میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۶
 
 
موشک سوم خرداد فتوشاپ نبود!
سرنگونی پهپاد فوق پیشرفته آمریکا در آسمان جمهوری اسلامی ایران با موشک سوم خرداد از نقشه ایالات متحده علیه کشورمان جلوگیری کرد...

سرنگونی پهپاد فوق پیشرفته آمریکا در آسمان جمهوری اسلامی ایران با موشک سوم خرداد از نقشه ایالات متحده علیه کشورمان جلوگیری کرد.
اکنون که پهپاد گلوبال‌‌هاوک نابود شده و سران رژیم آمریکا در یک رسوایی سیاسی و نظامی گرفتار شده اند، ابعاد دیگری از اقدام تجاوزگرانه رژیم تروریستی ایالات متحده آشکار شده است.
حضور پهپاد جاسوسی آمریکا که از خاک امارات به پرواز در آمده و با همراهی یک فروند هواپیمایی نظامی دیگر به حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران تجاوز کرده است، نه یک اشتباه ناوبری است و نه یک عمل تحریک کننده بلکه اقدامی بود برای انجام عملیاتی نظامی علیه همان سه هدفی که ترامپ به آن اشاره کرده است. چنین پهپادهایی بنا بر گفته کارشناسان نظامی دنیا، نه قابل سرنگون کردن است و نه رهگیری از سوی رادار، اما با توجه به چنین ویژگی‌‌هایی، هم رادارهای سامانه‌‌های پدافندی نیروهای مسلح ایران آن را رهگیری کرده و هم موشک پدافند سوم خرداد آن را سرنگون نموده است. ورود این پهپاد و یک فروند هواپیمای جاسوسی نظامی با سرنشین به حریم هوایی ایران با تصور رادار گریز بودن آنها، برای جمع آوری اطلاعات نظامی از مراکز حساس نظامی، تأسیسات و مراکز هسته ای صورت گرفته تا در صورت دریافت اطلاعات لازم، عملیات علیه این اهداف انجام شود.
اما با سرنگون شدن پهپاد گلوبال‌‌هاوک ، همه محاسبات ایالات متحده در این برنامه ریزی به هم خورد، آمادگی کامل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به ویژه یگان‌‌های پدافندی، توانست با واکنش بجا و قاطع از ادامه عملیاتی که نیروهای آمریکایی طراحی کرده بودند جلوگیری کند.
آمریکا بر اساس آنچه که دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور اعتراف کرده، سه هدف را در نظر داشت، اهدافی که اگر عملیات پهپاد جاسوسی با موفقیت انجام می‌شد، صورت می‌گرفت.
ترامپ برای توجیه شکست خود در این عملیات به دروغ ادعا کرده است که پس از سرنگون شدن پهپاد جاسوسی آمریکا، دستور حمله به ۳ سایت ایران را داده است، اما ۱۰ دقیقه پیش از حمله دستور توقف صادر کرده آن هم به خاطر جلوگیری از کشته شدن ۱۵۰ نفر در حمله تجاوزگرانه به سه سایت ایران! باور پذیر نیست که دنالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نگران جان باختن مردم عادی یا افرادی از نیروهای مسلح ایران باشد! او سعی دارد از این شکست برای خود یک فرصت ایجاد کند و ژست انساندوستانه از خود به افکار عمومی جهان نشان دهد.
آمریکا در عملیات جاسوسی پهپاد ۲۰۰ میلیون دلاری گلوبال‌‌هاوک، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را محک زد، این محک به قیمت رسوایی برای ایالات متحده تمام شد.
سرنگونی پهپاد آمریکایی و هشدار به هواپیمای همراه او که حامل ۳۵ نظامی آمریکایی بود برای ژنرال‌‌های پنتاگون پیام روشنی داشت، پیام دقیق و قابل فهم بود، اگر پیشرفته ترین جنگنده‌‌ها و بمب افکن‌‌های آمریکایی همچون اف۳۵ و ب۵۲ قصد حمله داشته باشند، به راحتی اهداف مناسبی برای موشک‌‌های ویرانگر یگان‌‌های پدافندی ایران خواهند بود. اکنون که واکنش قاطع نیروهای مسلح کشورمان همراه با خونسردی کامل مقابل دیدگان مقامات نظامی و سیاسی آمریکایی قرار گرفته است، می‌بینیم که نه تنها ایالات متحده جرأت پاسخ به سرنگونی پهپاد خود را ندارد، بلکه با عقب نشینی از سیاست جنگ طلبانه علیه جمهوری اسلامی ایران سعی دارد آرامش را بازگرداند در حالی که وضعیت و شرایط در ایران با وجود تجاوز نظامی آمریکا که منجر به ساقط شدن پهپاد آمریکایی شد، بسیار آرام و عادی است و مردم بدون نگرانی از تهدیدات آمریکا به زندگی عادی خود می‌پردازند، در حالی که دولت و سران رژیم آمریکا به خاطر اقدام تجاوزگرانه علیه ایران تحت فشار است و افکار عمومی آمریکا و دنیا نیز علیه ایالات متحده موضع گرفته است.
عملیات پهپاد جاسوسی آمریکا به مانند عملیات نظامی این کشور در طبس بود، در آن زمان شن‌‌های صحرا، نیروهای آمریکایی را زمین گیر کرد اما اینبار چشمان بیدار پدافند هوایی نیروهای مسلح کشورمان از ادامه یک توطئه و عملیات نظامی جلوگیری کرد که باعث خواهد شد نیروهای آمریکا تا مدت‌‌ها دچار سرگیجه شوند. اکنون زمان قدرتنمایی جمهوری اسلامی ایران است. ایران دیگر دست و پا بسته نیست و می‌تواند دشمن را د رهر نقطه هدف قرار دهد. آمریکایی‌‌ها اکنون بیشتر متوجه شدند که اگر بیش از آنچه که در بامداد پنج شنبه دست از پا خطا کنند، پاسخ‌‌های قاطع تر و ویرانگرتری را دریافت خواهند کرد. موشک سوم خرداد، که پهپاد فوق پیشرفته آمریکا را سرنگون کرد، از همان موشک‌هایی است که برایان هوک مسئول مرکز اقدام علیه ایران، آنها را فتوشاب اعلام کرده بود. اکنون درد برخورد موشک سوم خرداد هوک و دیگر مقامات ريیم آمریکا را به خود می‌آورد و باور می‌کنند که فتوشاپی در کار نیست. 

نویسنده: محمد صفری

کد مطلب: 109535
 
Share/Save/Bookmark