میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ دی ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۰۸
 
 
سر مبارك را از برف درآوريد آقاي پدر
بعد از افتضاح آخر بازيگري كه يك زمان در سينماي ايران به عنوان يك ستاره تلقي مي‌شد، ياد چند سال پيش افتادم. ياد جشنواره...

بعد از افتضاح آخر بازيگري كه يك زمان در سينماي ايران به عنوان يك ستاره تلقي مي‌شد، ياد چند سال پيش افتادم. ياد جشنواره بيست و چندم فيلم فجر. همان سالي كه اشك سرما هم حضور داشت و فيلم را در سينما استقلال تماشا كرديم و بعد هم جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد. بهزاد فراهاني و همسر محترمه شان هم چند رديف آنطرف تر نشسته بودند. دخترشان، وقتي از خاطرات فيلم و سختي هايش مي گفت، چند بار گريست... بعد از پايان جلسه، پدر با لحني خشك و البته از سر دلسوزي، دختر را مواخذه مي كرد كه چرا گريه كردي؟ چرا خودت را كنترل نكردي؟... و ما هم مي شنيديم.
چند سال گذشت. دختر باز كاري را كرد كه مورد تائيد پدر نبود. بعد خيلي ها خواستند تا واسطه شوند و داستان را پايان دهند. اما آقاي پدر اينبار موضعي ديگر داشت: «تا زماني كه شرايط براي بازگشت گلشيفته فراهم نباشد صلاح نمي‌بينم كه بازگردد فقط در شرايطي اجازه مي‌دهم گلشيفته به ايران بازگردد و كار كند كه از من و گلشيفته عذرخواهي شود و اتهاماتي كه به او زدند برطرف شود.»
تا اينكه پرده از رسوايي جديد برداشته شد و باز هم پدر موضعي عجيب‌تر گرفت: «نمی دانم کسانی که مدتی است در پی دامن زدن به این موضوع هستند اصلا از خود سئوال کرده اند که چرا دختر من باید دست به چنین کاری بزند؟ یک آدم مریض عکسی را در داخل اینترنت قرار داده است وجملاتی را در زیر آن نوشته و فکر کرده است مردم هم به راحتی آن را پذیرفته اند. حقیقت این است که گلشیفته در هیچ شبکه اجتماعی عضویت ندارد، پس نمی‌تواند چنین حرفهايي را زده باشد. من پدر گلشیفته فراهانی اعلام می کنم این عکس هرگز متعلق به دختر من نیست و این عمل زشت یک فتوشاپ است.»
كاش مثل آن روز كه از اشك ريختن دخترتان، ناراحت بوديد و مواخذه اش مي كرديد، طي اين يكي دو سال هم همان برخورد را داشتيد. كاش براي پاك كردن صورت مسئله نرم افزار فتوشاپ را زير سوال نمي برديد. نگارنده بيش از يك دهه است كه با اين نرم افزار كار مي كنم و آنقدر تجربه دارم كه عكس مونتاژ شده را از عكس واقعي تشخيص دهم. اينقدر هم از اين نرم افزار اطلاع دارم كه يقين دارم با اين نرم افزار يك فيلم! را نمي شود مونتاژ كرد. "این عمل زشت یک فتوشاپ نيست". اين عمل زشت زن و دختري است كه دارد همه فرهنگ و آبرو و احترام خود و خانواده اش را به حراج مي گذارد. حال اين روزهاي شما را مي فهمم، اما لطفا سر مبارك را از برف درآوريد آقاي پدر.

کد مطلب: 71247
 
Share/Save/Bookmark