میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۱
 
 
حضور زنان در ورزشگاه‌ها و مطالبه ما از دولت
حضور زنان در ورزشگاه‌ها و مطالبه ما از دولت
 

این روزها بار دیگر به بهانه برگزاری دیدار ایران و کامبوج در ورزشگاه آزادی بحث حضور زنان مطرح شد.
۱- بی‌تردید مساله حضور زنان در بازی‌های فوتبال در مقایسه با مسائل و مشکلات مربوط به زنان از هیچ اولویتی برخوردار نیست. اما رفتار غلط برخی متدینین دلسوز، به همراه ناکارآمدی بخش دولتی و فرصت طلبی رسانه‌های خارجی از «هیچ»یک «مساله» و چالش ساخت که هم به «دوگانه سازی کاذب» دامن می‌زند و هم فوتبال و ورزش ایران در سطح جهانی را به مرز تحریم و حذف نزدیک ‌می‌کند.
بی‌هیچ شبهه‌ای باید گفت مخالفت متدینین و دلسوزان، با حضور مطلق زنان در ورزشگاه‌ها به ویژه فوتبال بازی در زمین تعریف شده دشمن و دوگانه سازان داخلی است.
۲- حضور زنان برای تماشای فوتبال نه «حرام ازلی» است و نه «ابدی» و اساساً چنین حکمی در شرع وجود ندارد. آنچه تاکنون از مراجع عظام در این باره صادر شده پاسخ به مساله‌ای است که توسط سوال کننده طرح و تصویر شده است، نه بیان حکمی مطلق در این باره.
از این رو در صورتی که که شرایط و زیر ساختها برای حضور بانوان فراهم شود، این حضور هیچ تفاوتی با حضور در مسابقات اسب سواری، حضور در سینما، کنسرت موسیقی و پارک و ... ندارد و قطعاً فتوای برخی مراجع در این خصوص نوع دیگری خواهد بود.
۳- وظیفه جریان انقلابی هوشیاری نسبت به «دامی» است که پهن شده است. آنها که با تجمع مقابل مجلس یا تصمیم به تجمع در مقابل ورزشگاه می‌خواهند به مخالفت با این حضور اقدام کنند یا «دام» را ندیده‌اند یا ناخواسته خود بخشی از «دام» و تله‌اند.
آنچه باید امروز مورد توجه جریان انقلابی و دلسوز در کشور باشد، مطالبه‌ای پیگیرانه از مسـئول دولت، فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش است که چرا زودتر و به هنگام زیر ساخت‌های حضور محترمانه و امن زنان برای دیدن فوتبال را فراهم نساخته‌اند؟
چرا باید رئیس دفتر رئیس ‌جمهور حضور زنان در ورزشگاه را به مصلحت(۱) نداد و دیگران هزینه آن را بپردازند.
چرا باید سکه مخالفت با حضور زنان به نام یک جریان دیگر ضرب شود اما نانش را حامیان دولت و رسانه‌هایشان بخورند.
از نظر اینجانب دولت مسئول تام و تمام شرایط موجود در موضوعی است که امروز به «مساله» تبدیل شده است.

کد مطلب: 111181
 
Share/Save/Bookmark