مردم عربستان و یمن کار آل سعود را یکسره می‌کنند

بیش از پنج سال است که عربستان با همکاری برخی از رژیم‌های عربی و غربی و البته صهیونیست‌ها، یمن را آماج حملات وحشیانه خود قرار داده‌اند...

25 شهريور 1398 ساعت 22:49


بیش از پنج سال است که عربستان با همکاری برخی از رژیم‌های عربی و غربی و البته صهیونیست‌ها، یمن را آماج حملات وحشیانه خود قرار داده‌اند، حملاتی که تاکنون هزاران نفر از مردم مظلوم این کشور به شهادت رسیده و تعداد زیادی مجروح شده اند.
تجاوز نظامی رژیم سعودی به یمن از منظر قوانین بین الملل نه تنها غیرقانونی بلکه حکم جنایت جنگی را دارد، حال که مردم مظلوم یمن به دفاع از خود پرداخته و به حملات وحشیانه سعودی‌ها پاسخ می‌دهند، صدای رژیم‌های حامی سعودی بلند شده و آن را محکوم می‌کنند.
واکنش‌های صورت گرفته به حملات پهپادی ارتش و انصار الله یمن به تأسیسات نفتی آرامکو در خاک عربستان سعودی به اینجا رسیده است که جمهوری اسلامی ایران را بدون مدرک و سند، متهم به نقش داشتن در آن حملات می‌کنند، گاهی ادعا می‌کنند، تأسیسات نفتی آرامکو در عربستان از خاک عراق هدف قرار گرفته است و گاهی حتی ادعا می‌کنند، این تاسیسات از خاک ایران هدف قرار گرفته، همه این ادعاها در حالی است که سخنگوی ارتش یمن صراحتاً اعلام کرده است که این حملات را نیروهای ارتش و مردمی یمن انجام داده‌اند و در تازه ترین اظهارنظر گفته است «امکان انجام عملیات جدید علیه آرامکو در هر لحظه وجود دارد.»
براساس حکم دفاع، این حق مردم یمن است تا از خود در مقابل حملات وحشیانه عربستان و ائتلاف همراه او، دفاع کنند، دفاع مردم یمن در مقابل جنایاتی است که سعودی‌ها علیه مردم مظلوم این کشور انجام می‌دهند، آیا توقع این است که مردم یمن، ارتش و انصار الله دست روی دست بگذارند و هیچ واکنشی به تجاوز سعودی‌ها از خود نشان ندهند؟ و اگر هم به حملات وحشیانه آل سعود پاسخ دادند، محکوم شوند؟!
حملات پهپادی یمن به بزرگترین پالایشگاه نفت عربستان سعودی، سران این رژیم و حامیان آن را شوکه کرده است، به همین خاطر است که یاوه گویی می‌کنند و به خاطر گیج شدن از ضربات سنگینی که خورده‌اند، اراجیفی را علیه جمهوری اسلامی ایران می‌بافند که هیچ وجهه‌ای ندارد، بلکه برای فرار از شکست‌هایی است که از یک مردم مظلوم با کمترین تسلیحات و امکانات نظامی متحمل شده‌اند.
عربستان با وجود داشتن سلاح‌های پیشرفته آمریکایی و پدافند هوایی که براساس ادعاهای آمریکایی‌ها قادر است هر جنبنده‌ای را در آسمان هدف قرار دهد، توان آن را ندارد تا بتواند چند فروند پهپاد را رهگیری کرده و هدف قرار دهد، در حالی که جمهوری اسلامی ایران با بهره بردن از تجهیزات ساخت داخل که صفر تا صد آن ایرانی است، پیشرفته ترین پهپاد آمریکایی را سرنگون می‌کند.
ضعف تسلیحات آمریکایی که به عربستان سعودی فروخته شده و بابت آنها میلیاردها دلار دریافت کرده است، در جنگ علیه مردم مظلوم یمن آشکار شد. حمله به تاسیسات نفتی آرامکو، غیرقابل نفوذ بودن سامانه‌های پدافند هوایی آمریکا که به سپر موشکی مشهور است، ثابت کرد .
جمهوری اسلامی ایران نیازی ندارد که خود مستقیم وارد جنگ با عربستان شود و تأسیسات نفتی این کشور را هدف قرار دهد، هیچ مدرکی هم برای اثبات ادعای آمریکا و عربستان ارائه نشده است، ایران بارها رسماً اعلام کرده خواهان جنگ نیست اما اگر جنگی علیه ایران آغاز شود، بسیاری از معادلات و پیش بینی‌های آمریکا، صهیونیست و سعودی‌ها تغییر خواهد کرد.
اگر جمهوری اسلامی ایران قصد حمله به تاسیسات نفتی آرامکو را داشت، قطعا به گونه‌ای عمل می‌کرد که همه آن پالایشگاه نفتی در آتش بسوزد و ویران شود و عربستان سعودی دیگر نتواند تا سال‌های سال در مقام نخست تولید و صادرکننده نفت جهان باشد. توان و بضاعت نظامی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بسیار فراتر از آن چیزی است که در حمله نیروهای یمن به آرامکو دیده شد.
آمریکا اگر در اندیشه آغاز جنگ با جمهوری اسلامی ایران است، زمانی که پهپاد فوق پیشرفته ارتش این کشور در آسمان خلیج فارس که وارد حریم هوایی کشورمان شده بود، سرنگون شد، فرصت آن را داشت تا نیت خود را عملیاتی کند، اما به خاطر آگاهی از توان و قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران در زمینه دفاعی و تهاجمی از این تصمیم منصرف شد.
مردم یمن توان آن را دارند تا بتوانند از خود در مقابل تجاوزات سعودی‌ها دفاع کنند و این دفاع مردم مظلوم یمن که بیش از ۵ سال طول کشیده است، نشان قدرت ایمان آنها است، ایمانی که از وجود عاشورا، کربلا و امام حسین(ع) سرچشمه می‌گیرد.
جمهوری اسلامی ایران جرأت و جسارت آن را دارد که اگر اقدامی انجام می‌دهد صراحتاً اعلام کند، ایران ترس و وحشتی از دشمنان خود ندارد، پس نیازی هم نمی‌بیند که بخواهد بر کار خود سرپوش بگذارد.
تهدیدات و رجزخوانی‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران برای سرکیسه کردن و دوشیدن بیشتر سران احمق سعودی است، منتظر امضای قراردادهای نظامی بیشتر آمریکا و عربستان سعودی باشید. میلیاردها دلار دیگر از پول‌های مردم عربستان به جیب آمریکا خواهد رفت.
ضمنا جمهوری اسلامی ایران کارهای واجب تر از جنگ با سعودی‌ها دارد، محو رژیم صهیونیستی در دستور کار ایران است و این رژیم نفس‌های آخر خود را می‌کشد، مردم یمن و مردم عربستان، کار آل سعود را یکسره خواهند کرد.

نویسنده: محمد صفری


کد مطلب: 110810

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcizuazut1azv2.cbct.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir