میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۵
 
 
تخم‌مرغ باز هم گران شد

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران گفت: اکنون هر کیلو تخم‌مرغ درب مرغداری به دلیل کمبود تولید ۷ هزار و ۵۰۰ و شانه‌ای ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان است.
ناصر نبی‌پور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، از افزایش قیمت تخم‌مرغ در بازار خبر داد و گفت: اکنون هر کیلو تخم‌مرغ درب مرغداری به دلیل کمبود تولید ۶ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار و ۵۰۰ و شانه‌ای ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان است. وی با انتقاد از نرخ بالای تخم‌مرغ در خرده‌فروشی‌ها، افزود با توجه به کمبود نظارت، خرده‌فروشان به نرخ‌های دلخواه اقدام به عرضه محصول می‌کنند.
نبی‌پور از توزیع تخم‌مرغ با نرخ مصوب ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان در میادین میوه و تره بار خبر داد و گفت: براساس سهمیه‌ای که دولت برای مرغداران مکلف کرده، آنها موظف به توزیع تخم‌مرغ با نرخ مصوب به میادین هستند. وی با اشاره به اینکه ۸۳ درصد مرغ تخم‌گذار معدوم شده است، گفت: با توجه به روند بیماری آنفلوانزای حاد پرندگان، ۲۵ میلیون قطعه مرغ معدوم شدند و نیز ۲۰ میلیون تخم‌مرغ از بین رفت.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه استان‌های اصلی تولید کماکان درگیر بیماری آنفلوانزا حاد پرندگان است، بیان کرد: هم‌اکنون اکثر کشورهای دنیا درگیر این بیماری هستند و از طرفی سازمان دامپزشکی، پول و حمایت لازم برای جلوگیری از این بیماری را ندارد و دست خالی نمی تواند کاری را از پیش ببرد. وی درباه آخرین وضعیت خسارت به واحدهای مرغداری، افزود: براساس اعلام صندوق بیمه، تاکنون بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان خسارت به واحدهای مرغداری وارد شد که ۱۳۰ میلیارد تومان غرامت مرغداران تا شهریور به طور کامل تسویه حساب شده و ۳۰ میلیارد دیگر از غرامت واحدها که از مهرماه گرفتار بیماری شدند در حال پرداخت است.
رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار، تصریح کرد: با توجه به کاهش قابل توجه تولید، نوسان نرخ ارز و عدم صرفه اقتصادی واردات، نرخ تخم‌مرغ در روزهای آتی غیرقابل پیش‌بینی است.

کد مطلب: 103216
 
Share/Save/Bookmark