میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۵:۴۹
 
 
از صرب‌ها تا داعش
بیستمین سالگرد کشتار مسلمانان «سربرنیتسا» در بوسنی و هرزگوین برگزار شد. سال ۱۹۹۵ (۱۳۷۴) هزاران نفر در زمان جنگ بوسنی ...

بیستمین سالگرد کشتار مسلمانان «سربرنیتسا» در بوسنی و هرزگوین برگزار شد. سال ۱۹۹۵ (۱۳۷۴) هزاران نفر در زمان جنگ بوسنی در جست وجوی پناهگاه به سربرنیتسا رفتند که در آن‌ جا قتل عام شدند.
اين كشتار در حالي صورت گرفت كه محافل رسانه‌اي و سياسي غرب با برجسته سازي نام افرادي مانند ميلان ميلوسوويچ، كارادزيج از سران و فرماندهان صربها تلاش كرده‌اند تا آنها را عامل اين جنايات معرفي نمايند. اين در حالي است كه اسناد منتشر شده حکایت از آن دارد دولت‌های آمریکا، فرانسه و انگلیس پیش از وقوع این جنایت به وسیله نیروهای صرب از آن خبر داشتند.
نقش منفي غرب و سازمان ملل در كشتار ۸ هزار مسلمان بوسنيايي زماني آشكارتر مي‌شود كه ميلوسويچ هنگامي كه مي خواست بيل كلينتون رئيس جمهور وقت آمريكا را به دادگاه احضار نمايد به طرز مشكوك خبر خودكشي وي منتشر گرديد و افرادي مانند كارادزيج نيز هرگز فرصت دفاع از خود نيافتند.
جالب توجه آنكه اخيرا كشورهاي غربي نظير انگليس براي توسعه نفوذ در حوزه بالكان و بهره گيري از آن عليه روسيه، به دنبال تصويب قطعنامه‌اي در شوراي امنيت با ادعاي اعلام نسل كشي در بوسني هستند در حالي كه در آن اشاره‌اي به جنايات اروپا، آمريكا و سازمان ملل در اين كشتار وحشيانه نشده است. آنها با اين طرح برآنند تا اسناد اين جنايت را پنهان و لوحي پاك از خود بر جاي گذارند كه زمينه ساز نفوذ آنها در اين منطقه و حوزه بالكان باشد.
بررسي كارنامه بوسني نشان مي‌دهد كه عدم برخورد با آن جنايت‌كاران ( كشورهاي غربي) زمينه ساز جنايات بعدي غرب در جنگ‌هاي خليج فارس، اشغال افغانستان ، عراق و ليبي و در سالهاي اخير نيز تكرار اين جنايات با استفاده از گروه‌هاي تروريستي در منطقه شده است. اگر عاملان واقعي جنايت در بوسني محاكمه مي‌شدند امروز شاهد اين همه جنايت طراحي شده از سوي غرب در جهان نبوديم كه ميليون‌ها انسان بي‌گناه را قرباني ساخته است.
نكته بسيار مهم آنكه در جنگ بوسني ، صربها پياده نظام غرب براي نسل كشي مسلمانان و بشريت بودند و اكنون گروه‌هاي تروريستي نظير داعش اين ماموريت را انجام مي‌دهند. در اصل ماهيت غرب تغييري نكرده فقط مهره‌هاي آنان بر اساس شرايط زماني و مكاني تغيير كرده و الا آنها همان جنايت‌كاران ضد بشريت هستند. به عبارتي مي‌توان گفت كه استراتژي غرب در طول ۲۰ سال اخير صرفا با جابه‌جايي مهره‌ها همراه بوده و در نهايت يك هدف براي آنان تعريف شده و آن نسل كشي بشريت بويژه مسلمانان براي رسيدن به منافع بيشتر است. زماني از صرب‌ها براي كشتار و تجزيه بالكان بهره گرفتند و اكنون از داعش براي اين مقصود در غرب آسيا استفاده مي‌كنند. با توجه به تجربه تاريخي اگر امروز با طراحي غرب مقابله نشود فردا در ساير نقاط جهان بايد شاهد نسل‌كشي‌هاي جديد بود چرا كه غرب صرفا به منافع بيشتر مي‌انديشد و در اين راه جان ميليون‌ها انسان براي آن هيچ اهميتي ندارد.

کد مطلب: 92901
, مولف : قاسم غفوري
 
Share/Save/Bookmark