میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۴
 
 
فرمانده کل سپاه:
تحریم‌ها را به گورستان تاریخ می‌سپاریم
تحریم‌ها را به گورستان تاریخ می‌سپاریم
 

فرمانده کل سپاه گفت: قرارگاه یک نهاد اقتصادی و درآمدزایی نیست، به همین خاطر هر چه طلب مالی هم داشته باشد باز به کار و فعالیت مشغول است تا حیات اقتصادی کشور را رونق بخشد.
سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین افتتاحیه سیزدهمین همایش مدیران و مسئولین قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) از قرارگاه به‌عنوان نگین سازندگی کشور نام برد و اظهار کرد: تجربه مبارزه ۴۰‌ساله ملت ایران با مستکبران عالم نشان داده است که در این جهان یا باید قوی و مستقل بود یا ذلیل و وابسته؛ یا باید اضلاع هندسه قدرت را در جهان تغییر داد یا اینکه در شاکله قدرت ساخته شده مستکبران ادغام و حذف شد.
وی اظهار کرد: ما بر اساس سفارش قرآن اراده کرده‌ایم امتی مستقل، مقتدر، آزاد و بی‌تأثیر از اراده قدرت‌های استکباری و به‌عنوان الگویی تمام‌عیار از یک زندگی شرافتمندانه و پیشرفته در نقطه کانونی همه توجهات باشیم. سرلشکر سلامی با بیان "دشمنان ما می‌خواهند از شکل‌گیری الگویی مستقل که به کرامت انسان و عدالت، اخلاق، معنویت، پیشرفت و رفاه می‌اندیشد، جلوگیری کنند"، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران با هدف تولید این نظام الگو شکل گرفت تا اسلام را به عرصه حیات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و دفاعی جوامع مسلمان منتقل کند؛ به این دلیل که بدون تشکیل حکومت و ایجاد قدرت، مسلمانان در جغرافیا و تاریخ دیگران حضور می‌‌یابند و نمی‌توانند هویتی مستقل داشته باشند. وی افزود: امروز به مفهوم جدیدی در قدرت بین‌المللی به نام "جهان اسلام" دست یافته‌ایم که این واژه در ادبیات سیاسی جهان وجود نداشت، اما این حقیقت در پرتو هدایت رهبران بزرگ انقلاب یعنی حضرت امام خمینی(ره) و حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) شکل یافته‌ است. وی با اشاره به آرایش تمام‌عیار جنگی دشمنان در حوزه‌های گوناگون خاطرنشان کرد: امروز همه عرصه‌ها به جبهه تقابل تبدیل شده‌اند؛ به‌گونه‌ای که در چهار دهه گذشته در فضای جنگی همه‌جانبه و با گستره جهانی و پیوسته در زمان با حداکثر ظرفیت‌های دشمن مواجه بوده‌ایم. سرلشکر سلامی در ادامه تصریح کرد: قدرت‌های استکباری سیر زوال در حیات خود را دیده‌اند و شاخص‌های ظاهری افول آنها نیز رؤیت می‌شود، برخی فرو ریخته‌اند و چرخه زوالشان آغاز شده است. وی افزود: نسبت قدرت‌ها در حال تغییر و اسلام در مسیر تصاعد و استکبار در مسیر زوال قدرت قرار گرفته‌ است؛ بنابراین در فرهنگ، تهاجم گسترده‌ای را شروع کرده‌اند تا فضای اعتقادی و اندیشه‌ای جامعه ما را تحت تأثیر قرار دهند، اما در مقابل با واکنش‌هایی تمام‌کننده از سوی ملت ایران مواجه شده‌اند.
فرمانده کل سپاه با اشاره به تهاجمات روانی گسترده مستکبران علیه ملت ایران خاطرنشان کرد: در این عرصه هم راه‌های نفوذ در حوزه‌های گوناگون بسته شده است؛ دشمن در تلاش است با بستن راه علم و دانش و شکست دادن سازندگی، از ایران اسلامی کشوری نیازمند بسازد تا با همراهی عملیات روانی و سرسخت، نسخه تسلیم تنظیم کند؛ متأسفانه برخی نیز در داخل پژواک این استراتژی شده‌اند. وی با تأکید بر اینکه ملت ایران، هنرمندانه تمام این تهدیدات را به فرصت تبدیل می‌کند، گفت: دشمن بزرگ، موهبت بزرگی است، حکمت‌های رهبری عظیم‌الشأن ما تهدیدات دشمنان را با ساز و کار معنویت و ژرف‌اندیشی به فرصت تبدیل می‌کند؛ به‌گونه‌ای که از دل تحریم‌های ظالمانه به پیشرفت‌های شگفت‌انگیز در همه عرصه‌ها از جمله انرژی، نانو، فضا، دارو و درمان، فضای مجازی و بیوتکنولوژی دست یافتیم و فورانی از علوم و فناوری‌ در پایه بومی و ملی را شکل دادیم. سرلشکر سلامی شکل‌گیری قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) را حاصل مقاومت ملت ایران در مقابل تهدیدات و تحریم‌ها دانست و افزود: خروج شرکت‌های خارجی از عرصه سازندگی ایران، به فرصتی برای بومی‌سازی دانش و تکنولوژی داخلی تبدیل شد و آنها اکنون می‌بینند که ایرانیان به هیچ قدرتی تکیه ندارند.
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه جهاد علمی و سازندگی فلسفه اصلی تشکیل قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) است، گفت: قرارگاه یک نهاد اقتصادی و درآمدزایی نیست؛ بلکه بنای عظیمی برای جهاد است، به‌همین خاطر هر چه طلب مالی هم داشته باشد باز به کار و فعالیت مشغول است تا حیات اقتصادی کشور را رونق بخشد. وی با تأکید بر اینکه قرارگاه خاتم الانبیا(ص) سیمای جدیدی از کشور ارائه می‌دهد که عامل ناامیدی دشمنان است، خاطرنشان کرد: نه تنها قرارگاه، بلکه همه نهادها، افراد، شرکت‌ها و مؤسساتی که در عرصه سازندگی مشغول فعالیت هستند، همین هدف را دنبال می‌کنند؛ آرمان نهایی، بستن راه دشمنان و ایجاد زمینه‌های یک پیروزی بزرگ است، می‌خواهیم تحریم را به گورستان تاریخ بسپاریم و آن را نه توسط دشمن، بلکه به دست خودمان رفع کنیم؛ از دشمنانمان نمی‌خواهیم تحریم را لغو کنند بلکه آن را ادامه دهند، ما زنده‌ایم و هیچ تمنایی از آنها نداریم، بلکه ملت ایران، خود تحریم‌ها را شکسته و بی‌اثر می‌کنند. وی در ادامه تصریح کرد: بسیاری از عوامل نفوذ و دخالت دشمنان را پلمب کرده‌ایم و با زبان قاطع نیز اعلام می‌کنیم که در عرصه اقتصادی هم نخواهیم گذاشت هیچ عاملی از دشمنان در اقتصادمان تأثیرگذار باشد. 

کد مطلب: 111965
 
Share/Save/Bookmark