میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۷
 
 
معاون سیما و برملا شدن دروغ «برخی‌ها» مبنی بر ایراد تلویزیون به ظاهر پویول
ممنوعیت حضور چهره‌های پرخرج خارجی ابلاغ شده بود

معاون سیمای صـــــداوسیما درخصوص حاشیه‌های ایجاد شده از سوی تهیه‌کننده برنامه بیست هجده و ماجرای میهمانان پرخرج این برنامه گفت: در واقع بعد از دعوت فیگو کاپیتان تیم‌ملی پرتغال در برنامه سال گذشته حواشی زیادی شکل گرفت که لزومی ندارد یک چهره خارجی برای حضور چند دقیقه‌ای‌اش در برنامه ورزشی، چند صد میلیون پول دریافت کند.
مرتضی میرباقری ادامه داد: همان موقع رسانه ملی اعلام کرد که هزینه حضور این چهره‌های خارجی از سوی اسپانسرها بوده و به هیچ‌وجه از بودجه صداوسیما هزینه نشده است. این مساله در رسانه ملی ولو اینکه اسپانسر هزینه حضور یک کارشناس خارجی را بدهد مورد بررسی قرار گرفت و رئیس شورای ورزش سیما بعد از بررسی و اینکه جلوی حواشی را بگیرد، رسما ابلاغ کرد دعوت از کارشناسان خارجی در برنامه‌های ورزشی و پرداخت چند صد میلیونی برای چند دقیقه حضور ولو اینکه از سوی اسپانسر هم صورت بگیرد، ممنوع و مخالف سیاست‌های رسانه ملی است.
میرباقری تصریح کرد: بنابراین ما از ابتدا هم تصمیمی برای حضور کارشناس خارجی در برنامه ۲۰۱۸ نداشتیم. بهتر است به جای پرداختن به حواشی، انرژی خودمان را برای حمایت از تیم‌ملی قرار بدهیم. همچنین برنامه‌سازان نباید درگیر حاشیه شوند و از خلاقیت‌های خودشان برای حمایت از ورزشکاران استفاده کنند. هدف ما در رسانه ملی تاکید بر امیدآفرینی است. بنابراین هماهنگی برای حضور کارشناس خارجی صورت نگرفته بود.
معاون سیما در پاسخ به این سوال که برخی اظهار کرده‌اند که رسانه ملی به خاطر پوشش ظاهری پویول با حضورش مخالفت کرده است؟ توضیح داد: شایعه عدم حضور این کارشناس به دلیل ظاهرش از سوی بی. ‌بی‌.سی بوده و رسانه ملی این مساله را صد درصد تکذیب می‌کند.
این درحالی است که طی چند روز اخیر برخی رسانه‌ها با نوحه‌سرایی برای تهیه‌کننده و مجری برنامه ویژه جام‌جهانی اینگونه در بین مردم القا کرده بودند که دلیل عدم حضور کارلوس پویول در برنامه ویژه دیدار ایران و اسپانیا ظاهر این بازیکن سابق و موهای بلند وی بوده است. آنها با ارائه همین دروغ تلویزیون را مورد شماتت قرار داده بودند، اما از ابتدا هم مشخص بود، وقتی در تلویزیون ما بازیگران و ورزشکاران داخلی با ظاهری عجیب و غریب ظاهر می‌شوند، طبیعی است که مشکلی برای چهره‌های خارجی نیست و مشکل اصلی به پول‌های بی‌حساب و کتابی بر می‌گردد که برای حضور چند دقیقه‌ای این ستاره‌های رو به افول پرداخته می‌شود. حتی توجیه پرداخت هزینه از سوی اسپانسر هم در شرایط فعلی اقتصادی جامعه منطقی به نظر نمی‌رسد. ضمن آنکه میزان ارزی که به همین بهانه‌های بی‌ارزش از کشور خارج می‌شود را باید در نظر داشت.

کد مطلب: 104873
 
Share/Save/Bookmark