میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۵۵
 
 
دو کره به رغم مخالفت آمریکا بر توسعه مناسبات تاکید کردند
پاسخ منفی اون و این به ترامپ

در اقدامی که بسیاری آن را ناکامی آمریکا در بحران‌سازی در شبه‌جزیره کره می‌دانند، دولت کره جنوبی اعلام کرد کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، نامه‌ای به مون جائه این، رئیس‌جمهور کره جنوبی، فرستاده و او را به پیونگ‌یانگ - پایتخت کره شمالی - دعوت کرده است.
سئول اعلام کرد رهبر کره شمالی از رئیس‌جمهور کره جنوبی دعوت کرده است به منظور شرکت در نشست سران دو کره به پیونگ‌یانگ برود. به گفته سخنگوی کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی، کیم یو جونگ، خواهر کوچک رهبر کره شمالی، که به عنوان فرستاده ویژه برادرش با هیئتی بلندپایه به سئول سفر کرده، دعوت برادرش از رئیس‌جمهور کره جنوبی را ابلاغ کرده است. این سخنگو گفت: رهبر کره شمالی اعلام آمادگی کرده است در نزدیک‌ترین زمان ممکن با مون جائه این دیدار کند.
مون جائه-این ظهر نشستی تقریبا سه ساعته با خواهر کیم جونگ-اون داشت. در این نشست که مراسم ناهار نیز در بین آن برگزار شد، علاوه بر خواهر رهبر کره شمالی، کیم یونگ-نام، رئیس هیئت رئیسه مجمع عالی خلق کره شمالی، چو هوی، رئیس کمیسیون دولتی ورزش، و ری سون-گوون، رئیس کمیته وحدت مسالمت‌آمیز این کشور، نیز حضور داشتند. اگر این نشست بین سران دو کره برگزار شود، سومین نشست از این دست بین سران دو کشور خواهد بود. پیش از این دو نشست سران دو کره برگزار شده است که محل برگزاری هر دو نشست درپیونگ‌یانگ بود.
در نشست نخست که در سال ۲۰۰۰ برگزار شد، کیم جونگ ایل، رهبر پیشین کره شمالی، و پدر کیم جونگ اون، با کیم دائه جونگ، رئیس‌جمهور وقت کره جنوبی، و در نشست دوم نیز که در سال ۲۰۰۷ برگزار شد، رهبر پیشین کره شمالی با رومو هیون، رئیس‌جمهور وقت کره جنوبی، دیدار کردند.
رویکرد دو کره به توسعه مناسبات در حالی است که در چارچوب سیاست بحران‌سازی در منطقه، معاون رئیس‌جمهور آمریکا گفت: با کره جنوبی و ژاپن برای منزوی کردن پیونگ‌یانگ به خاطر برنامه هسته‌ای و موشکی، در توافق کامل هستند. ادعای آمریکا مبنی بر اقدام علیه کره شمالی در حالی مطرح می‌شود که منابع خبری از اعزام نیروی آمریکایی به شرق آسیا برای مقابله با چین خبر داده‌اند. آمریکا با ادعای تقویت ژاپن طرح مقابله با چین را اجرا می‌کند.

کد مطلب: 103171
 
Share/Save/Bookmark