میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۸
 
 
سردار سلامی:
دشمنان در میدان عمل قدرت واقعی ما را خواهند دید
دشمنان در میدان عمل قدرت واقعی ما را خواهند دید
 

فرمانده کل سپاه گفت: دشمنان ما هم قابلیت تجهیزات ما و هم اراده رزمندگان ما را برای دفاع از ارزشهای انقلاب دیده اند؛ بنابر این در میدان عمل قدرت واقعی ما را خواهند دید.
سردار سرلشکر حسین سلامی پس از بازدید از جزیره فارسی و ارزیابی وضعیت و آمادگی‌های یگان‌ها و رزمندگان مستقر در منطقه بوشهر در سخنانی با اشاره به اینکه قدرت نظامی ایران اسلامی بارها آزموده شده است، گفت: دشمنان ما تنها از بخش کوچکی از واقعیت توان دفاعی ما اطلاع دارند، با این وجود می‌دانند که قدرت نظامی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران، نفوذ ناپذیر و شکست ناپذیر است.
وی افزود: توان بازدارندگی ایران اسلامی برمبنای غلبه بر دشمنان بزرگ ایجاد شده و به فضل الهی هر روز با ارتقای این قدرت، برای صیانت از امنیت ملی، مرزهای سرزمینی و استقلال و تمامیت ارضی آماده هستیم و مردم ما هم اطمینان خاطر دارند که رزمندگان با رصد شبانه روزی دشمنان، امنیت کامل را همچون گذشته برای آنان به ارمغان خواهند آورد.
سلامی در ادامه تصریح کرد: ما بر اساس راهبرد غلبه بر قدرت‌های استکباری فرامنطقه ای تجهیزات و قدرتمان را توسعه و گسترش داده ایم و در عرصه‌های مختلف و برخی جلوه‌های عملیاتی، بخش‌هایی از آن را به نمایش گذاشته ایم. فرمانده کل سپاه از عاشورای حسینی به عنوان چشمه جوشان ایمان رزمندگان برابر جبهه کفر یاد کرد و گفت: فرزندان ملت ایران در نیروهای مسلح با تکیه بر قله رفیعی که حضرت اباعبدالله (ع) و یارانش آفریدند مطمئن و مستحکم پیش می‌روند. سلامی در پایان با تکریم و گرامیداشت دلاورمردی ها و رشادتهای شهدای نیروی دریایی سپاه از جمله نادر مهدوی و بیژن گرد در نبرد با ناو های جنگی آمریکا، تصریح کرد: نخستین نتیجه ایثارگری‌ها و شهادت این سرداران، اعتماد به نفس خلل ناپذیر، پایدار و قابل انتقال به نسل‌های آینده بود و امروز رزمندگان نسل جدید رهروان شهیدانی چون نادر مهدوی هستند که با بصیرتی عمیق، نگاهی ژرف، ایمانی آگاهانه و با صلابتی برگرفته از تاریخ این سرزمین و الگو پذیری از مکتب عاشورا، پرچم‌های استقامت و استکبار ستیزی را در دست گرفته اند.
سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی همچنین در جمع فرماندهان و کارکنان سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر با تسلیت و تعزیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش؛ سپاه را نتیجه و امتداد عاشورای حسینی توصیف کرد و گفت: سرشت سپاه پاسداران و گِل وجود سپاه از گُل وجود عاشورا ریشه گرفت، آن زمان که آب روی آب ریخته شد و دستان بزرگمرد تاریخ قطع شد سپاه شکل گرفت.
وی عاشورا را بزرگترین حجت جاودان تاریخ دانست و افزود: عاشورا حادثه‌ای نیست که در زمان متوقف شود، این حجت آنقدر بلند است که از هر نقطه هستی دیده می‌شود و درس‌های آن حقیقت‌های زنده ای هستند که سعادت بشر به آنها متکی است. سرلشکر سلامی در ادامه با اشاره به تقابل نظام سلطه گر و جاهلی آمریکا و متحدانش علیه انقلاب و نظام اسلامی و تاکید بر اینکه ایران تنها کشوری است که آمریکا اعتبار از دست رفته خود را در مذاکره با مقامات او می بیند، گفت: البته هیچکس با آمریکا مذاکره نمی‌کند زیرا مذاکره، بازی در میدان دشمن و هدف اوست و هیچکس دشمن را در مسیر رسیدن به هدف یاری نمی‌کند.
وی بیان کرد: هنر انقلاب تبدیل نظریه اثبات شده امکان پیروزی بر قدرت‌های بزرگ و تبدیل آن به یک حکم در زمین بود. وی با بیان اینکه همه دشمنان آمده اند که با تحریم، ملت ما را از جهاد بازدارند اما کشور قتلگاه تحریم سیاسی دشمن شده است، افزود: تحریم اقتصادی نتوانسته ملت ما را از ادامه جهاد بزرگ خود بازدارد و به رغم خواست دشمنان، هیچیک از شهرهای ما چهره یک شهر منطبق با تحریم‌های جهانی را ندارد و مسیر توسعه برای آنها در پیش است. 

کد مطلب: 110678
 
Share/Save/Bookmark