کی روش در نشست خبري:

می توانیم به جام جهانی برويم

13 بهمن 1391 ساعت 21:02


در حرفهای کارلوس کی روش درباره لبنان کینه عجیبی وجود دارد . یک بغض شاید. بی دلیل نیست که او هیچ توجهی به انتقادها ندارد و پیش می رود.
در پایان نخستین تمرین تیم ملی فوتبال کشورمان برای دیدار مقابل لبنان در مرحله انتخابی مسابقات جام ملت‌های ۲۰۱۵ کارلوس کی‌روش در نشست خبری حضور یافت تا پاسخگوی سوالات خبرنگاران باشد که چكيده این نشست خبری را در زیر می‌خوانید.
کی روش در اين نشست از برد قاطع مقابل لبنان می گوید : لبنان الان اینجاست، بنابراین ما باید خوب بازی کنیم و ببریم. بازیکنان باید انگیزه جنگ جویانه بالایی داشته باشند. من از آنها می‌خواهم که با روحیه و انگیزه کامل در این بازی حاضر شوند. بازیکنان ما بعد از بازی با ازبکستان الان دیگر می‌دانند که هیچ وقت کافی نیست که یک بر صفر پیروز شویم.
کی روش در ادامه گفت:رقیب من رویانیان نیست، قطر است او سپس روی صحبت خود را متوجه لبنان می‌کند و می گوید : چیزی که الان بالاترین اهمیت را دارد بازی پیش روی ماست. هیچ شکی نیست که باید این پیغام را به همه تیم‌ها از جمله لبنان بدهیم که ما با هم متحد هستیم و با اتحادی که داریم به موفقیت تیم ایران فکر می‌کنیم. رسیدن به جام جهانی فقط در بازی پایانی تعیین می‌شود و هیچ وقت قبل از آخرین دقیقه بازی پایانی برنده و بازنده مشخص نیست. می‌خواهم سه بازی پیش رو را تشبیه کنم به ۱۵ دقیقه پایانی یک مسابقه. به طوری که این ۱۵ دقیقه برای کسانی است که انگیزه بالایی دارند. برای کسانی است که با قلبشان بازی می‌کنند و خون باشهامتی درون رگ‌هایشان است. این سه بازی آخر در راه صعود به جام جهانی برای ایرانیان سخت کوش و جنگجو است.
خبرنگاری از سرمربی تیم ملی پرسید چرا از شکست لبنان در تهران اطمینان دارید؟ که کی روش گفت: کاملا به این موضوع اعتقاد دارم که می‌توانیم لبنان را ببریم. باید بگویم که ما در بازی قبل با لبنان نرفته بودیم که یک امتیاز بگیریم. واقعیت این است که به هیچ وجه از اتفاقی که افتاد رضایت نداریم. من و همه بازیکنان تیم ملی از آن نتیجه ناراحتیم و برای ما آن باخت بسیار آزار دهنده است. حق ما نبود که در آن بازی بازنده شویم. یادآوری می‌کنم که آن بازی کاملا یک طرفه بود، لبنان حتی نتوانست یک موقعیت روی دروازه ما ایجاد کند. اما این فوتبال است و بعضی مواقع نتیجه لازم به دست نمی‌آید. اگر حفظ توپ و حمله به شما امتیاز می‌داد دیگر اسم این بازی فوتبال نبود و شاید بسکتبال و هندبال بود.
وی افزود: در بازی بعد ما باید واقعیت را نشان دهیم. روز شش فوریه این فرصت را داریم که حقیقت را بنویسیم. باور کنید نمی‌خواهیم این فرصت را از دست بدهیم.
خبرنگار دیگری از کی‌روش پرسید چرا رضا حقیقی به اردوی تیم ملی دعوت نشد که وی در پاسخ گفت: به غیر از حقیقی تعداد دیگری از بازیکنان بودند که شرایط خوبی داشتند اما دعوت نشدند. برای مثال من می توانستم ۷ دروازه بان به اردوی تیم ملی دعوت کنم اما آیا این کار شدنی است؟! باید از تمامی نفرات آماده به اردوی تیم ملی دعوت کنیم نفراتی که نیاز ما در خطوط مختلف را برطرف کنند در پست هافبک هم من بازیکنان خوبی چون جواد نکونام، آندرانیک تیموریان، امید ابراهیمی، مجتبی جباری و ... دارم به همین خاطر حقیقی را دعوت نکردم.
وی ضمن تاکید بر اینکه باید نفراتی به اردوی تیم ملی دعوت شوند که به تفکرات سرمربی این تیم نزدیک باشند گفت: نگران نباشید این من بودم که برای اولین بار حقیقی را به اردوی تیم ملی دعوت کردم و برای نخستین بار او را در ترکیب تیم ملی قرار دادم. من حواسم به حقیقی و دیگر آماده های لیگ برتر است و بهترین ها را دعوت می کنم.
کی‌روش در پايان عنوان کرد: اعتقاد قلبی من این است که می توانیم به جام جهانی برسیم اگر به مسائل به درد نخور و بی فایده نپردازیم.


کد مطلب: 79814

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdci5vay.t1a3z2bcct.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir