رفتارهای ضد انسانی رژیم سلطنتی در بحران کرونا صدای عفو بین‌الملل را درآورد

مرگ ۱۸ هزار سالمند انگلیسی طی ۳ ماه

13 مهر 1399 ساعت 23:10


بر اساس سیاست‌های دولتمردان انگلیس آنهایی که در خانه سالمندان حضور دارند و افراد مسن حق بر خورداری از درمان در برابر کرونا را ندارند چنانکه عفو بین‌الملل از سیاست‌های دولت انگلیس در بحران کرونا برای سالمندان انتقاد کرد و خواستار انجام تحقیقی سراسری و مستقل در خصوص نقض حقوق سالمندان شد.
رژیم سلطنتی انگلیس در حالی همواره خود را حامی حقوق بشر معرفی می‌کند که بحران کرونا ابعاد بیشتری از ساختگی بودن این ادعاها را آشکار ساخته است چنانکه براساس گزارش‌های رسمی در این کشور رسیدگی و نجات سالماندن در برابر کرونا ممنوع شده و به نوعی دولت با کرونا علیه سالمندان همدستی می‌کند. سازمان عفو بین‌الملل دیروز در گزارشی از سیاست‌های دولت انگلیس در بحران کرونا و اتخاذ تصمیم‌هایی غیرقابل تفسیر در ازای حمایت از حقوق سالمندان به ویژه در خانه‌های سالمندان انتقاد کرد.
تدابیر دولت انگلیس برای افرادی که در خانه‌های سالمندان هستند در بحران کرونا آنان را به صورت جدی از دریافت خدمات درمانی و پزشکی برای نجات زندگیشان محروم کرد و این مسئله به مرگ ده‌ها هزار سالمند منجر شده است.عفو بین الملل افزود: وزرای دولت انگلیس از ابتدای آغاز بحران شیوع ویروس کرونا این بیماری را خطری استثنایی برای ۴۰۰ هزار فردی که ساکن خانه‌های سالمندان و بهزیستی که بیشتر آنان از قشر ضعیف هستند و در شرایط جسمانی و سلامتی سختی زندگی می‌کنند، عنوان کردند و بار‌ها ادعا کردند که حمایت از آنان جزء اساسی سیاست انگلیس است، اما آنچه در واقعیت رخ داده دقیقا برعکس این مسئله است و همه گیری کرونا خانه‌ها را در نوردیده است و سالمندان را در معرض برخورد غیرانسانی قرار داده است.این سازمان در گزارش خود اعلام کرد: طی ۳ ماه بخش نگهداری از سالمندان در انگلیس درگیر سونامی مرگ شده است و ۲۸ هزار و ۱۸۶ مورد فوت در خانه‌های سالمندان ثبت شده است که ۱۸ هزار و ۵۶۲ مورد آن بر اثر ابتلا به ویروس کرونا بوده است و ۱۰ هزار فوت دیگر هم ممکن است به علت کرونا باشد، زیرا به علت کمبود تست کرونا احتمالا ابتلای این افراد ثبت نشده بوده است.
عفو بین الملل خواستار انجام تحقیقی سراسری، مستقل و فوری در خصوص اقدامات غیرانسانی دولت انگلیس در برابر سالمندان شد و این را اقدامی برای اجبار مسئولان انگلیسی برای ارائه اسناد و مدارکی از سوی آنان در تایید کم کاری در این حوزه و سکوت در قبال سالمندان عنوان کرد.این سازمان اعلام کرد که به زودی وزرای دولت انگلیس از جمله وزیر بهداشت برای ادای شهادت به دادگاه فراخوانده می‌شوند و موافقت بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس با اجرای تحقیقات در آینده را امری طولانی مدت عنوان کرد و همچنین بررسی فوری این موضوع را خواستار شد.
در همین حال از فرانسه نیز خبر می‌رسد که در حالی ویروس کرونا در فرانسه دارد افسار گسیخته گسترش پیدا می‌کند که مردم به اقدامات دولت در زمینه مقابله با این بیماری کاملا بی‌اعتماد شده‌اند.نگرانی در میان مردم فرانسه در مورد شیوع کرونا هیچ گاه تا این اندازه بالا نبوده است. ۷۳ درصد مردم فرانسه می‌گویند به شدت در این زمینه نگران هستند. این آمار طی یک هفته با افزایش ۴ درصدی همراه بود. ویروس کرونا فعالانه در فرانسه در حال گسترش است. با ثبت ۱۶ هزار و ۹۷۲ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت رکورد موارد جدید در این کشور شکسته شد.در عین حال میزان اعتماد به دولت برای مقابله موثر با همه گیری هم به پایین‌ترین سطح رسیده است. تنها ۳۵ درصد مردم فرانسه به مقابله موثر دولت با شیوع همه گیری کووید -۱۹ باور دارند.


کد مطلب: 115609

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcjyievhuqevmz.fsfu.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir