدرت و غرور یاد کرد که نشان دهنده باور قلبی از توانایی های بالقوه و بالفعل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در رویارویی با دشمنان است.


کد مطلب: 110297

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdchwvnzq23nzid.tft2.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir