میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۲۵
 
 
گوچی و دژاگه به قطار رسیدند
رقابت سخت در خط حمله تیم ملی
رقابت سخت در خط حمله تیم ملی
 

کارلوس کی روش در بازی با لبنان سه مهاجم در ترکیب اصلی تیم ملی به میدان فرستاد که تقریبا هیچ کدام شان خوب نبودند.کریم انصاری فرد،محمدرضا خلعتبری و مسعود شجاعی به تبع نمایش کلی تیم ملی در بیروت نمایش جالبی ارائه ندادند و محمد قاضی و محمد غلامی نفرات جایگزین این مهاجمان به حساب می آمدند با وجود خلق یکی دو موقعیت در نیمه دوم در گشودن دروازه طلسم شده لبنان ناموفق بودند.
در دیدار با لبنان اشکان دژاگه به خاطر مصدومیت از حضور در اردو و مسابقه باز ماند.رضا قوچان نژاد هم با وجود همراهی تیم و حضور در لبنان از روی سکوها تماشاگر بازی بود چرا که فیفا مجوز بازی اش را صادر نکرد.
حالا در آستانه بازی تیم ملی مقابل کره جنوبی هم مشکل مجوز گوچی حل شده هم اشکان دژاگه شرایط بازی را پیدا کرده اما باید دید ترکیب خط حمله تیم ملی در این بازی متشکل از دو بازیکن کناری و یک مهاجم نوک چگونه شکل خواهد گرفت.
از بین مهاجمان فعلی تیم ملی عجیب است که تنها محمدرضا خلعتبری و قوچان نژاد در تیم های خود بازیکن اصلی و فیکس هستند و بقیه جایگاه مستحکمی در ترکیب ندارند.
در این بین نفراتی مثل شجاعی و دژاگه در تیم های خود اوساسونا و فولام حتی به لیست ۱۸ نفره هم راه نمی‌یابند اما نمی توان از تجربه بین المللی و توانایی های شان به راحتی عبور کرد.
اما در آمار گلزنی به نظر می رسد رضا قوچان نژاد شرایط به مراتب بهتری نسبت به بقیه داشته باشد.او در دیدارهای اخیر سنت ترویدن در لیگ دسته دوم بلژیک مدام گل می زند اما اینکه کي‌روش بخواهد از او در ترکیب اصلی بازی با کره استفاده کند یک مقدار بعید به نظر می رسد.
هر چند شاید زود باشد که از حالا درباره ترکیب خط آتش تیم ملی مقابل کره بحث شود اما به نظر می رسد شانس بازی اشکان دژاگه در کنار محمد رضا خلعتبری و کریم انصاری فرد بیشتر از بقیه باشد.البته مسعود شجاعی را هم نباید نادیده گرفت.
یک حالت خاص هم می توان برای آرایش خط حمله در نظر گرفت که شاید هیجان انگیزترین ترکیب سه نفره باشد وآن ترکیب سه نفره از سه مهاجم لژیونر تشکیل می شود؛قوچان نژاد،شجاعی و دژاگه.
البته کنار هم قرار گرفتن این سه نفر تا حدودی غیر منطقی و بعید به نظر می رسد اما شاید در بازی حساس با کره این سورپرایز از سوی کارلوس کی روش هیجان را به تیم ملی بازگرداند آن هم در روزی که احتمالا ورزشگاه آزادی پر از تماشاگر خواهد شد.

فهرست نهایی تیم ملی برای دیدار با کره جنوبی اعلام شد
کارلوس کی روش فهرست نهایی تیم ملی جهت دیدار برابر کره جنوبی را اعلام کرد.
به گزارش ایسنا، در فاصله ۸ روز مانده تا دیدار حساس تیم ملی ایران برابر کره جنوبی، کارلوس کی روش فهرست نهایی بازیکنان تیم ملی را اعلام کرد. در این فهرست نام امید ابراهیمی و محمد غلامی از سپاهان، سید جلال رافخایی از ملوان و میلاد نوری از صبا دیده نمی شود.
این چهار بازیکن در مرحله قبلی تمرینات تیم ملی که تا شنبه گذشته برگزار می شد، شرکت داشتند.
فهرست ۲۴ بازیکن تیم ملی برای دیدار ۲۵ مهر برابر کره جنوبی:
دروازه بان‌ها: سیدمهدی رحمتی (استقلال) ، رحمان احمدی (سایپا) ، سوشامکانی (نفت تهران)
مدافع ها : خسرو حيدری و پژمان منتظری (استقلال) ، حسین ماهينی، سیدجلال حسینی و مهرداد پولادی ( پرسپولیس) ، محمدنصرتی و احسان حاج صفی (تراکتورسازی) ، مازیار زارع (ملوان)
خط ميانی : جوادنکونام (استقلال) ، محمدنوری و محمدعلی کريمی (پرسپولیس) ، آندرانيک تيموريان (الخریطیات) ، پژمان نوری (ملوان) ، امید نظری ( آنجل هولمز)
مهاجم ها: اشکان دژاگه (فولهام) ، محمدرضا خلعتبری (سپاهان)، مسعود شجاعی (اوساسونا) ، محمد قاضی و کريم انصاریفرد (پرسپولیس) ، رضا قوچان نژاد (سنت ترويدن) و احمدحسن زاده (مس کرمان)

کد مطلب: 77386
 
Share/Save/Bookmark