میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۱
 
 
انصاری:
خوزستانی‌ها مراقب ضدانقلاب باشند
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اعتراضات طبیعی و منطقی مردم خوزستان را حق آنها می‌دانم که باید پاسخ داده شوند و طبیعتا باید مراقبت کرد که ضد انقلاب از این شرایط سوء استفاده نکند.
مجید انصاری در رابطه با وارونه‌نمایی اعتراضات به حق مردم خوزستان پیرامون موضوع کم آبی و مشکلات ناشی از آن و به انحراف کشاندن این اعتراضات، اظهار داشت: جریان ضد انقلاب همیشه سعی می‌کند از هر موضوعی در کشور به نفع خود بهره‌برداری کند. از ضد انقلاب جز این انتظار نمی‌رود اما آنچه اهمیت دارد این است که مردم خوزستان مردمی شریف، متدین و انقلابی بودند و هستند و در مقاطع حساس تاریخ انقلاب به خصوص دوران دفاع مقدس امتحان خود را پس دادند.
انصاری عنوان کرد: انصافاً مردم خوزستان با موقعیت و امکانات بالقوه و طبیعی که این استان دارد و خدا به آنها داده است و با توجه به منابع عظیم انرژی که در خوزستان هست و آب و خاک مناسبی که برای کشاورزی دارد، سزاوار خدمت بیشتر و زندگی بهتری هستند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: بنا به دلایل مختلف متأسفانه خوزستان رشد و توسعه بایسته‌ای نداشته است؛ گرچه بعد از انقلاب تلاش‌هایی صورت گرفته و در حوزه‌های مختلف سرمایه گذاری‌هایی وجود داشته است اما مطمئناً هم استحقاق مردم خوزستان و هم شرایط ویژه این استان به لحاظ امکانات طبیعی و هم با توجه به نقشی که در کشور به عنوان یک استان پیشران در اقتصاد ملی می‌تواند ایفا کند، خیلی بیشتر از چیزی است که تا به حال صورت گرفته است.
انصاری گفت: به عقیده من شاید در گذشته نسبت به برخی از امور کم توجهی شده یا پیش‌بینی لازم صورت نگرفته است. مساله ساماندهی آب و بهره‌برداری بهینه از این نعمت خدادادی و سرمایه‌گذاری روی کشاورزی مدرن و آبرسانی به شیوه بهداشتی، تضمین شده و مطمئن برای کل استان و همچنین مساله محیط زیست، موضوعاتی هستند که باید بیش از پیش به آنها توجه می‌شد.
عضو مجمع تنشخیص با بیان اینکه به عقیده من باید به سرمایه گذاران در استان خوزستان تسهیلاتی اعطا شود، تصریح کرد: البته این اقدام، خاص استان خوزستان نیست بلکه وظیفه‌ای است که نسبت به کل کشور داریم. این مساله که به دلیل برخی تنگ نظری‌ها، مشکلاتی وجود دارد و امکان جذب سرمایه داخلی و خارجی را محدود کرده است، باید حل شود و ما نمی‌توانیم برای همیشه کشور را در تنش اداره کنیم.
وی افزود: برای تأمین نیازهایی اعم از آب و برق و زیرساخت‌های توسعه و پیشرفت در کشور چاره‌ای جز ایجاد بستر سرمایه گذاری نیست و حداقل برای این مدت حدود ۲۰۰ میلیارد دلار به سرمایه گذاری نیاز داریم تا بتوانیم عقب ماندگی‌ها را جبران کنیم و رشد کافی تولید را شکل دهیم و علی‌الخصوص مساله اشتغال را در این استان حل کنیم که اینها با اقدامات سطحی امکانپذیر نیست.
انصاری اضافه کرد: در مجموع اعتراضات طبیعی و منطقی مردم خوزستان را حق آنها می‌دانم زیرا انتظارات به جایی است که باید پاسخ داده شود و طبیعتاً باید مراقبت کرد که ضد انقلاب از این شرایط سوءاستفاده نکند؛ به ویژه برخی از کشورهای مزدور منطقه که همیشه از پشت خنجر زدند و در دوران دفاع مقدس برای ویران کردن استان خوزستان دستشان با صدام در یک کاسه بود.
وی در پایان گفت: مردم خوزستان فهیم و فکور هستند و مطالبات و خواسته‌های به حق خود را پیگیری خواهند کرد و هرگز به ضد انقلاب اجازه سوءاستفاده نخواهند داد.
کد مطلب: 118977
 
Share/Save/Bookmark