میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۰
 
 
متهم، مدعی شده است
چهارمین و آخرین نشست امنیت هسته‌ای که ادعا می‌شود به ابتکار عمل «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا...

چهارمین و آخرین نشست امنیت هسته‌ای که ادعا می‌شود به ابتکار عمل «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا تشکیل گردیده در حالی برگزار شد که دولتمردان آمریکا تلاش کردند تا از آن به عنوان یک دستاورد بزرگ و نشانه‌ای بر صلح و امنیت هسته‌ای جهان یاد نمایند. این ادعا در حالی مطرح گردیده که در باب آن چند نکته قابل توجه است. نخست آنکه آمریکایی میزبان این نشست‌ها بوده که خود تنها کشور استفاده کننده از بمب هسته‌ای علیه بشریت – کشتار مردم ژاپن- بوده که هرگز نیز به خاطر این جنایت عذرخواهی نکرده است. نکته قابل توجه آنکه آمریکا ۷۰۰ میلیارد دلار برای نوسازی ساختار بمب‌های هسته‌ای خود اختصاص داده و حتی از متحدان خود نظیر انگلیس نیز خواستار تقویت توان بمب‌های هسته‌ای شده است. چنین کشوری مسلما و نه تنها صلاحیت میزبانی نشست امنیت هسته‌ای را ندارد بلکه باید به جرم تهدید امنیت جهانی مورد بازخواست قرار گیرد.
دوم آنکه در این نشست سخنی از تهدیدات هسته‌ای رژیم صهیونیستی با صدها کلاهک هسته‌ای برای امنیت جهانی نشده است. آنچه جهانیان به آن اذعان دارند آن است که رژیم صهیونیستی که محور تروریسم دولتی و جنایت علیه بشریت است باید خلع سلاح هسته‌ای گردید حال آنکه نه تنها کشورهای غربی اقدامی در این عرصه صورت نمی‌دهند بلکه به حمایت و تقویت آن می‌پردازند.
سوم آنکه نشست‌هایی مانند نشست واشنگتن سخنی در باب اصول ان. پی. تی یعنی کمک به دست یابی کشورها به دانش صلح آمیز هسته‌ای، خلع سلاح هسته‌ای و نابودی تسلیحات هسته‌ای به میان نیامده بلکه صرفا محلی است که قدرت‌های بزرگ به توجیه داشتن تسلیحات هسته‌ای و مانع تراشی برای دست یابی سایر کشورها به دانش هسته‌ای می‌پردازند.
چهارم آنکه نوع ترکیب دعوت شدگان به نشست مذکور نیز امری قابل توجه است به عنوان نمونه آمریکا باردیگر از دعوت جمهوری اسلامی ایران به این نشست خودداری کرده حال آنکه جهانیان همواره بر صلح آمیز بودن ماهیت فعالیت هسته‌ای ایران اذعان دارند چنانکه در نشست سال ۲۰۱۰ نیز در نشست مذکور کشورها حاضر به قرار دادن نام ایران در لیست تهدیدات هسته‌ای نشده و بر ماهیت مشروع و صلح آمیز فعالیت هسته‌ای ایران اذعان کردند. نوع رفتار آمریکا در قبال جمهوری اسلامی خود سندی بر ماهیت سیاسی نشست واشنگتن است که واهی بودن ادعاهای امنیتی و بشر دوستانه آمریکا را آشکار می‌سازد. در جمع بندی کلان از آنچه ذکر شد می‌توان گفت که آمریکا در اصل متهمی است که مدعی صلح طلبی و امنیت جهانی سر می‌دهد تا سرپوشی باشد با ماهیت ضد بشری و تهدیدات هسته‌ای این کشور برای بشریت.

کد مطلب: 95377
, مولف : قاسم غفوري
 
Share/Save/Bookmark