میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۲
 
 
رضا رحمانی:
هرگونه افزایش قیمت به بهانه افزایش قیمت بنزین ممنوع است
هرگونه افزایش قیمت به بهانه افزایش قیمت بنزین ممنوع است
 

وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: هرگونه افزایش قیمت کالا و خدمات به بهانه افزایش قیمت بنزین ممنوع و تخلف است. رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه ستاد تنظیم بازار، شرایط بازار را بعد از تصویب قیمت جدید بنزین تشریح کرد.
رحمانی گفت: تمهیدات لازم انجام شده است. ذخایر کالا در بهترین حالت قرار دارد حتی در برخی کالاهای صنعتی برای ۲ سال هم ذخیره سازی شده است . کالاهای اساسی نیز تا شش ماه ذخیره سازی کرده ایم.
وزیر صمت افزود: تولید کالاهای صنعتی در ۶ ماهه اول امسال بیش از سال قبل است و در صنایع غذایی نیز ۱۵ درصد افزایش تولید داریم. در حوزه معدن و فولاد ۶ و نیم در صد افزایش تولید داشته ایم. رحمانی گفت: در حوزه های مختلف تمیهدات لازم انجام شده است. اصناف نیز در حوز تنطیم بازار مشکلی ندارند.
وزیر صمت تاکید کرد: افزایش قیمت بنزین نمی تواند روی قیمت تمام شده کالاها تاثیر محسوسی بگذارد زیرا حمل و نقل کالاها با گازوئیل انجام می شود.
او تاکید کرد: بازرسان اصناف، بسیج و دستگاه ها با هرگونه افزایش قیمت برخورد خواهند کرد. وزیر صمت افزود: دستگاه های دولتی و ستاد تنظیم بازار حق افزایش قیمت ندارند و مجوزها باطل خواهد شد بنابراین تاکید می شود، هرگونه افزایش قیمت کالاها تخلف است و بازرسین اصناف و تعزیرات حکومتی بازرسی ها را تشدید می کنند.

کد مطلب: 111587
 
Share/Save/Bookmark