انقلابی واقعی

در جریان بیانات مقام معظم رهبری با اقشار مردم، عده‌ای از آنهایی که برای شنیدن صحبت‌های ولی‌فقیه خود آمده بودند و...

24 مرداد 1397 ساعت 2:25


در جریان بیانات مقام معظم رهبری با اقشار مردم، عده‌ای از آنهایی که برای شنیدن صحبت‌های ولی‌فقیه خود آمده بودند و اتفاقا از مشکلات اقتصدی دل پُری داشتند، وقتی صحبت ایشان به مفاسد اقتصادی و لزوم برخورد با مفسدین رسید شروع به شعار دادن با مضمون «مفسد اقتصادی اعدام باید گردد» کردند، اقدامی که شاید باعث خوشایند برخی باشد اما با واکنش قاطع و صریح رهبری مواجه شد که بلافاصله فرمودند: «اجازه بفرمایید، اجازه بفرمایید! شما مگر دادگاهید که میگویید اعدام باید گردد؟ (با خنده حضار و ایشان) بعضی‌هایشان ممکن است اعدامی باشند، بعضی ممکن است نخیر، اعدامی نباشند، حبسی باشند؛ فضاسازی نکنید که «اعدام باید گردد» که مجبور بشوند [اعدام کنند]؛ البتّه مجبور که نمیشوند، مراعات می‌کنند.) بنده نوشته‌ام باید عادلانه باشد و با دقّت انجام بگیرد؛ یعنی کار بایستی دقیق و عادلانه انجام بگیرد.»
همین صحبت‌های صمیمی و صریح برای بار چندم در چهل سالی که از انقلاب می‌‌گذرد، ثابت کرد، انقلابی‌گری و انقلابی‌بودن با هیجانی بودن متفاوت است. همین اقدام بهنگام رهبری در مواجه با افرادی که دل پُری از فساد اقتصادی داشتند و شاید معیشت به آنها فشار آورده بود باعث شد که تکلیف مشخص شود. تکلیفی که بر خلاف آنچه دشمنان سعی دارند از روحیه انقلابی به نمایش بگذارند، انقلابی‌های واقعی و پیرو ولایت فقیه اتفاقا روی هیجان تصمیم نمی‌گیرند و در زمان فشار هم عقلایی فکر می‌کنند و نمی‌توانند تصمیمات غیرمنطقی بگیرند که زندگی دیگران، حتی آنهایی که به مردم فشار وارد کردند را تحت تاثیر قرار دهد.
این نکته ثابت کرد یک انقلابی واقعی که در مسیر ولایت حرکت می‌کند هیچوقت بیش از آنچه یک فرد خاطی حقش است مجازات را بر او جایز نمی‌داند، انقلابی بی‌قانونی را سرلوحه خود نگذاشته و با هیجان پیش نمی‌رود.
همین جمله ثابت می‌کند که آنهایی که شاید به اسم انقلابی بودن کروات قیچی می‌کردند و آستین رنگ می‌کردند و امروز ۱۸۰ درجه تفاوت کردند و می‌خواهند با اسرائیل رفیق شوند، هیچ‌گاه در دایره انقلاب نبودند، انقلابی واقعی آنی است که از ولی فقیه خود پیش و پس نمی‌‌ورد نه جا می‌ماند و وا می‌نهد و نه پیشتاز می‌شود و به قول قدیمی‌ها مصداق بارز ضرب المثل« کاسه داغ‌تر از آش» را تداعی می‌کند.
انقلابی‌واقعی حتی در شرایطی که ارزش پول ملی به خاطر بی‌تدبیری مسئولان و سوء استفاده مفسدین و رانت‌‌خواران کاهش می‌یابد، حتی زمانی که مفسدین زیاد می‌شوند گوش به فرمان ولی‌آمر خود می‌ماند و حتی اقدامات آتش ‌به اختیار خود را در مسیر رهبری تدوین می‌کند.
آتش به اختیار و انقلابی واقعی کسی است که برای حضور در جامعه انقلابی و مطالبه‌گری و بازخواست مسئولان خود از حدود عدالت عدول نمی‌کند، انقلابی آنی است که بر پایه و اساس صحبت‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری ظلمی را حتی به دشمن خود روا نداشته و در مسیر منفعت عمومی جامعه حرکت می‌کند.
هر چند که افکار عمومی و مردمی که چهل سال است از برکت جمهوری اسلامی برخوردار شده‌اند می‌دانند که انقلابی‌ واقعی کیست و چه خطوط قرمزی را خودخواسته رعایت می‌کند اما بیانات روز دوشنبه رهبر معظم انقلاب در میان اقشار جامعه حجتی بود که بر بدخواهان تمام شود، چیزی که تمام تبلیغات دشمنان و جامعه غرب را در هم شکسته و نشان می‌دهد که آن تصویری که دشمن از انقلابی به شیوه «شعبون بی‌مُخ» ساخته است به هیچ‌وجه واقعی نبوده و نمی‌تواند مورد تایید رهبر و ولی فقیه جامعه باشد. نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی در عین نگذشتن از حقوق ملت ظلمی را حتی بر مفسد جایز ندانسته و از اقدامات هیجانی حمایت نمی‌کند. این سخنان باید با تلاش رسانه‌ای برای جهانیان بازگو شود تا بار دیگر رسوایی جدید را برای دشمنان حکومت اسلامی به بار آورده و نشان دهد که انقلابی و آتش به اختیار در چارچوب قواعد و قوانین و عدالت تعریف شده است نه هیجان کاذب و برخورد غیرعقلایی. 

نویسنده: مائده شیرپور


کد مطلب: 105663

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdciqwazpt1auq2.cbct.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir