میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۰
 
 
آزادی‌خواهان جهان در عاشورای حسینی با سالار شهیدان تجدید پیمان کردند
قیام علیه یزیدیان زمان
قیام علیه یزیدیان زمان
 

جهان دیروز شاهد تجدید پیمانی دیگر توسط آزادی خواهان جهان با سالار شهیدان بود در حالی که همگان فریاد قیام علیه یزیدیان زمان با محوریت رژیم صهیونیستی و حامیانش را سر می‌داند.
کرونا و بحران‌های ناشی از آن نیز نتوانست شیفتگان و دلدادگان سالار شهیدان امام حسین (ع) را از حضور در عاشورا باز دارد و میلیون‌ها نفر در سراسر جهان فریاد تجدید پیمان با عاشورا سر دادند و در برخی مناطق جهان همچون کشمیر، نیجریه با خون خویش بر ایستادگی تا تحقق پیمانشان تاکید کردند.
به مناسبت عاشورا، شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین در سخنانی مبارزه با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را نمونه‌ای مبارزه امام حسین (ع) علیه حکومت یزید دانست و گفت که امت اسلامی امروزه پیش‌روی یک امتحان قرار دارد. شیخ «عیسی قاسم» رهبر شیعیان بحرین در سخنانی به مناسب شب عاشورای حسینی، گفت که اگر دنباله‌رو امام حسین هستیم باید علیه سازش و صهیونیست‌ها برخیزیم
همچنین دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی به مناسبت عاشورای حسینی (ع) با بیان اینکه کربلا صحنه نبرد حق علیه باطل بود، گفت: امروز آمریکا مصداق بارز باطل محسوب می شود.
سید حسن نصرالله با بیان اینکه کربلاء صحنه نبرد حق علیه باطل بود، گفت: ما در حزب الله و مقاومت اسلامی رژیم صهیونیستی را باطلی می دانیم که نمی توان آن را به رسمیت شمارد. زمانی که باطل همه جا را فرا می گیرد این مسئولیت انسان های مؤمن، شریف و آزاده در سراسر جهان است که در برابر آن اعتراض کنند و حتی در این مسیر به شهادت برسند.دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه سلطه جویان، زورگویان، غارتگرانِ جهان، جنایتکاران و اشغالگران، انسان را در برابر ۲ گزینه راه حل های ذلیلانه و قبولِ جنگ تحمیلی مخیر می سازند، گفت: ملعون ابن ملعون مرا میان ذلت و شمشیرکشی مخیر کرده است و هیهات از این اینکه زیر بار ذلت برویم.سید حسن نصرالله همچنین یادآور شد: ما بار دیگر صراحتاً اعلام می کنیم که رژیم صهیونیستی عینِ باطل است و به مبارزه با آن ادامه می دهیم. ما در کنار هرکسی که با رژیم اشغالگرِ اراضی فلسطین، سوریه و لبنان مبارزه کند، می ایستیم. وی همچنین تأکید کرد: امروز آمریکا به دلیل آنکه ملت ها را غارت می کند و ثروت های آنها را به یغما می بَرَد مصداق بارز باطل محسوب می شود. آمریکا امروز باطلِ صریح و آشکار است. عربستان و امارات در جنگ خود علیه یمن در واقع ابزارهایی به دست آمریکا هستند و فرامین مقامات واشنگتن را اجرایی می سازند.
از سوی دیگر علی الخطیب نائب رئیس مجلس اعلای شیعیان لبنان تأکید کرد که سلاح جریان مقاومت در این کشور، جنبه بازدارندگی دارد و هدف اصلی آن، آزادسازی خاک این کشور از اشغال صهیونیستهاست.
در همین حال از هند نیز خبر می‌رسد پلیس هند با حمله به عزاداران حضرت سیدالشهدا (ع) در منطقه کشمیر دستکم ۴۰ نفر را مجروح کرد و حدود ۲۰۰ نفر را مورد بازداشت قرار داد.
همچنین به دنبال یورش وحشیانه نظامیان نیجریه به عزاداران حسینی (ع) در شهر «کادونا» سه نفر به شهادت رسیده و شماری دیگر نیز زخمی شدند.اخیراً نیز نظامیان ارتش نیجریه مجالس عزاداریِ عاشورای حسینی (ع) ر شهر کادونا واقع در شمال این کشور را مورد حمله قرار داده‌اند.
همچنین پیروان مکتب اهل بیت در پایتخت کشور ماداگاسکار در روز عاشورای حسینی عزاداری کردند. مردم مسلمان افغانستان نیز آیین عزاداری عاشورای حسینی را در میان تدابیر شدید امنیتی برگزار کردند.
از سو دیگر در پی اقدام هتاکانه گروهی از افراط گرایان به ساحت قرآن، موجی از اعتراضات در سوئد شعله‌ور شد. همچنین میلیون‌ها نفر از شیعیان پاکستان در کنار دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت با برپایی مجالس عزاداری و روضه خوانی بر غم جانسوز شهادت حضرت سید الشهدا امام حسین علیه السلام، حضرت ابوالفضل العباس (ع) و مظلومیت شهدای کربلا اشک ماتم ریختند.
در عراق نیز در حالی مردم و گروه‌های مقاومت مراسم عاشورا برگزار کردند که محور مطالبات آنها را اخراج آمریکا از کشورشان تشکیل می‌داد چنانکه «احمد الاسدی» سخنگوی ائتلاف «الفتح» عراق بار دیگر بر لزوم اخراج نظامیان تروریست آمریکا از خاک این کشور تأکید کرد.
در فلسطین نیز هزاران نفر بر مقاومت در برابر دشمن صهیونیستی تاکید کردند چنانکه هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس گفت که مشکل اصلی ملت فلسطین، رژیم صهیونیستی و مخالفت آن با مطالبات عادلانه این ملت است. لازم به ذکر است منابع خبری فلسطین اعلام کرد که توپخانه رژیم صهیونیستی مواضع نیروهای فلسطینی را در جنوب و مرکز نوار غزه بمباران کرده است. این در حالی است که رژیم صهیونیستی هر روز با بحران‌های داخلی بیشتری مواجه می‌شود چنانکه چند هزار نفر از معترضان به عملکرد نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، با تجمع مقابل اقامتگاه وی در قدس اشغالی و همچنین ۱۷ شهر مختلف، خواستار استعفای وی شدند. خبر دیگر آنکه نیروی هوایی رژیم صهیونیستی برای اولین بار در رزمایش مشترک با نیروی هوایی آلمان و مجارستان که با هدف حفظ آمادگی عملیات ناتو برگزار شد،‌ شرکت کرد.از سوی دیگر در ادامه روند خیانت امارات به فلسطین، یک وزیر عضو کابینه رژیم اشغالگر قدس اعلام کرد، انتظار می‌رود طی مراسم اواسط ماه سپتامبر در واشنگتن توافق عادی‌سازی روابط بین تل‌آویو و ابوظبی امضا شود. این سازش در حالی صورت می‌گیرد که رژیم صهیونیستی چنان دچار بحران است که در مرز با لبنان به جای استفاده از نیروهای نظامی واقعی از آدمک‌های عروسکی استفاده می‌کند.
در همین حال در ادامه جنایت علیه بشریت، به دنبال یورش گسترده نظامیان صهیونیست به یک بیمارستان در شهر «الخلیل» واقع در کرانه باختری ۲۵ غیرنظامی به شدت زخمی شدند.
از یمن نیز خبر می رسد ملت یمن در حالی بر پاسداشت عاشورا تاکید کرد که ایستادگی در برابر سعودی را که همچنان به جنایت علیه ملت این کشور ادامه می‌دهد را اصلی مهم در این راه عنوان کرده است. به عنوان مثال رزمندگان یمنی پس از فرار مزدوران سعودی از اردوگاه راهبردی «الخنجر» در استان الجوف، اقدام به پاکسازی این اردوگاه و مناطق اطراف آن کردند. در همین حال یک نهاد حقوق بشری اعلام کرد که جنگنده‌های سعودی و اماراتی تا کنون ۶۳ مرتبه به مواضع عناصر وابسته به دولت مستعفی یمن حمله کرده‌اند. در این میان در ادامه تبانی یزدیان زمان برای کشتار و جنایت یک وبگاه صهیونیستی در ادعایی، از قصد تل‌آویو برای ساخت پایگاه جاسوسی و اطلاعاتی در جزیره «سقطری» در جنوب یمن خبر داد.
محمد عبدالسلام، سخنگوی رسمی انصارالله یمن در سخنانی به مناسبت عاشورای حسینی گفت: سالروز عاشورا که آن مصیبت بزرگ را به یاد ما می‌آورد، شور و اشتیاق رفتن در خط امام حسین (ع) و مخالفت با ظلم و سرکشان را در قلب‌های ما می‌افکند. امام حسین (ع) نماد بزرگ اسلامی است. تمام شک کنندگان و تاویل کنندگان و توجیه‌کنندگان در طول تاریخ نتوانستند توجیه و بهانه‌ای برای زیر سوال بردن حادثه کربلا پیدا کنند. وی تأکید کرد: ما نمی‌خواهیم که سالروز کربلا عنوان طایفه‌ای به خود بگیرد، اگر اشتباهی در این باره رخ بدهد، برعهده عاملانش است. مشکل واقعی این است که برخی از ما می‌خواهند قربانی و جلاد و حق و باطل و نور و ظلمت را یکی بدانیم. صدها یمنی برای در استان تعز علیه توافق سازش امارات با رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند. لازم به ذکر در بسیاری از کشورها در ۵ قاره ، مردم در عاشورای حسینی با نهضت عاشورا تجدید پیمان کردند.

کد مطلب: 115114
 
Share/Save/Bookmark