میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۵
 
 
فرمانده کل سپاه پاسداران:
نیروی دریایی سپاه در خلیج‌فارس و تنگه هرمز ایفای نفش می‌کند

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: نیروی دریایی سپاه به عنوان یک نیروی مقتدر و بازدارنده به تمام معنا در خلیج‌فارس و تنگه هرمز ایفای نقش می‌کند.
سرلشکر محمدعلی جعفری اظهار کرد: توانمندی‌های این نیرو به لحاظ فناوری، تاکتیک‌ها و استراتژی‌ها بروز و متناسب با پیشرفت فناوری‌ها و در بالاترین سطح بوده و این مهم در نیروی دریایی سپاه به خوبی صورت گرفته است.
فرمانده کل سپاه تصریح کرد: طبیعی است که دشمن به شدت از هرگونه درگیری به دلیل اینکه می‌داند که به ضررش تمام می‌شود پرهیز می‌کند؛ در این شرایط، آمادگی شرط اولیه است وآنچه در ایجاد توان در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مولفه مهم و اثرگذاری به شمار می‌رود علاوه بر فناوری‌ها، تجهیزات، تاکتیک‌ها، کیفیت نیروی انسانی، مدیران، فرماندهان و پرسنلی است که در سطوح مختلف در حال انجام ماموریت هستند.
وی خاطرنشان کرد: در شرایطی که امروز شاهد هستیم دشمن با همه ابزارو امکانات خود سعی در ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه دارد، رسالت هر پاسدار، پاسداری از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی و امیدآفرینی و مبارزه با فضای آلود توام با توسعه فضای یاس و نا امیدی می‌باشد.
سرلشکر جعفری در ادامه خاطرنشان کرد: شرایط انقلاب پیچیده وحساس است و همه دلسوزان و علاقه‌مندان به نظام و انقلاب اسلامی نسبت به وضعیت فعلی و به ویژه شرایط اقتصادی دغدغه داشته و نگرانند؛ دشمن با توجه به وجود زمینه سوء‌تدبیرها و ضعف مدیریتی و فرصتی که این شرایط را ایجاد می‌کند، تحریم‌هایی را اعمال کرده تا با فشار از این طریق بتواند استفاده بیشتری را ببرد اما بسیاری از مشکلات جاری کشور در همین شرایط فشار دشمن با نگاه درست به مسائل قابل حل است.
وی شرایط امروز را ناشی از تفاوت دیدگاه مدیریتی عنوان و تصریح کرد: در این شرایط حساس همه به دنبال راه‌حل هستند و ما به عنوان پاسدار انقلاب اسلامی باید بدانیم ریشه اصلی این مسائل چیست؟
فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه شرایط پیچیده و حساس امروز برآیند چند مولفه اصلی است که اگر آنها را تفکیک کنیم شاید بهتر به راه‌حل برسیم، تصریح کرد: نخستین مولفه تاثیرگذار بر وضع موجود که همواره نیز وجود داشته است، دشمنی دشمنان خارجی و مخالفان داخلی که ضد انقلاب‌ها هم جزو آنها هستند، می‌باشد.
وی افزود: در مقطع کنونی شاهد اتحاد تمامی دشمنان انقلاب اسلامی با یکدیگر علیه انقلاب و ملت ایران هستیم که امری طبیعی است، اما این دشمنان امروز تمرکز خود را از سویی بر مسائل اقتصادی، تحریم و فشار اقتصادی و از سوی دیگر بر عملیات روانی و رسانه‌ای با هدف ناکار آمد نشان دادن نظام قرار داده‌اند.
فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه اقدامات دشمن را باید به فرصت تبدیل کنیم همانگونه که هشت سال دفاع‌مقدس با تمام سختی‌ها برای ما به فرصتی ارزشمند مبدل شد، گفت:توسعه و گسترش انقلاب اسلامی و گفتمان الهام‌بخش آن در منطقه و دنیا ثمره مقاومت هشت ساله مردم ایران در دوران دفاع‌مقدس است و می‌توان دفاع‌مقدس را خمیر مایه انقلاب اسلامی نامید.
وی در ادامه با یادآوری خباثت‌های دشمنان ملت ایران در ایجاد آشوب و اغتشاش در کشور، تصریح کرد: فتنه سال ۸۸ فتنه بزرگی علیه انقلاب اسلامی بود که به فرصت تبدیل شد و حماسه ۹ دی را آفرید؛ اقدامات و دشمنی‌های اخیر دشمنان هم باعث می‌شود تا مردم با همه مشکلاتی که دارند و اعتراض را حقشان می‌دانند در مقامل خواسته دشمنان و سلطنت‌طلبان و منافقان مقابل آشوب و اغتشاش بایستند.
سرلشکر جعفری شرایط حساس امروز را برآیند چندین مؤلفه عمده و اساسی دانست و اظهار کرد: دشمنی دشمنان خارجی که همواره در تلاش برای توقف پیشرفت انقلاب اسلامی هستند؛ شیطنت برخی مخالفان داخلی که نشأت گرفته از تفاوت نگاه آنها با دیدگاه انقلابی و مبتنی بر اسلام ناب محمدی(ص) است، از مهمترین مولفه‌هایی است که از آنها می‌توان به عنوان تهدید و مشکل یادکرد.
فرمانده کل سپاه با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی درخصوص اقتصاد مقاومتی گفت: در اقتصاد مقاومتی باید نگاه به درون باشد اما متاسفانه شاهدیم برخی همچنان به این مهم باور نداشته و نگاه به بیرون دارند.
سرلشکر جعفری سوء‌مدیریت، مهجوریت و غربت مدیریت جهادی در کشور را از دیگر مشکلات امروز برشمرد و یادآور شد در دوران جنگ بنی‌صدر دیدگاه لیبرالی مادی‌گرایی به جنگ داشت و این دیدگاه مانع حضور نیروی مردمی در جنگ بود. وی افزود: به محض اینکه این نوع نگاه جای خود را به دیدگاه انقلابی مبتنی بر دیدگاه ولایت داد، خرمشر آزاد شد و با یک تفاوت دیدگاه شاهد بودیم که خرمشهر با نقش‌پذیری نیروهای مردمی آزاد شد.
فرمانده کل سپاه در ادامه تصریح کرد: با وجود نقاط ضعف اما نقاط مثبت و فرصت‌های زیادی در کشور وجود دارد و خیلی بیشتر از نقاط ضعف و تهدید‌ها است و علت استواری انقلاب اسلامی هم همین عوامل برتری و فرصت‌ها است. وی یکی از نقاط قوت و ارزشمند را مردم انقلابی بصیر، نجیب و ولایی ایران اسلامی دانست و افزود: اعتقادات وارادت و حب ائمه در دل مردم است و عنایت ائمه به مردم نیز از نقاط قوت اساسی است. یکی از مهم‌ترین مسائل هم فرهنگ ایران و فرهنگ زیر بار ظلم نرفتند و مقاومت است فرهنگ اقتدار است.
سرلشکر جعفری با بیان اینکه با وجود برخی انتقادات به عملکرد ضعیف برخی مسئولین، حمایت جانانه مردم از نظام همیشه با نظام جمهوری اسلامی بوده و خواهد بود، گفت: باورمقاومت وایستادگی و خودباوری در ایران علاوه بر اینکه به مردم ما اثبات شده بلکه به دیگر کشورها نیز سرایت کرده است. وی با تاکید بر اینکه باید در جامعه روح امید دمیده شود، گفت: تمرکز امروز دشمن بر ایجاد یاس و ناامیدی است و پاسداران انقلاب اسلامی در این برهه مهم و آزمون الهی نقش مهمی را برعهده دارند. سپاه‌نیوز

کد مطلب: 105818
 
Share/Save/Bookmark