انتخابات دوم اسفند به کوری چشم دشمنان، باشکوه برگزار شد

جشن ملی

2 اسفند 1398 ساعت 21:26


یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری با حضور گسترده مردم در سراسر کشور برگزار شد.
مردم همانگونه که در مراسم تشییع پیکر سردار دلاور خود به میدان آمدند و در راهپیمایی ۲۲ بهمن با حضور میلیونی خود پاسخ تهدیدات آمریکا را دادند،‌روز جمعه نیز با حضور گسترده پای صندوق‌های رأی عشق به ایران، انقلاب اسلامی، پیروی از ولایت و مکتب سردار سلیمانی را به اثبات رساندند.
۲۰۷ حوزه انتخابیه در کشور شاهد رقابت نامزدهای انتخاباتی بود که دشمن از ماه‌های پیش تلاش می‌کرد تا فرایند حضور مردم پای صندقو‌هخای رأی را کمرنگ کند،‌اما با حضور گسترده مردم در انتخابات این هدف دشمن بار دیگر ناکام ماند.
روز جمعه ۵۵ هزار شعبه اخذ رأی آماده رإی گیری بود که با وجود مشارکت مردمی در انتخابات حال و هوای دیگری داشت و به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی یک جشن ملی برپا شد.
واجدین شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای خبرگان رهبری ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار نفر بودند که ۲ میلیون و ۹۳۱ هزار نفر رأی اولی بودند.
رهبر انقلاب: روز انتخابات روز احقاق حق مدنی ملت است
حضرت آیت‌‎الله خامنه‌ای همچون گذشته در ساعات اولیه برگزاری انتخابات با حضور در محل صندوق سیار ۱۱۰ در حسینیه امام خمینی(ره)، آراء خود را به صندوق انداختند. رهبر معظم انقلاب اسلامی هنگام رأی دادن در گفت‌‌وگویی که صدا و سیما با ایشان داشت درباره انتخابات فرمودند؛ اوّلاً روز انتخابات روز یک جشن ملّی است؛ این جشن را به همه‌ی هم‌میهنان عزیزمان در سراسر کشور تبریک میگویم؛ ثانیاً روز احقاق حقّ مدنی ملّت است که میخواهند بیایند رأی بدهند و شرکت خودشان در اداره‌ی امور کشور را ــ که حقّ آنها است ــ به دست بیاورند؛ ثالثاً یک تکلیف شرعی است که اینها را ما قبلاً هم عرض کرده‌ایم. و حقیقت این است که انتخابات متضمن منافع ملّی کشور است. هر کسی که به منافع ملّی کشور علاقه‌مند است، در انتخابات شرکت میکند.
از خداوند متعال میخواهیم که به ملّت ایران توفیق بدهد، خیر بدهد و رحمت و برکت خودش را بر این ملّت ان‌شاءالله نازل کند و این انتخابات را هم مایه‌ی خیر و برکت برای این کشور قرار بدهد.
روحانی: روز افتخار دیگری در کشور رقم خورد
حت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور نیز پس از رای دادن در جمع خبرنگاران گفت؛ خوشحالیم امروز روز افتخارآفرین دیگری در تاریخ انقلاب و کشورمان است. ارتباط مستقیمی بین ستاد انتخابات و‌همه حوزه‌ها بصورت آنلاین برقرار است. در کل ۹۸ درصد صندوق‌های سراسر کشور آنلاین به ستاد انتخابات متصل هستند. اینکه در لحظه چند نفر رای دادند و چقدر مشارکت بوده کار خوب و ارزشمندی است. امیدواریم وزیر کشور با رایزنی‌هایی‌هایی که انجام می‌هد انتخابات ۱۴۰۰ را بصورت کامل دیجیتال برگزار کند. رئیسی: انتخابات بهترین پادزهر در مقابل فتنه‌های دشمن است
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه انتخابات بهترین پادزهر در مقابل توطئه‌ها و فتنه‌های دشمن است، تاکید کرد: همه مسئولان چه در حوزه اجرایی و چه ناظران باید از رای مردم مراقبت کنند و به ویژه در شمارش و قرائت آرا حتماً حقوق مردم را رعایت نمایند.
رئیسی افزود: کشور ما مبتنی بر اراده مردم است و مردم دین باور و متعهد مهمترین مولفه قدرت هستند.
وی تاکید کرد: هر چه این قدرت بیشتر نماد و نمود داشته باشد دشمن را بیش از پیش ناامید می‌کند.
لاریجانی: شرکت در انتخابات پشتیبانی سیاسی و امنیتی از نظام است
رئیس مجلس شورای اسلامی نیز همپای مردم قم در انتخابات دوم اسفند شرکت کرد و در جمع خبرنگاران گفت: شرکت در انتخابات موجب تقویت اداره کشور و پشتیبانی سیاسی و امنیتی از نظام اسلامی است.
وی با تأکید بر اینکه مردم با رأی خود اداره کشور اسلامی ایران را تقویت می‌کنند، گفت: مردم با شرکت در انتخابات از ایران اسلامی به صورت سیاسی و امنیتی پشتیبانی می‌کنند. نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهداف آمریکا در روزهای منتهی به انتخابات، گفت: آمریکا با تلاش فراوان سعی داشت از حضور مردم در انتخابات جلوگیری و آنان را از شرکت در این امر مأیوس کند. وی با تبیین دلایل آمریکا از این اقدام و فشار روانی برای عدم شرکت مردم در انتخابات، بیان کرد: آنها به دنبال استفاده از این ظرفیت و افزایش فشار بر روی ملت ایران هستند. دیگر مسئولین کشور نیز با حضور در انتخابات رأی خود را به صندوق‌ها انداختند و از حضور گسترده مردم با وجود همه تبلیغات منفی که از سوی دشمنان برای کمرنگ کردن حضور مردم پای صندوق‌های رأی انجام دادند و همچنین با وجود مشکلات اقتصادی که در کشور وجود دارد، سپاسگزاری کردند.


کد مطلب: 112916

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdchzinz-23nzwd.tft2.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir