میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۵
 
 
راز پنهان اعتراض‌ها
دونالد ترامپ به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا در حالی وارد کاخ سفید شد که...

دونالد ترامپ به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا در حالی وارد کاخ سفید شد که هر روز طرح‌ها و مصوبات جنجال‌سازی را به مرحله اجرا در می‌آورد چنانکه بسیاری وی را شاهد مثال ورود گاو به چینی فروشی می‌دانند که در حال نابودی تمام ساختارها و حتی آسیب رساندن به خود است. یکی از جنجالی‌ترین اقدامات ترامپ اعلام ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکاست که در لوای نام مقابله با تهدیدات تروریستی صورت می‌گیرد. منابع خبری محور اصلی این طرح را نیز علیه شهروندان ایرانی، سوری، عراقی، یمنی، سودانی، سومالیایی و لیبیایی عنوان کرده‌اند. این تحرکات در حالی از سوی ترامپ صورت می‌گیرد که واکنش‌ها به این طراحی در داخل و خارج آمریکا
رازهای نهانی را آشکار می‌سازد. نخست آنکه جهانیان این اقدام ترامپ را نه علیه اتباع چند کشور بلکه علیه جهان اسلام و کل بشریت می‌دانند و مخالفان و دوستان آمریکا در کنار یکدیگر در حوزه مردمی و دولتمردان موضع‌گیری نموده‌اند. رویکردی که ضمن نشان دادن تزلزل شدید جایگاه جهانی آمریکا، رویکرد جهانی به اسلام و مسلمانان را نشان می‌دهد. سران آمریکا همواره اسلام و مسلمانان را تروریسم پرور و محور تروریسم عنوان کرده‌اند و با این ادعا جنگ‌های بسیاری همچون افغانستان، یمن، عراق، لیبی، سوریه و دهها جنگ در آفریقا را به پا کرده‌اند. واکنش‌ها در درون جامعه و ساختار آمریکا به این اقدام ترامپ نشان می‌دهد که از یک سو گرایش مردم به اسلام و مسلمانان بسیار بالا بوده چنانکه پیروان سایر ادیان در کنار مسلمانان به مخالفت با طرح ترامپ پرداخته‌اند که این خود سندی بر جایگاه مسلمانان در جامعه آمریکا به رغم ادعاهای ضد اسلامی سران این کشور است.
از سوی دیگر بسیاری از مسئولان آمریکایی ضمن مخالفت با طرح ترامپ خود را مسلمان نامیده‌اند چنانکه آلبرایت وزیر خارجه سابق آمریکا و دهها سناتور و مقام ارشد ثبت نام خود به عنوان مسلمان در اعتراض به اخراج مسلمانان را اعلام کرده‌اند. هر چند که این افراد سابقه‌ای منفی علیه مسلمانان دارند اما به دلیل موقعیت داخلی و جهانی مسلمانان گزینه‌ای جز رویکرد حمایتی به مسلمانان ندارند. در عرصه جهانی نیز آنچه به چشم می‌آید موقعیت ارزنده و ویژه مسلمانان است که موجب شده تا ملت‌ها و دولت‌ها برای مقابله با اقدامات ضد اسلامی دولتمردان آمریکا موضع‌گیری‌های گسترده‌ای داشته باشند. با توجه به این شرایط می‌توان دریافت که چرا سران آمریکا که حامیان نظام سرمایه‌داری هستند چنین علیه اسلام اقدام می‌کنند. آنها دریافته‌اند که جهان سرخورده از نظام کمونیستی و لیبرالیستی، اکنون اسلام را راه نجات خود می‌داند و این یعنی تهدیدی بزرگ برای سرمایه‌داری که سالیان سال است که به غارت جهان پرداخته است.

کد مطلب: 98383
, مولف : قاسم غفوري
 
Share/Save/Bookmark