میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۵
 
 
سرکوب اعترا‌ض‌های ضد نژادپرستی در آمریکا شدت گرفت
پلیس دیترویت معترضان را زیر گرفت
پلیس دیترویت معترضان را زیر گرفت
 

در ادامه سیاست های سرکوب گرایانه و ضدبشری حاکم بر آمریکا، یک خودروی پلیس دیترویت با کوبیدن به تجمع اعتراضی علیه نژادپرستی در این شهر، حداقل چهار نفر را مجروح کرد. ویدئویی در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی از تظاهرات ضد نژادپرستی در شهر دیترویت واقع در ایالت میشیگان منتشر شده که نشان می‌دهد یک خودروی پلیس عامدانه جمعیت معترضان را زیر می‌گیرد. به نوشته وبگاه «میرور»، حاضران در تجمع اعتراضی یکشنبه شب در دیترویت (به وقت محلی) از لحظه کوبیدن یک دستگاه خودروی شاسی‌بلند پلیس آمریکا به چند نفر از تظاهرات‌کنندگان فیلمبرداری کرده و آن را در صفحات خود به اشتراک گذاشتند.یکی از معترضان می‌گوید او به همراه ده‌ها نفر دیگر مقابل خودروی پلیس که به آنها کوبید، گرفتار شده و دو نفر نیز روی کاپوت این خودرو افتادند که با سرعت گرفتن خودرو به هوا پرتاب شدند.وبگاه میرور همچنین وشت که در این حادثه حداقل چهار معترض مجروح شدند. «نیکول کِرک‌وود» سخنگوی پلیس شهر دیترویت در واکنش به این اقدام مأموران راننده خودرو مدعی شد که معترضان شیشه عقبی خودرو را شکستند و آنها مجبور به حرکت سریع شدند. به نوشته روزنامه «دیترویت فیری پرس» وی همچنین اعلام کرد که اداره پلیس این شهر تحقیقاتی را درباره اقدام مأموران داخل خودرو و البته معترضان آغاز کرده است.اعتراضات در آمریکا، به ‌رغم اعمال مقررات منع آمد و شد در برخی شهرها از جمله نیویورک و واشینگتن ادامه دارد.موج خشم و ناآرامی‌ها در سراسر آمریکا در اعتراض به قتل "جورج فلوید"، سیاه پوست آمریکایی به دست نیروهای پلیس این کشور و تهدیدات دونالد ترامپ به مقابله نظامی با معترضان در شهرهای مختلف این کشور رو به گسترش است و نیروهای پلیس برای سرکوب اعتراضات به زیر گرفتن معترضان توسط ماشین روی آورده است.معترضان در پورتلند پرچم آمریکا را در مقابل ساختمان دادگستری پایین کشیدند، سوزاندند و آن را با دستنوشته «جان سیاهپوستان مهم است» جایگزین کردند.
خبر دیگر از آمریکا آنکه رئیس‌جمهور آمریکا در توئیتی رای‌گیری از طریق پست را به شدت مورد انتقاد قرار داد و نوشت این نوع رای‌گیری منجر به برگزاری فاسد‌ترین انتخابات تاریخ این کشور خواهد شد.
در همین حال در واکنش به جوسازی‌های آمریکایی‌ها درباره افغانستان، نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور افغانستان خبر ادعایی روزنامه نیویورک تایمز مبنی بر ارائه پیشنهاد مسکو به طالبان برای هدف قرار دادن نیروهای آمریکا را «جعلی» خواند و آن را رد کرد.
در ادامه واکنش‌ها به گزارش ادعایی روزنامه آمریکایی درباره پیشنهاد کمک مالی مسکو به طالبان برای حمله به نیروهای آمریکایی در افغانستان، «زمیر کابولوف» نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه به این خبر واکنش نشان داده و آن را رد کرده است.به نوشته اسپوتنیک، نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور افغانستان اعلام کرد مسکو گزارش‌های رسانه‌ای ادعایی درباره ارائه پیشنهاد مالی به طالبان برای کشتن نظامیان آمریکایی را بخشی از «دعوای سیاسی داخلی در ایالات متحده آمریکا» می‌داند چرا که طرف‌هایی که در آمریکا علاقه‌مند به حضور نظامی این کشور در افغانستان هستند از اخبار جعلی برای توجیه شکستشان در افغانستان استفاده می‌کند. «زمیر کابولوف» نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور افغانستان و رئیس اداره دوم آسیا وزارت خارجه روسیه گفت: «ما پیشتر درباره گزارش نیویورک تایمز اظهارنظر کرده‌ایم. درباره این خبر جعلی بیش از حد هیاهو وجود دارد و حتی ترامپ و دولتش هم آن را رد کرده‌اند».

کد مطلب: 114278
 
Share/Save/Bookmark